Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.03.2010, 17:20:48
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit Minune la parohia Sf Antonie Cel Mare din Bucuresti

Acum cateva luni la Biserica Sfantul Nicolae,Parohia Sf.Antonie cel mare din capitala,sector 3, un om bolnav de epilepsie a fost vindecat ca prin minune imediat dupa ce s-a impartasit.Deci si in zilele noastre se intampla mari minuni atunci cand exista putina credinta.Tot in aceasta parohie au avut loc multe minuni,un copil si-a recapatat vederea la trecerea pe sub Sfantul Epitaf,si multe alte minuni.Mari minuni se intampla peste tot numai ca noi suntem orbi si nu vedem sau vedem si nu credem.Cu credinta toate se rezolva cand vrea Dumnezeu nu cand vrem noi,niciodata sa nu ne suparam pe Dumnezeu daca nu ne indeplineste cererile pe moment,el le aude si atunci cand ai cea mai mare nevoie,cu credinta toate se rezolva.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 14.03.2010, 20:03:50
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Da, ai drepatate, noi suntem orbi si fara rabdare...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.03.2010, 21:16:32
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinnasser2010 Vezi mesajul
Acum cateva luni la Biserica Sfantul Nicolae,Parohia Sf.Antonie cel mare din capitala,sector 3, un om bolnav de epilepsie a fost vindecat ca prin minune imediat dupa ce s-a impartasit.Deci si in zilele noastre se intampla mari minuni atunci cand exista putina credinta.Tot in aceasta parohie au avut loc multe minuni,un copil si-a recapatat vederea la trecerea pe sub Sfantul Epitaf,si multe alte minuni.Mari minuni se intampla peste tot numai ca noi suntem orbi si nu vedem sau vedem si nu credem.Cu credinta toate se rezolva cand vrea Dumnezeu nu cand vrem noi,niciodata sa nu ne suparam pe Dumnezeu daca nu ne indeplineste cererile pe moment,el le aude si atunci cand ai cea mai mare nevoie,cu credinta toate se rezolva.
Biserica aceea de lemn?
Cum ai luat cunostinta de aceasta minune? Ai auzit acolo? Il cunosteai dinainte pe acel om?
Nu mi-o lua ca neincredere,ci doar ca dorinta de a afla detalii.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.03.2010, 15:40:39
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit

la acea biserica sunt paraclisier si asa s-a intamplat mi-a povestit parintele Onufrie
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.03.2010, 21:44:52
eudany01's Avatar
eudany01 eudany01 is offline
Member
 
Data înregistrării: 30.04.2007
Locație: brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 41
Implicit

cred ca omul respectiv are mare credinta. sa ii dea Dumnezeu in continuare sanatate.
__________________
Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 18.03.2010, 11:49:38
cojanete cojanete is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Stie cineva detali despre MOS IONICA de la Ionesti?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.03.2010, 20:03:41
voxdei55 voxdei55 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.10.2009
Locație: ANCONA..iTALIA
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinnasser2010 Vezi mesajul
Acum cateva luni la Biserica Sfantul Nicolae,Parohia Sf.Antonie cel mare din capitala,sector 3, un om bolnav de epilepsie a fost vindecat ca prin minune imediat dupa ce s-a impartasit.Deci si in zilele noastre se intampla mari minuni atunci cand exista putina credinta.Tot in aceasta parohie au avut loc multe minuni,un copil si-a recapatat vederea la trecerea pe sub Sfantul Epitaf,si multe alte minuni.Mari minuni se intampla peste tot numai ca noi suntem orbi si nu vedem sau vedem si nu credem.Cu credinta toate se rezolva cand vrea Dumnezeu nu cand vrem noi,niciodata sa nu ne suparam pe Dumnezeu daca nu ne indeplineste cererile pe moment,el le aude si atunci cand ai cea mai mare nevoie,cu credinta toate se rezolva.
Ma indoiesc ca epilepsia se vin deca instantaneu.Este o boala care nu se manifesta permanent,uneori poate trece si o luna pana sa se manifeste printr-o criza epileptica sau chiar mai mult.Cauza se presupune ca e un dezechibru energetic al creierului generat de cauze multiple.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.03.2010, 21:02:01
caryna caryna is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 60
Implicit Minuni exista dar noi nu avem ochii sa le vedem...

Eu am inceput acum cateva luni Rugaciunea aceea de 9 Marti la Biserica Sfantul Antonie Cel Mare din Bucuresti, va spun sincer ca dupa 6 saptamani Sfantul Antonie Cel Mare impreuna cu Dumnezeu si Maica Domnului mi-au indeplinit toate Rugaciunile si dorintele. Toata viata mea o sa-i fiu recunascatoare Sfantului Antonie Cel Mare, Maicii Domnului, Domnului si tuturor Sfintilor....niciodata nu o sa uit acea MINUNE facuta de ANTONIE CEL MARE,le multumesc tuturor preotilor de la Biserica.
Rugati-va si voi cu credinta ca Dumnezeu prin mijlocirea Sfantului Antonie Cel Mare va va indeplini toate Rugaciunile,nevoile,dorintele....va spun sincer ca este adevarat....DOAMNE AJUTA

VA IMPLOR AJUTATI-MA....m-am inregistrat pe forumul crestin ortodox acum cateva saptamani cu nikul bella2525 iar dupa cateva zile s-a dezactivat fara sa-i fac nimic( ma doare foarte mult ca s-a dezactivat si nu pot sa citesc mesajul de la Tina OUMAR (daca vede mesajul o rog frumos sa-mi trimita mail la adresa bellisima_one@yahoo.com).... am facut alt cont cu molyon si dupa cateva zile mi s-a dezactivat si acesta ( la fel imi pare rau, foarte rau pt ca aveam un mesaj de la COJANETE (daca vede acest mesaj o rog frumos sa-mi trimita mail la adresa bellisima_one@yahoo.com)... IMI CER SCUZE DACA V-AM DERANJAT SAU DACA SUNT PREA INSISTENTA DAR VA ROG SA MA CREDETI K SUNT DISPERATA, NU STIU CE SA FAC SA-MI ACTIVEZ CONTURILE PE ACEST FORUM/SITE.

poate peste cateva zile mi se dezactiveaza si acest cont....trimiteti-mi raspunsurile la adresa de mai sun...va multumesc pentru intelegera si va doresc multa sanatate si fericire
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.03.2010, 21:08:30
alinnasser2010 alinnasser2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Implicit

Citat:
În prealabil postat de voxdei55 Vezi mesajul
Ma indoiesc ca epilepsia se vin deca instantaneu.Este o boala care nu se manifesta permanent,uneori poate trece si o luna pana sa se manifeste printr-o criza epileptica sau chiar mai mult.Cauza se presupune ca e un dezechibru energetic al creierului generat de cauze multiple.
asa mi s-a povestiti de catre un calugar care ajuta cand poate la sfintele slujbe...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.03.2010, 21:17:05
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de voxdei55 Vezi mesajul
Ma indoiesc ca epilepsia se vin deca instantaneu.Este o boala care nu se manifesta permanent,uneori poate trece si o luna pana sa se manifeste printr-o criza epileptica sau chiar mai mult.Cauza se presupune ca e un dezechibru energetic al creierului generat de cauze multiple.
Sa nu te mai indoiesti. Cunosc si eu o persoana care s-a vindecat definitiv de epilepsie. Daca Mantuitorul a vindecat epileptici si indraciti , slujitorii devotati ai Sai de ce n-ar putea? Taina Sfantului Maslu este puternica, iar daca preotii sunt niste luptatori incercati, da, pot pune diavolii pe fuga. Iar epilepsia este o boala demonica, deci vindecarea numai Dumnezeu o daruieste.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minune mare patricia2006 Generalitati 5 12.09.2012 10:25:11
Sfantul Antonie cel Mare Mititel Gheorghe Intrebari utilizatori 0 03.06.2012 17:06:56
Sfantul Antonie cel Mare spunea... amatyyy Mari Duhovnici si predicile lor 4 04.03.2011 11:15:56
Siteul parohiei Sf. Antonie Cel Mare alinnasser2010 Stiri, actualitati, anunturi 1 15.05.2010 20:52:50
Cuviosul antonie cel mare icamilin Diverse Sarbatori 8 19.01.2009 06:30:26