Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.09.2008, 11:51:12
lumyclau lumyclau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2008
Mesaje: 9
Implicit

Ma simt safrsita ! De aceea am intrat pe acest forum, caci ori de cate ori sunt cu inima distrusa, in Dumnezeu si in oamenii de credinta imi gasesc ajutorul. Acum sper la fel, si sper in minuni ! Despre ce este vorba.....sunt insarcinata in 6 luni....ma simt foarte rau caci mi-au gasit pietre la fiere si pana nu aduc pe lume acest copilas nu se poate face nimic....burta ma doare ingrozitor...stresul este mare....la servici sefa nu ma intelege pentru ea sunt importanti banii si nu vrea sa ma lase in concediu...inca nu pot intra in prenatal....mai am 1 luna...ba mai mult tatal meu a fost internat acum doua zile la spital de urgenta...medicii spunand ca se asteapta la ce este mai rau....mama mea plange intr-una si ea saraca la randul ei suferind cu inima si stand pe medicamente....Acum ar fi trebuit sa fie cea mai fericita perioada din viata mea, insa este cea mai trista...problemele nu mai contenesc...Nu stiu ce s-ar intampla cu mine sa-l pierd acum pe tata, sau pe mama sau copilasul ce-l port....
DE ACEEA VA ROG....!!! Aperindeti lumanari si rugati-va alaturi de mine la Dumnezeu, poate daca sunt mai multe rugaciuni...Dumnezeu in nemesurata lui mila se indura si face minuni si imi salveaza tatal.....imi salveaza familia....imi salveaza copilasul...si in cele din urma si pe mine....tatal meu se numeste Constantin, eu Luminita elena iar mama mea Anica Ruxandra. VA ROG RUGATI-VA pentru noi ! Nu am nevoie de nimic altceva in lume, decat noi sa fim sanatosi.....nu am nevoie de nimic material...Vreau sa fie bine !! Vreau ca norii grei de deasupra capului meu sa se risipeasca si sa pot in sfarsit sa zambesc, macar un pic.....
Am nevoie de multe rugaciuni si poate Dumnezeu va face o minune....am speranta.....
Va multumesc !!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.09.2008, 12:01:39
achimovjan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lumyclau
Ma simt safrsita ! De aceea am intrat pe acest forum, caci ori de cate ori sunt cu inima distrusa, in Dumnezeu si in oamenii de credinta imi gasesc ajutorul. Acum sper la fel, si sper in minuni ! Despre ce este vorba.....sunt insarcinata in 6 luni....ma simt foarte rau caci mi-au gasit pietre la fiere si pana nu aduc pe lume acest copilas nu se poate face nimic....burta ma doare ingrozitor...stresul este mare....la servici sefa nu ma intelege pentru ea sunt importanti banii si nu vrea sa ma lase in concediu...inca nu pot intra in prenatal....mai am 1 luna...ba mai mult tatal meu a fost internat acum doua zile la spital de urgenta...medicii spunand ca se asteapta la ce este mai rau....mama mea plange intr-una si ea saraca la randul ei suferind cu inima si stand pe medicamente....Acum ar fi trebuit sa fie cea mai fericita perioada din viata mea, insa este cea mai trista...problemele nu mai contenesc...Nu stiu ce s-ar intampla cu mine sa-l pierd acum pe tata, sau pe mama sau copilasul ce-l port....
DE ACEEA VA ROG....!!! Aperindeti lumanari si rugati-va alaturi de mine la Dumnezeu, poate daca sunt mai multe rugaciuni...Dumnezeu in nemesurata lui mila se indura si face minuni si imi salveaza tatal.....imi salveaza familia....imi salveaza copilasul...si in cele din urma si pe mine....tatal meu se numeste Constantin, eu Luminita elena iar mama mea Anica Ruxandra. VA ROG RUGATI-VA pentru noi ! Nu am nevoie de nimic altceva in lume, decat noi sa fim sanatosi.....nu am nevoie de nimic material...Vreau sa fie bine !! Vreau ca norii grei de deasupra capului meu sa se risipeasca si sa pot in sfarsit sa zambesc, macar un pic.....
Am nevoie de multe rugaciuni si poate Dumnezeu va face o minune....am speranta.....
Va multumesc !!
Dumnezeu sa te ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.09.2008, 12:07:20
aradeanu aradeanu is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

sigur ca ne rugam, luminita! nu stiu ce sa-ti spun decat sa te abandonezi total in mana lui Dumnezeu, sa te gandesti astfel:,, Doamne, in mainile tale imi incredintez trupul si sufletul, vointa, gandurile, viata toata; Tu stii mai bine care e calea pe care trebuie s-o urmez, faca-se voia Ta!".
Iarta-ma ca imi permit sa-ti dau sfaturi, nu ma pot pune in situatia ta, dar El e singurul care ne asculta cand ii chemam Numele. Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti si sa va miluiasca! Curaj, Luminita!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.09.2008, 12:13:02
aradeanu aradeanu is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.03.2008
Mesaje: 48
Implicit

luminita, cand mergi la biserica , sa dai pomelnic parintelui la Sf. Liturghie, cu numele tuturor alor tai si pentru micutul ce se va naste. Sa participi, daca poti, si la slujbe de maslu, sau sa chemi preotul acasa sa tina slujba. Toate astea nu pot sa aduca decat pace si liniste. Dumnezeu sa-ti ajute.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.09.2008, 12:37:51
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Luminita.-Faptul ca esti insrcinata te face mai snsibila decit ar fi normal.Pentru pietre la fiere sunt remedii homeopatice.Daca le suporti incearca.Mama mea a eliminat pietrlele cu ulei de masline si lamii.Ar fi bine sa discuti cu um homeopat.Cit despre parintii,are grija Dumnezeu de ei.Gindeste pozitiv si ai nadejde in El.
Ma voi ruga pentru tin si ai tai,cu toate ca sunt nevrednica.!:)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.09.2008, 13:48:32
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai soro Dorina in primul rand sa nu asculti de chestiile alea cu sa mananci tot ce poftesti daca esti insarcinata ca te omori cu zile si pe tine si pe micutul din pantecele tau.
Pentru pietre la fiere - nu ai voie sa mananci nimic prajit, nu ai voie condimente de niciun fel (sarat,iute).
Trebuie sa mananci supe,ciorbe dar nu foarte grase si dulciuri dar nu cu foarte mult zahar.
Poti sa inceri sa mananci numai carne fiarta si usoara (de pui si de peste) ,fara alimente bogate in zahar si dulciuri artificiale.
Mananca fructe de se gasesc acum.
Ciorbe de legume etc.
Nu-ti fa griji ca nu mori de foame nici tu si nici copilul din burta ta.
Poti sa te duci si la Sfanta Spovedanie si la Sfantul Maslu.
Nu asculta de doctorii care te indeamna sa te otravesti cu mancare aiurea preparata , cu chimicale si alte de astea ca vorbesc fara sa stie.
Si nu mai fi asa speriata.
Incepe chiar de azi sa nu mai mananci prajeli si alimente grele pentru fiere si apuca-te sa faci plimbari de minimum 2-3 kilometri pe zi dar in ritm lejer.
Fara cafea,capucino,cola,ciocolata si orice suc de asta cu o tona de zahar in el si alte chimicale!
Chimicalele astea sunt facute de om si nu de Dumnezeu!
Fara niciun fel de prajeala si mancare la cuptor.
Numai fiert.
Daca vrei binele tau si al micutului.
Struguri,mere,piersici,portocale vezi ca se gasesc o gramada de fructe.
Asemenea si legume exista si carti cu mancari cu legume.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.09.2008, 13:49:49
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Pardon scriam spre sora Luminita dar nu am fost atent.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 12.09.2008, 13:50:34
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Asa sora Dorina zice bine - iei dimineata pe stomacul gol o lingura sau cat se ia de ulei de masline.
Si toate celalte respectiv la mancare.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 12.09.2008, 14:27:45
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Luminita, te voi pomeni si eu in rugaciunile mele. Insa, nu fii trista si nu-ti pierde credinta. Important este sa ai mainile intinse in a cere iubire. Daca nici unul dintre cei de aici nu-ti va da mana sa ca raspuns, fii sigura ca-ti va raspunde Dumnezeu. Tu ai aceste suferinte, altii altele. Dumnezeu este prezent in orice suferinta, de aceea in orice incercare a vietii trebuie sa avem credinta si sa o purtam cu rabdare. Si asa suferinta va naste bucurie.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.09.2008, 14:42:35
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

Luminita, si eu m-am simtit de multe ori asa si stiu ce inseamna. O sa ma rog si eu pentru tine. Maica Domnului sa te ocroteasca.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 13:55:40
Rugati+va si pentru mine! andrutza151 Umanitare 23 11.07.2011 02:08:17
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 14:16:23
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 15:22:01
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 20:21:53