Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Romano-Catolica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 12.11.2017, 17:04:13
PetruB PetruB is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.01.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Dacă aceasta sună ciudat, aduceți-vă aminte că asasinul Mehmet Ali Agca este în topul oamenilor cu succes din Europa și că este un expert al oamenilor de marcă.

El și-a descărcat arma de la o distanță de numai 3 metri și jumătate. Fiecare glonte l-a atins pe papă sub buric. Vedeți că el nu avea intenția de a-l ucide pe papă. El doar urma instrucțiunile date de iezuiți.


Rezultatul a fost obținut când lumea l-a văzut pe papă iertându-l pe Mehmet Ali Agca pentru că l-a împușcat: aproape un miliard de musulmani au fost plini de admirație pentru “sfinția sa”.
(The Hegelian Dialect)

Așa cum am spus deja, eu cred că totul a fost bine plănuit. Și papa și lumea musulmană i-au mulțumit fecioarei Maria că papa nu a murit.

Te întrebi de ce n-am trimis noi – americanii - armata în Liban? După ce președintele a devenit atât de apropiat cu papa, am sfârșit printr-un nunțiu papal la Washington D.C. și astfel marina U.S.A. s-a deplasat la Liban pentru a apăra o națiune romano-catolică.

Curva din Apocalipsa 17 nu se va opri de la nimic ca să-și atingă țelurile; inclusiv împușcarea unuia dintre papi!

http://www.scribd.com/doc/282816/EG-...dia-veacurilor
http://originearaului.blogspot.com/

În trecut Satan-Diavolul (fiinta reala dar supranaturala) s-a folosit de religie ca să distrugă milioane de suflete. Lucrând prin “marea curvă” (Vaticanul condus din 1814 de Iezuiti) din cartea Apocalipsa, Satan a pus-o cu grijă pe fecioara Maria înaintea oamenilor pentru a le distrage atenția de la Isus.

Catolicii au fost înșelați, ei încercând să cerceteze sistemul bisericii lor cu scopul de a ajunge în Rai. Folosind un truc asemănător, Vaticanul a ajutat la ridicarea unei religii militante și sofisticate pentru a-i îndepărta pe copiii lui Ismael de la cunoașterea Unicului care i-ar fi putut duce în Rai.

Mulțimile de musulmani privesc religia lor și pe Mahomed (al cărui trup se află încă la Medina) și din toată inima lor își ațintesc privirile spre Mecca pentru a-și căpăta salvarea. Iar vina pentru toate acestea se îndreaptă direct spre ROMA care este responsabilă pentru această incalificabilă crimă.

Sursa : Alberto Rivera, ex Iezuit.

Va urma !

Publicat de Enigma "Spionajului" Romanesc
Reply With Quote
  #22  
Vechi 12.11.2017, 17:06:17
PetruB PetruB is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.01.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Si Papa Francis si Alberto Riviera au fost jesuiti, si stiu Adevarul, care o fi el.

dar daca nu avem voie sa vorbim...atunci vom ramane....Catolicii cred cu tarie in: "Crede si nu cerceta".
Reply With Quote
  #23  
Vechi 13.11.2017, 22:31:46
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit Felicitari chimice!

Un mesaj din partea Triadei.
Spune-le producatorilor a...ce folosesti pentru a te ajuta in inspiratie, ca Noi suntem dispusi sa cumparam reteta.
Banuim ca este un produs organic. In acest caz, organismele noastre mutante si nano-enhanced vor fi apte sa il produca chiar mai repede decat metodele voastre primitive.
Oamenii nostri din Hong Kong vor lua cat de curand cu debilii vostri lideri europeni. Daca nu incheiati targul in felul care ne va conveni Noua, va vom inunda piata monetara cu aur. Nu vreti ca moneda sa se prabuseasca inainte de momentul din Plan, nu?

Mare Maestru al Lojii Unite Sith.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare