Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.12.2009, 04:58:32
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Diaspora inca voteaza.
Partidele au inceput numararile proprii ale voturilor.

PD-L sustine ca domnul Traian Basescu a castigat, acesta fiind este creditat cu 50,14% din voturile electoratului, dupa numararea a ~99,5% din voturi. PD-L sustine ca restul de ~0.5% de voturi ce n-au fost numarate inca provin din diaspora, unde, sustin ei, s-a votat masiv cu domnul Traian Basescu.

PSD sustine ca domnul Mircea Geoana a castigat alegerile, acesta fiind creditat cu 50,8% din voturile exprimate in ~62% din sectiile de votare. Este o usoara scadere de la scorul anuntat precedent de PSD (51,1% dupa numararea voturilor exprimate in ~35% din sectiile de votare).

Se asteapta in cursul diminetii primele rezultate partiale oficiale, de la Biroul Electoral Central. In opinia mea este exclus ca aceste rezultate sa poata fi modificate prin frauda, legea electorala actuala avand destule mecanisme de protectie a procesului electoral ajuns in acest stadiu. Nu cred ca mai e nevoie sa spun ca partidele au reprezentanti care se tin in sah reciproc in toate sectiile de votare, modificarea proceselor-verbale exclusiv in favoarea unora sau altora fiind aproape imposibila. Daca au existat fraude, acestea au avut loc in intervalul in care urnele au fost deschise.

In SUA si Canada se mai voteaza inca trei ore de la ora postarii acestui mesaj (~2:00 UTC).
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 07.12.2009, 09:35:53
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Mos Nicolae a luat cadourile din ghetutele lui Iliescu si Vanghele

Doamne-ajuta!

Rasturnare de situatie fata de exit poll-urile de aseara. Dupa numararea a peste 95% din sectii, conduce Traian Basescu cu 50.4 % contra 49.6%. Si, inca nu au venit voturile din diaspora care sunt net favorabile actualului sef al statului.

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #13  
Vechi 07.12.2009, 14:08:34
maniucu's Avatar
maniucu maniucu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2006
Locație: -
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Rezultate partiale la ora 10- Biroul Electoral Central
Traian Basescu-50.37%
Mircea Geoana-49.62%

Calculul a fost facut pe 99.13% din totalul sectiilor de votare.

Doamne ajuta!
__________________
"Să ne bucurăm si să mulțumim bunului si înduratului Dumnezeu pentru toate."
Părintele Paisie Olarul
Reply With Quote
  #14  
Vechi 07.12.2009, 14:33:50
somasema
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu sunt de parere ca este vorba de un blestem pe care Bunul Dumnezeu ni l-a dat noua romanilor pe buna dreptate
Blestemul nostru a inceput in ziua cand l-am ucis pe Nicolae Ceausescu ca pe un mistret chiar in ziua nasterii Domnului, in sfanta zi de Craciun si a continuat prin indepartarea romanilor de Dumnezeu rezultand atatea nelegiuri din partea noastra

Consider ca Traian Basescu este o vesela castigata de diavol,este inseamnat de Satana si de aceea Dumnezeu ii permite Satanei sa fim condusi de un astfel de individ
La carte spune ca se va ridica un om inseamnat de diavol la putere si asa s-a si intamplat

Deasemenea consider ca pana romanii nu-si vor pune inima in ordine cu Dumnezeu numai de astfel de oameni vor fi condusi, inseamnati de diavol

Rusine sa ne fie !!

Pe de alta parte astept sa vad ce guvern o sa faca Basescu,il pune pe Boc din nou premier ?

Nu e exclus ca in urmatorii 5 ani de Basescu o sa asistam la un razboi civil si poate (fereasca Dumnezeu) la o foamete
Reply With Quote
  #15  
Vechi 07.12.2009, 14:39:58
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Poporul roman nu este poporul american si nici cel englez si nici cel francez. Statistica matematica este o aproximare care depinde insa de declaratiile adevarate sau nu ale votantilor. Modul de conducere a campaniilor electorale cu sfatuitori din umbra ,americani sau evrei ,,experimentati" prinde doar acolo unde electoratul are ,,apucaturi" occidentale sau americanesti si nu si la romani. Modul imatur , repezit, copilaresc frustrant de serbare prematura a victoriei arata vanitatea, setea de putere , mindria neostoita de a se trece in curiculum vitae calitatea ,,presedinte" al Romaniei, precum si imaturitatea si penibilul fraternizantilor la apucaturile celor mai dinainte .
Macar de ar invata ceva din asta pt. viitor !
Aviz tirgovetilor de tari ca poporul roman f. greu poate fi prins bine in calculele mercantile de putere ! Noi ne vindem noi de bunavoie ...nu cind ne-o ticluiesc altii !
Reply With Quote
  #16  
Vechi 07.12.2009, 14:43:03
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

E drept ca nu a fost corect ca ne-am ucis conducatorul si acum tragem intr-un fel sau altul, dar ar fi fost mai putin rusine daca iesea o marioneta condusa de altii si care nici nu prea stie ce se intampla in tara asta, nici macar cati locuitori are? [ a spus ca are 80 milioane ] Care minte ca nu-l cunoaste pe cel pe care il protejeaza? S-a blestemat singur cand a jurat cu mana pe Biblie ca nu a promis nimanui avantaje. A crezut ca se poate juca cu juramintele. Juramintele strambe se platesc intotdeauna.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Conform Bibliei, japonezii comit o mulțime de păcate.Atunci cum de nu-i pedepsește... elom Generalitati 51 02.02.2013 20:55:46
Sfintii Apostoli nu sunt nu numiti de neam iudeu,conform Sfintei Scripturi mihailt Generalitati 13 02.03.2012 13:27:45
Istorie, subiectivism confesional si dublul standard Theodor_de_Mopsuestia Biserica Romano-Catolica 8 30.09.2011 23:10:17
modificare privilegii, conform Constitutiei trandafiralb Stiri, actualitati, anunturi 2 24.02.2009 10:55:28