Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 24.01.2014, 21:04:39
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Anca ,credinta ortodoxa e o mare comoara pe care trebuie sa o pastram cu mare grija.
Parintele meu duhovnic spune sa ii multumim Domnului cat de des ca ne-am nascut ortodocsi.
Pacea sufleteasca e un semn ca suntem cercetati de Duhul Sfant.
E foarte frumos si adevarat ce scrii tu aici, Anita.
In cele de mai sus era insa vorba despre altceva. Aflandu-ne pe un forum crestin-ortodox, consider ca e normal sa scriem daca suntem ortodocsi, catolici, protestanti, etc ca sa stie si ceilalti cu cine stau de vorba. Topicul prezent solicita userilor in mod expres sa se prezinte, nu?
Invitatia nu ii era adresata in special Mirelei, dar ea a raspuns intr-un mod evaziv si de aceea i-am raspuns ei. Abia acest raspuns al ei mi-a trezit suspiciunea, pe care nu o aveam inainte...
Am trecut prin prea multe pe acest forum, ca sa mi se duca pacea sufletului doar dintr-atata.
Dar oare ti-a spus parintele tau duhovnic, Anita, ca este bine sa nu divulgi cuiva ca estí crestin-ortodoxa?!? Cred ca nu. Despre asta era vorba.
Reply With Quote
  #72  
Vechi 24.01.2014, 22:19:03
crainou crainou is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit incinge jarul si o sa te topesti si tu

Citat:
În prealabil postat de Jardelin Vezi mesajul
Doamne ajuta!

Abia m-am inregsitrat si este prima data cind postez. Exista vreun topic de prezentare pentru noii membri inscrisi pe acest forum?

Daca exista, rog administratorul sa stearga acest subiect. Daca nu exista, ma prezint:

Numele meu este Alin si locuiesc in Iasi. Sper sa gasesc o multime de lucruri interesante aici despre Ortodoxie si istoria crestinismului in general.

Dumnezeu sa va binecuvinteze!

Alin
Răspunsuri: 70 Noi membri pe forum
Vizualizări: 1.815 Postat de Jardelin
V-as ruga daca sa se poate sa respectam...

V-as ruga daca sa se poate sa respectam specificul topicului, adica acela unde se prezinta noii membri. Toate discutiile intre membri pe diferite subiecte sint binevenite, dar ar fi bine sa incercam...
Forum: Generalitati 06.12.2013, 2148
Răspunsuri: 70 Noi membri pe forum
Vizualizări: 1.815 Postat de Jardelin
Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase. Va...

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase. Va imbratisez frateste si va doresc post usor. Nu uitati sa va reinoiti pocainta prin spovedanie si impartasanie!

Alin
Forum: Generalitati 05.12.2013, 21:19:51
Răspunsuri: 70 Noi membri pe forum
Vizualizări: 1.815 Postat de Jardelin
Noi membri pe forum

Doamne ajuta!

Abia m-am inregsitrat si este prima data cind postez. Exista vreun topic de prezentare pentru noii membri inscrisi pe acest forum?

Daca exista, rog administratorul sa stearga...
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 3 din 3
Reply With Quote
  #73  
Vechi 28.01.2014, 22:57:45
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Astazi am auzit la Stirile de pe un post Tv german , este deci stire autentica: toate informatiile pe care le punem pe Internet sunt preluate de serviciile secrete si prelucrate. Ei pot scoate informatii despre tine si atunci cand joci un joc pe computer. Acest lucru chiar m-a socat. Si in aceste conditii suntem invitati aici sa ne prezentam aici pe forum? Nu cred ca este intelept. Desi e aproape inevitabil.

Daaa, stiu ca "noi nu avem nimic de ascuns, ca suntem curati ca lacrima, etc", dar daca si din aparent nevinovatele jocuri se pot scoate informatii despre noi, atunci e de rau, oricat de buni am fi.

Last edited by Miha-anca; 28.01.2014 at 23:19:49.
Reply With Quote
  #74  
Vechi 29.01.2014, 08:10:10
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Miha, prezentare scurtuta, fara nume de familie, CNP, serie si nr de buletin si altele de genul. Oricum daca serviciile secrete vor informatii despre noi, le obtin, chiar si fara prezentare; ajunge sa vada IP-ul si de-acolo e usor pentru ei.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 29.01.2014, 09:05:16
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Serviciile secrete au metodele lor specifice atunci când vor sa afle anumite informatii despre o persoana. Insa in munca informativa nu sunt urmarite persoane asa la intamplare, ci numai acele persoane care prezinta un interes operativ. Nici un serviciu secret nu consuma resurse si timp in mod inutil, pentru urmarirea unor persoane care nu prezinta acest interes operativ.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 29.01.2014, 13:59:08
crainou crainou is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit esti ca ei?

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Serviciile secrete au metodele lor specifice atunci când vor sa afle anumite informatii despre o persoana. Insa in munca informativa nu sunt urmarite persoane asa la intamplare, ci numai acele persoane care prezinta un interes operativ. Nici un serviciu secret nu consuma resurse si timp in mod inutil, pentru urmarirea unor persoane care nu prezinta acest interes operativ.
se vede ca esti bine informat in aceasta privinta. ce sa caute americanii sau germanii informatii, cand te avem pe tine aproape, si cati sunteti din acestia !!!!! Paziti sufletul vostru.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 29.01.2014, 15:26:26
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tocmai de aceea ar fi bine sa revenim la temele noastre religioase sau de interes general, prin care putem afla raspuns la intrebarile noastre sau ale celorlalti. Prea mult timp se dedica pe acest forum lucrurilor indiferente sau chiar de barfa si e pacat. Propun de aceea, sa ne folosim mai bine timpul.
Reply With Quote
  #78  
Vechi 29.01.2014, 18:59:59
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crainou Vezi mesajul
se vede ca esti bine informat in aceasta privinta. ce sa caute americanii sau germanii informatii, cand te avem pe tine aproape, si cati sunteti din acestia !!!!! Paziti sufletul vostru.
E vreo problema sau ceva rau in faptul ca sunt pasionat si de istorie, politica si istoria serviciilor secrete ?!

In rest sa revenim asa cum a spus si clega Miha-Anca la subiectul topicului!
Reply With Quote
  #79  
Vechi 29.01.2014, 22:23:52
crainou crainou is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.01.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Tocmai de aceea ar fi bine sa revenim la temele noastre religioase sau de interes general, prin care putem afla raspuns la intrebarile noastre sau ale celorlalti. Prea mult timp se dedica pe acest forum lucrurilor indiferente sau chiar de barfa si e pacat. Propun de aceea, sa ne folosim mai bine timpul.
Da, frumos si adevarat. Sa revenim la temele specifice forumului.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 30.01.2014, 08:15:27
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crainou Vezi mesajul
se vede ca esti bine informat in aceasta privinta. ce sa caute americanii sau germanii informatii, cand te avem pe tine aproape, si cati sunteti din acestia !!!!! Paziti sufletul vostru.
wow, ce replica semi taioasa....
Care e problema daca omul e pasionat si stie? Acum e pacat sa studiezi si sa fi pasionat de asa ceva?
Serviciile secrete nu au treaba cu noi "astia mici"... nu au nici un folos din a sti date despre noi, cat timp nu suntem infractori sau nu prezentam vreun interes major pentru ei. Si nu vad ce interes major am putea noi, niste oameni care converseaza pe un forum diverse teme....
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare