Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Impartasania (Taina Euharistiei)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 26.12.2009, 20:37:46
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Pt SPERANTA,1970

Contacteaza-ma.Departe fiind si eu de tara am trecut printr-o situatie asemanatoare.Dar Dumnezeu ne ajuta sa gasim rezolvari .CRACIUN FERICIT!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 04.01.2010, 00:46:55
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta1970 Vezi mesajul
Stiu ca avem biserica ortodoxa aici dar este la aproape 2 ore de condus de unde stau eu, si eu lucrez si e greu sa ajung cind as dorii, si biserica este deschisa numai in anumite zile la anumite ore ( ca toate bisericile in Australia) si fiecare biserica are programul ei de deschidere.

Aici nu avem binecuvintarea ca in Europa sa putem merge la o biserica cand vrem noi, in ce zii vrem si la orice ora din zii.
Toate bisericile sint inchise in toate zielele cu exceptia orelor de liturghie care la fiecare biserica e diferita.Nici nu-ti dai seama cat de trista sint din cauza asta. Ca in ROmania puteam sa merg la biserica in fiecare zii, la orice ora din zii.
Îndrăznesc să-ți recomand pe o colegă de a noastră de pe forum, un suflet deosebit, tot din Australia :MarinaAlca . Sunt sigur că sfaturile ei te vor ajuta ! Doamne Ajută ! +
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 24.02.2011, 01:40:02
un.mare.pacatos un.mare.pacatos is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2011
Mesaje: 2
Implicit imi pare rau de pacatele mele.dar nu mai pot sa traiesc asa

nu mai pot sa traiesc asa


sunt un om de 21 de ani.sunt un mare pacatos.am furat , am inselat , am profitat , am umilit am batut am mintit nu mi-am respectat parintii nu mi-am respectat sora mai mare care e bolnava.m-am mintit ca nu imi respect parintii pentru ca ei nu ma inteleg.am avut o relatie cu o fat de 15 ani care era fecioara , fata mare , si nu am stiut sa o respect si a plecat de langa mine .am iubit-o si tare rau mi-a parut dupa ea . si i-am reprosat mamei ca fmuncesc pentru ca nu ma mai inteleg cu ea si pentru ca nu ma inteleg nici cu ea nici cu tata .i-am mintit ca nu fumez si atunci cand mi-au gasit tigari in masina le-am spus ca ce daca fumez ca eu le-am cumparat . si multe alte pacate pe care acum nu mi le mai aduc aminte desi voi incerca sa mi le amintesc. in ultima luna imi merge din ce in ce mai prost si sunt sigur ca din cauza asta . eu ma rugam la Dumnezeu doar cand aveam nevoie si intotdeauna ma ajutat dar deja imi e rusine sa mai fac asta . sunt sigur ca in ultima vreme ceea ce mi se intampla e numai din cauza mea si din cauza ca suint un ticalos si un pacatos si regret asta si imi pare rau . incerc sa nu mai pacatuiesc dar si dracu ma ispiteste . vreau un sfat de la cineva.imi pare sincer rau pentru ceea ce am facut .

ce pot sa fac ? parca nu mai pot sa traiesc asa si cateodata parca as vrea sa imi pun capat zilelor cand vad ca nimic nu imi mai merge .

Doamne ajuta
Reply With Quote
  #14  
Vechi 24.02.2011, 21:13:56
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Un mare pacatos, daca ne spui din ce oras esti, poate te putem indruma catre un duhovnic...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
daca eu sunt la prima cununie si el la a doua cum se procedeaza? FloriB Generalitati 5 08.08.2010 14:48:28
Cum se procedeaza? kotom9 Mirungerea(Ungerea cu Mir) 25 02.08.2010 09:37:07
Până unde merge ascultarea de duhovnic florina_drossu Preotul 29 05.04.2010 14:28:56
A merge sau a nu merge cu Hristos. maria-luisa Generalitati 7 17.12.2009 15:48:21
Ce Vrei? tudor2012 Generalitati 46 29.05.2007 11:42:05