Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 28.06.2011, 01:36:02
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ilinca20 Vezi mesajul
Doamne ajuta!
am gasit de munca! le multumesc Bunului Dumnezeu, Maicii Domnului si Sfantului Nectarie!
sper sa fie totul bine, sunt la inceput. va tin la curent.
In sfarsit o veste buna aici pe forum!
Felicitari! Si spor la treaba!

Slava tie Doamne si Maicutei Tale si sfantului Nectarie!
Reply With Quote
  #102  
Vechi 28.06.2011, 02:51:50
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Ne bucuram pt tine Ilinca :)
Doamne Ajuta!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 10.07.2011, 00:10:42
ilinca20 ilinca20 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.05.2011
Mesaje: 53
Implicit

este adevarat ca Dumnezeu ne trimite ceva atunci cand considera El de cuviinta. acest serviciu pe care l-am gasit este perfect ca si tip, locatie si durata.
este solicitant intr-adevar, dar privesc lucrurile cu calm si cu rabdare.
acum pot sa continui si eu cu proiectele pe care le am, totul din mila Bunului Dumnezeu!

cred ca pe mine pacatoasa m-a ajutat datorita rugaciunilor mamei mele catre Maica Domnului si Sfantul Nectarie.

iar de curand in viata mea este cineva, care ma sprijina si ma linisteste!
Reply With Quote
  #104  
Vechi 10.07.2011, 16:09:32
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ilinca20 Vezi mesajul
este adevarat ca Dumnezeu ne trimite ceva atunci cand considera El de cuviinta. acest serviciu pe care l-am gasit este perfect ca si tip, locatie si durata.
este solicitant intr-adevar, dar privesc lucrurile cu calm si cu rabdare.
acum pot sa continui si eu cu proiectele pe care le am, totul din mila Bunului Dumnezeu!

cred ca pe mine pacatoasa m-a ajutat datorita rugaciunilor mamei mele catre Maica Domnului si Sfantul Nectarie.

iar de curand in viata mea este cineva, care ma sprijina si ma linisteste!
Dumnezeu sa te apere si sa te ajute in continuare!
Reply With Quote
  #105  
Vechi 24.07.2011, 00:03:23
Andy00's Avatar
Andy00 Andy00 is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Andy00
Implicit

Sunt sigur ca toate ce se intampla cu un scop, pt a avea rasplata mai tarziu sau este deja rasplata unor fapte. Eu cred ca Dumnezeu ingaduie aceste lucruri sa te intareasca in credinta. Important este sa nu iti pierzi nadejdea caci mare pacat este. Sa ai multa rabdare este deja o virtute. Spre exemplu cand intampin un necaz sau o durere, ma gandesc la dreptul Iov care a patimit poate inzecit fata de mine si care a rabdat mult timp, lucru care a placut lui Dumnezeu.
"Și acum, Iov, fiindcă ai așteptat cu răbdare venirea Mea și n-ai zis vreun cuvînt rău în atîtea scîrbe și necazuri și boale, iată, Eu îți dăruiesc ție de acum înainte încă 140 de ani de viață; și vor fi averile tale îndoite. Și vei ajunge să trăiești pînă la al cincilea strănepot și vei adormi plin de zile și vei veni la Mine să te veselești cu Mine în veci".

Sper ca aceste cuvinte sa va fie de folos si sa nu cadeti niciodata in deznadejde!
Reply With Quote
  #106  
Vechi 24.07.2011, 00:30:10
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ilinca20 Vezi mesajul
Doamne ajuta!
am gasit de munca! le multumesc Bunului Dumnezeu, Maicii Domnului si Sfantului Nectarie!
sper sa fie totul bine, sunt la inceput. va tin la curent.
Hei ! Se apropie ziua primului salariu, după socoteala mea ! Nu suntem buni de cinste ? Alături numai la rău, și la bine nu ? Unde venim, că vreau să prind o ofertă last minute ! Eu nu sunt prea pretențios ! Mă limitez la o fiolă de Dom Perignon cu funtă și fulgi de gheață !
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #107  
Vechi 24.07.2011, 00:33:09
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Hei ! Se apropie ziua primului salariu, după socoteala mea ! Nu suntem buni de cinste ? Alături numai la rău, și la bine nu ? Unde venim, că vreau să prind o ofertă last minute ! Eu nu sunt prea pretențios ! Mă limitez la o fiolă de Dom Perignon cu funtă și fulgi de gheață !
Faină ideea!
Reply With Quote
  #108  
Vechi 26.07.2011, 01:27:47
ilinca20 ilinca20 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.05.2011
Mesaje: 53
Wink

hahaha! puteti veni, aici este zona turistica...salariul il iau dupa 10 august...oricum va multumesc inca o data pt sfaturile primite.

dar ii multumesc bunului Dumnezeu ca am serviciul asta, in felul asta platesc si chiria pt ca eram in urma...
Reply With Quote
  #109  
Vechi 23.08.2012, 20:30:16
Miroslav Miroslav is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2012
Mesaje: 10
Implicit Am nevoie de un sfat

Am postat in alta parte,imi cer scuze.Nu stiu cum sa sterg mesajul

Last edited by Miroslav; 24.08.2012 at 02:49:14.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Confuzie, frica, deznadejde, lene etc. AGabriela Generalitati 8 22.12.2011 00:10:09
cum sa scap de deznadejde Mtcrysty17 Generalitati 27 05.11.2011 01:26:56
Disperare... thudor Generalitati 89 01.11.2008 02:14:28