Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.10.2010, 11:33:40
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit A murit mama lui Basescu

Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace .

oricum ce vreau eu sa zic acum este ca vad asa de multa rautate ca ma ingrozesc. o fi el basescu betiv, mincinos, care a dus tara mai de rapa cum a fost, dar vad prin revistele astea de stiri de pe net atatea comentarii groaznice... ca sa moara si el, blesteme "ca sa dea Domnul sa se intample si cu el si cu tot neamul lui " nu stiu ce.....( din cate stiu eu blestemul se intoarce inapoi), ca sa arda in iad toti basestii ... plus injuraturi la greu.....

Doaaaamneeeee te ingrozesc asemenea vorbe.... a murit mama unui om, nu e ea vinovata ca a avut asa un fiu si basescu o sa isi gaseasca el pedepsa, daca merita vreo una. da nici animalele nu cred ca au atata rautate in ele cat avem noi oamenii...

Mi se pare ca parca am fi intr-o lume de oameni care sunt fara pic de frica de Dumnezeu... sunt oameni asa de rai ... si ne miram de ce oare ne mai merge asa .....
__________________
Sa ne fereasca Dumnezeu pe toti de tot ce e mai rau in lumea asta...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.10.2010, 11:45:40
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Odihneasca-se in pace.
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.10.2010, 11:50:10
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Dumnezeu să o odihnească. N-a avut ea vină pentru nimic și chiar nici Băsescu n-are vreo vină, doar e o marionetă. Vinovații sunt cei ce-l manevrează.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.10.2010, 11:59:10
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Dumnezeu sa o ierte!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 05.10.2010, 13:03:10
Samy02's Avatar
Samy02 Samy02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 196
Implicit

Faptul ca s-a spovedit si sambata a primit si Sf Impartasanie mi se pare cel mai important...in rest ...Dumnezeu s-o ierte!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.10.2010, 22:13:45
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Dumnezeu să o odihnească. N-a avut ea vină pentru nimic și chiar nici Băsescu n-are vreo vină, doar e o marionetă. Vinovații sunt cei ce-l manevrează.
Ai mare dreptate...

In momentul asta nu suntem in pozitia sa putem socoti moralitatea presedintelui dupa faptele sale... pt ca... chiar daca in varf ar fi asezat un om de isprava, n-ar ajuta la nimic, pt ca restul piramizii este corupta. Baza piramizii fiind chiar poporul...

Am vazut odata intr-un film, un om pasionat de arhitectura spunea, uitandu-se la niste poze cu cladiri magnifice: "orice piatra vrea sa fie parte dintr-o astfel de cladire"...

"cladirea" romaniei e ca o piramida din carti de joc in mare parte si doar cateva caramizi ratacite printre acele carti de joc. E o minune ca mai sta totusi in picioare...


........................ Am vazut-o odata la televizor si eu pe mama presedintelui, parea o batranica modesta si simpatica... era de ziua lui Traian B., si-si amintea batrana cum era el in copilarie... tin minte ca fiind intrebata ce i-a luat de ziua lui, a raspuns "pai mama, ce pot io sa-i iau si el n-are?" :)) Foarte simpatica. Si-am vazut ca Traian B. seamana mult de tot cu ea, are figura ei.

Dumnezeu s-o odihneasca in pace.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.10.2010, 22:33:45
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace .

oricum ce vreau eu sa zic acum este ca vad asa de multa rautate ca ma ingrozesc. o fi el basescu betiv, mincinos, care a dus tara mai de rapa cum a fost, dar vad prin revistele astea de stiri de pe net atatea comentarii groaznice... ca sa moara si el, blesteme "ca sa dea Domnul sa se intample si cu el si cu tot neamul lui " nu stiu ce.....( din cate stiu eu blestemul se intoarce inapoi), ca sa arda in iad toti basestii ... plus injuraturi la greu.....

Doaaaamneeeee te ingrozesc asemenea vorbe.... a murit mama unui om, nu e ea vinovata ca a avut asa un fiu si basescu o sa isi gaseasca el pedepsa, daca merita vreo una. da nici animalele nu cred ca au atata rautate in ele cat avem noi oamenii...

Mi se pare ca parca am fi intr-o lume de oameni care sunt fara pic de frica de Dumnezeu... sunt oameni asa de rai ... si ne miram de ce oare ne mai merge asa .....
Basescu nu e nici mincinos nici betiv, si nici nu a dus tara de rapa ! Tara de rapa a dus-o mafia neo-securista,a iliescilor si mogulilor cu epoleti de turnatori la securitate !
Parca iliescu a adus in bucuresti 20.000 de mineri inarmati cu rangi de fier si lanturi, parca pe vremea lui se devalizau bancile intr-o veselie,atunci era si fni-ul, si caritasul !
singura vina a acestui om de stat, e ca a condamnat comunismul si a dorit o rupere de aceasta mafie rosie,iar rezultatul e ca e hulit in permananta,de un fost securist precum vadin tudor si altii moguli la fel de securisti !
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.10.2010, 22:47:30
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post A murit mama lui Basescu

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace .

oricum ce vreau eu sa zic acum este ca vad asa de multa rautate ca ma ingrozesc. o fi el basescu betiv, mincinos, care a dus tara mai de rapa cum a fost, dar vad prin revistele astea de stiri de pe net atatea comentarii groaznice... ca sa moara si el, blesteme "ca sa dea Domnul sa se intample si cu el si cu tot neamul lui " nu stiu ce.....( din cate stiu eu blestemul se intoarce inapoi), ca sa arda in iad toti basestii ... plus injuraturi la greu.....

Doaaaamneeeee te ingrozesc asemenea vorbe.... a murit mama unui om, nu e ea vinovata ca a avut asa un fiu si basescu o sa isi gaseasca el pedepsa, daca merita vreo una. da nici animalele nu cred ca au atata rautate in ele cat avem noi oamenii...

Mi se pare ca parca am fi intr-o lume de oameni care sunt fara pic de frica de Dumnezeu... sunt oameni asa de rai ... si ne miram de ce oare ne mai merge asa .....
Este groaznic cind un popor isi injoseste presdintele ,si arunca cu pietre in el mai tot timpul . As vrea sa vad pe unul din cei care comenteaza ca ii ea locul si ca o sa se tina de promisiunile facute . Cu siguranta cu nu va putea fiindca un singur om nu poate mintuii si multumi o natie intreaga ,noi toti trebuie sa contribuim la bunul mers al acestei tari ,nu in permanenta noi vedem "gunoiul din ochiul vecinului dar birna din ochiul nostru nu o vedem " Fiindca din pacate asa am ajuns sa luam piatra si sa lovim dar nu stim nici noi de ce . Lovim fiindca a lovit si vecinul . Sa dea Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfinta sa ocroteasca tara noastra ,poporul niostru ,pe conducatorii nostrii ,sa le lumineze mintile si sa ne scoata la liman .
,
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.10.2010, 22:47:32
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Dumnezeu sa o ierte! Sunt total de acord cu tine Radu.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.10.2010, 09:47:06
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

Dumnezeu sa o odihneasca!

E mama sa totusi!

Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Traian Băsescu: Nu rămânem fără electricitate ( Pana cand?) hydro314 Generalitati 0 13.02.2012 20:40:11
Basescu- Unsul lui Dumnezeu! andreicozia Despre Biserica Ortodoxa in general 93 02.08.2010 15:49:15
Adresa de mail basescu annajanette Generalitati 51 26.06.2010 09:58:19
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 02:26:13
Mama a murit, dar in locul ei a ramas Biblia BotosRemusEmilian Generalitati 0 20.04.2008 15:09:35