Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.11.2011, 09:48:01
piedonee's Avatar
piedonee piedonee is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 177
Implicit E posibil!!!!!!!!!!

E posibil in secolul in care suntem si cel putin cu sitemul nostru CORUPT,bazat pe nepotism,relati,bani,etc sa reusesti sa intri in magistratura?????????
eu sunt un simplu om ,dar mi am propus sa invat si sa dau pana intru.....la biserica cum te mai gasesti cu unul cu altul din vb in vb zicand ce doresc sa fac toti au fost sceptici......DA EU MA INTREB LA DUNEZEU NIMIC NUI IMPOSIBIL...NU??????????DECI O SANSA DE 0.1 EXISTA???????????si acum am indoieli.....................!

la Dumnezeu totul e cu putinta asa cred eu........!
dar acum nu stiu daca Dumnezeu ajuta in orice?sau cer prea mult?e posibil sa ma ajute?sau nu am nici o sansa din din partea LUI? dezorientattttttttttttt
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.11.2011, 09:57:11
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

E posibil. Am cunoștințe care au reușit.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.11.2011, 13:35:52
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

La fel. Confirm.
Dar trebuie sa ai memorie de elefant.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.11.2011, 17:30:44
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La Dumnezeu toate se pot.
Dar pune mana si invata si roaga-te!
Dar vezi ca scopul nu e sa ajungi cat mai sus si sa ai un salariu cat mai mare, scopul e sa Il slujesti pe Dumnezeu in functia pe care o ai.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 09.11.2011, 15:29:37
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de piedonee Vezi mesajul
E posibil in secolul in care suntem si cel putin cu sitemul nostru CORUPT,bazat pe nepotism,relati,bani,etc sa reusesti sa intri in magistratura?????????
eu sunt un simplu om ,dar mi am propus sa invat si sa dau pana intru.....la biserica cum te mai gasesti cu unul cu altul din vb in vb zicand ce doresc sa fac toti au fost sceptici......DA EU MA INTREB LA DUNEZEU NIMIC NUI IMPOSIBIL...NU??????????DECI O SANSA DE 0.1 EXISTA???????????si acum am indoieli.....................!

la Dumnezeu totul e cu putinta asa cred eu........!
dar acum nu stiu daca Dumnezeu ajuta in orice?sau cer prea mult?e posibil sa ma ajute?sau nu am nici o sansa din din partea LUI? dezorientattttttttttttt
Dumnezeu a facut lucruri muult mai mari decat sa ajute un om sa intre la magistratura.Deci in mod sigur, e un lucru cu putinta la Domnul.
problema e insa alta. daca culisele acestei lumi care te fascineaza sunt cu totul altele? daca e o lume mizera, plina de coruptie si in care se comit atatea faradelegi.Esti sigur ca ai vrea sa faci parte din ea?
Poate Dumnezeu care iti cunoaste firea si neputintele considera ca un astfel de sistem ti-ar pricinui mare rau(unii din cauza frustrarilor si a nedreptatilor din sistem se sinucid), si tunci e posibil sa nu iti indeplineasca aceasta dorinta, dar tot spre binele tau.
Asadar, nu cere ce vrei tu, ce crezi tu ca e bine, ci cere Domnului ceea ce El stie ca e cel mai bine ptr tine!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Este posibil? Heavy_Rain Generalitati 23 30.07.2011 23:14:19
Este posibil...? Crysby Vrajitoria 19 22.07.2011 00:53:21
posibil raspuns DanielaVoica Generalitati 0 03.09.2008 11:31:13