Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 29.01.2007, 23:16:48
consuela consuela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.02.2006
Mesaje: 295
Implicit

si nu am zis niciodata ca am iesit contolat, la cerere, au fost niste accidente de care ma feresc, asa ca nu urmaream secrete si investigatii ca nu puteam contola nimic, asa se intampla fara voia mea.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.04.2007, 16:41:39
Sylvie Sylvie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 258
Implicit

Si eu am patit ceva asemanator ca Marius Daniel.Eram culcata cu fata in sus ziua,in somn.Cand sa ma trezesc ,ma fortam sa deschid ochii si sa ma ridic din pat,dar parca sufletul se ridica,nu trupul.El parca era amortit;nu puteam sa misc nimic. M-am speriat si am inceput sa strig catre Dumnezeu,dupa care incet, incet,mi-am revenit.
Nici acum nu stiu de ce mi s-a intamlat aceasta,dar nu m-am mai gandit la ea.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.04.2007, 18:28:34
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Sylvie,am trait si eu experiente ciudate si neobisnuite si am sa relatez cateva din cele care m-au intarit in credinta pt.ca sa intareasca si pe altii in credinta si sa fie cei ce citesc acestea cu totul incredintati ca, totul a fost cat se poate de real, iar nu imaginar.Intr-o zi,pe la 3-4 dimineata,simteam cum cineva se juca cu patura cu care eram acoperita si facea vant,se simtea curent in camera si aer rece de la o astfel de joaca iar eu,cand am vrut sa ies din acea stare de veghe, caci nu am precizat ca nici nu dormeam, dar nici treaza nu eram, eram intre cele 2 stari adica in stare de veghe,deci,vreau sa spun ca, nu ma puteam nici macar inchina pt.ca eram ca paralizata si simteam cum ma tine cineva de maini si de picioare,asa ca singura cale de salvare ca sa nu mor in somn a fost sa chem numele Mantuitorului si al Sfintei Sale Maici,Fecioara Maria.Simteam cum trece un curent electric prin mine,si m-am trezit speriata,asa incat am aprins lumina si am incercat sa dorm dar cu lumina aprinsa de data asta.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.04.2007, 18:37:29
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Si am omis,fara sa vreau,ca si auzeam batai in studioul patului in care dormeam, iar cand m-am trezit eram cu fata in sus,spre tavan.Un Parinte,pe nume Inochentie, stia prin ce trec si m-a sfatuit sa nu dorm cu fata in sus ci pe partea stanga, asa incat sa ramana dreapta libera pt.a ma putea inchina,sa nu dorm cu fata la cearsaf,si nici pe partea dreapta ca sa poata sa ramana mana dreapta libera.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 10.04.2007, 19:07:34
Kontroversielll Kontroversielll is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 24
Implicit

Re:
Sbastiana

Yoghinii, te pot invata cum sa dormi in picioare si sa poti sa te inchini ori cand si ori cum si cu dreapta si cu stanga.........:satisfied::satisfied::satisfied::s atisfied:
Reply With Quote
  #16  
Vechi 10.04.2007, 20:39:47
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

RE:Multumesc pt.sfat dar, nu te supara pe mine ca nu o sa il urmez,nu vreau sa devin yoghina caci am vazut persoane posedate din cauza ca au practicat yoga.Daca tu ai de gand sa te indracesti nu ai decat,problema ta,te priveste numai pe tine,poate deja esti yoghin,sincer nu ma intereseaza acest aspect al vietii chinuite ca dormitul in cap sau in maini.Sfatul meu este:ai grija ce sporturi practici sau ce practici periculoase sugerezi si altora.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.04.2007, 21:32:25
Kontroversielll Kontroversielll is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 24
Implicit

re:
Sebastiana:satisfied:

Eu nu recomand si nici nu sugerez yoghinii si nici satanismul, dar spun ce am auzit si eu de la cineva, care a fost in Germania la un colocviu cu yoghinii, si apoi am vazut aici ce interes deosebit avea pentru acestia si satanisti, cand m-a tras intr-un magazin, numai cu asa ceva.....:satisfied:
Reply With Quote
  #18  
Vechi 10.04.2007, 21:49:39
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Am mai auzit eu ca unele animale dorm din picioare dar,vezi tu,eu ma simt fiinta umana cu sentimente si ratiune,asa cum m-a inzestrat pe mine Dumnezeu.Apropos,cu liliecii care dorm cu capul in jos,cum ramane?te pomenesti ca sunt si ei yoghini.Ha,ha,ha.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 10.04.2007, 22:17:13
Kontroversielll Kontroversielll is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 24
Implicit

Re:
sebastiana;)

Muti castana la lilieci.....:dozingoff:
Liliecii au fost haraziti tot de Dumnezeu sa doarma asa cum dorm si cred ca ai ineles bine ca nu refeream la lilieci ca nu acestia pot participa la colocviile internationale ale yoghinilor.....
Eu pusesem in discutie o intamplare , care m-a lasat nedumerit , pa mine si pa multi altii, cum o persoana poate sa joace rollul a doua persoane diferite ; una, cea, evlavioasa si a tot cunoscatoare, si cealalta, cu interesele mai sus descrise, ca nu pot sa cred ca o persoana cu adevarata credinta in Dumnezeu, se inscrie intr-o secta yoghina, numai de dragul unei plimbari afara din tara.....;)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 10.04.2007, 23:41:40
Sebastiana Sebastiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 608
Implicit

Imi place expresia ta"muti castana la lilieci",trebuie sa recunosc,dar sa stii ca era o gluma aceea cu liliecii,nu gusti umorul?nu ai simtul umorului?ca mai imi zicea mie cineva o gluma tot asa, de lilieci, cum ca ei cand sunt beti dorm invers, asa cum imi sugerai tu sa dorm,din picioare.Spune-mi tu,ca vad ca esti in domeniu,tu ai reusit?nu pt. ca m-ar interesa sa fac si eu la fel,ci asa de curiozitate,ai dormit cumva din picioare?Si mai stii ca nu o fi fost vreun liliac pe la colocviile astea ale yoghinilor?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Limita dintre viata si moarte heaven Generalitati 21 23.02.2011 10:27:02
Despre viata de dupa moarte georgian_osa Din Noul Testament 30 14.03.2010 18:49:29
Exista viata dupa moarte? ichim Slujba inmormantarii 59 21.10.2009 17:41:57
Intre viata si moarte DLiliana Stiri, actualitati, anunturi 30 18.01.2007 17:46:53