Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 12.04.2011, 02:47:23
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Talking andezit de kogaion

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Off-topic:

Mai Aline, nu inteleg de ce atata slugarnicie in exprimare..Ti-e frica de ceva sau cineva??Te-ai exprimat acum parca mergand taras cu spatele, ca nu cumva sa misti vreo ramura de liliac inmugurit care din adierea pe care o produce sa provoace vreo alergie cuiva..Pai eu te stiu de pe forum un Robin Hood autohton..Numai in Pippo ce mai trageai cu arcul..Nici asa nu-i bine..Dar de la asta,pana sa faci taras ca melcul, e cale lunga...

Poti respecta un om si daca esti degajat si plin de umor de exemplu si tot atat de bine nu-l poti respecta, chiar daca faci reverente pana in pamant!
melisa uite uneori trebuie schimbat stilul de la caz la situatie,eu de exemplu cu cei ce scriu prostii oare ii bubuii direct de nu se vad,oare le scriu la biza,dupa cit sunt de botanisti[baga botu]si cind glumesc cu ei dumnealor zic,ca ma cert, mai sa fie.insa cu oameni de valoare, induhovniciti ortodocsi cum e si zaharia am o cu totul alta pozitie il consider frate intru Hristos,si aceasta exprimare nu o aplic fiecui ci doar celor ce sa raporteaza direct la biserica si credinta cu evlavie[aceias frecventa acelas limbaj folosim deci suntem frati de credinta]ce difera este pozitia sociala a fiecaruia.si de ar fi sa-mi fie frica cum spui, apoi numa-i de Domnul mi-e frica sa nu-l supar cu neascultarea mea.

Last edited by mihaila_alin; 12.04.2011 at 02:49:34.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 12.04.2011, 02:52:58
Lucemferre Lucemferre is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2011
Mesaje: 103
Implicit

Mare putere mai atribuiți diavolului... să ajung să mă rog la ore speciale, în condiții speciale, cu o anumită măsură, de frica dracilor. Unde e Dumnezeu în sufletul vostru? De fapt, ce contur a căpătat această imagine a lui Dumnezeu în mintea dvs.? Pentru că sincer nu înțeleg: vă rugați lui Dumnezeu, dar acesta nu vă poate ajuta sau nu vă poate apăra. Dacă nu ați crede asta de ce v-ar mai fi frică de diavoli? Adică Dumnezeu îi lasă pe draci să-și bată joc de cei care îi adresează o rugăciune? Eu până acum am auzit să-ți fie teamă de diavoli doar atunci când practici diferite forme de invocații, spiritism ș.a. din sfera ocultă. Dacă dvs. vă e frică de diavoli cu toate că vă rugați lui Dumnezeu vă sfătuiesc să vă cercetați părerea sinceră despre ceea ce considerați dvs. că sunt psalmii. Nu cumva le atribuiți un soi de putere ocultă care în subconștient să capete imaginea unor ritualuri? Sau poate în subconștient aveți imaginea unui DUmnezeu intangibil, intransigent și surd. Că altfel nu-mi explic cum se poate să fiți creștini, dar să vă simțiți abandonați. Altfel nu v-ar fi teamă de anumite rugăciuni. Înseamnă că credința e doar o dorință de credință și nu o credință autentică .

Last edited by Lucemferre; 12.04.2011 at 02:56:28.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 12.04.2011, 17:12:23
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink Melissei

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Off-topic:

Mai Aline, nu inteleg de ce atata slugarnicie in exprimare..Ti-e frica de ceva sau cineva??Te-ai exprimat acum parca mergand taras cu spatele, ca nu cumva sa misti vreo ramura de liliac inmugurit care din adierea pe care o produce sa provoace vreo alergie cuiva..Pai eu te stiu de pe forum un Robin Hood autohton..Numai in Pippo ce mai trageai cu arcul..Nici asa nu-i bine..Dar de la asta,pana sa faci taras ca melcul, e cale lunga...

Poti respecta un om si daca esti degajat si plin de umor de exemplu si tot atat de bine nu-l poti respecta, chiar daca faci reverente pana in pamant!
Draga mea Melissa...tu stii bine de acum .....ca sub masca de "misionari crestini" nu se ascund de fapt medici ...ci muuulteee glucide, care nu pot fi indulcitori veritabili drept care cauzeaza diabetul zaharat...E vorba nu de teama ci de "analiza"...Problema este ca n-are sens sa faci reverente cuiva care nu cunoaste parfumul discret de la "incheieturile" iubirii crestine de aproape....In schimb Mihaila_alin mie imi place, doar ca uneori ma mai surprinde cu cate ceva...Dar pt cele ce-mi plac ii trec cu vederea....

Last edited by calator prin ploaie; 13.04.2011 at 20:12:25.
Reply With Quote
  #104  
Vechi 12.04.2011, 20:45:31
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit te salut draga calatorule

de ce nu imi zici mie direct de ce povestea despre alin are via melisa?
te-am salutat de citeva ori si nu mi-ai raspuns,nu m-am suparat eu sint glasul ce striga in pustie.poate sa fie cauza ca nu te-am mai criticat deloc si probabil numai asa reactionezi ca un resort comprimat tot timpul, asteptind momentul descatusarii energiei comprimate,mama...am luat-o pe aratura fizica.de multe ori eu mai si glumeam cu tine si asa te mai supara-i de numa.sa sti ca eu glumesc serios si dur ca alt fel nu as mai fi de andezit.

Last edited by mihaila_alin; 12.04.2011 at 20:48:13.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 12.04.2011, 21:19:38
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaila_alin Vezi mesajul
de ce nu imi zici mie direct de ce povestea despre alin are via melisa?
te-am salutat de citeva ori si nu mi-ai raspuns,nu m-am suparat eu sint glasul ce striga in pustie.poate sa fie cauza ca nu te-am mai criticat deloc si probabil numai asa reactionezi ca un resort comprimat tot timpul, asteptind momentul descatusarii energiei comprimate,mama...am luat-o pe aratura fizica.de multe ori eu mai si glumeam cu tine si asa te mai supara-i de numa.sa sti ca eu glumesc serios si dur ca alt fel nu as mai fi de andezit.
D'apoi draga ALIN....tu nu pricepusi ca NU tie iti suna ce scrisesem, ci unui frate "zaharisit" dintr-un an anume(cel putin dupa nick)?Daca am a-ti zice tie ceva , ma stii ti-o zic direct , chit ca in stilul meu....
Reply With Quote
  #106  
Vechi 12.04.2011, 21:24:27
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink pt Mihaila_Alin

ps. la andezit chiar nu ma pricep....ma mai "pasioneaza" asa, cand si cand , zaharelul si antichitatile , gen vintage...atat!
Reply With Quote
  #107  
Vechi 12.04.2011, 22:13:50
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
ps. la andezit chiar nu ma pricep....ma mai "pasioneaza" asa, cand si cand , zaharelul si antichitatile , gen vintage...atat!
Mereu ti-am admirat umorul subtil cat si exprimarile simbolice,calatorule!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Lupta grea tigerAvalo9 Generalitati 71 16.08.2011 22:22:54
Lupta noastra Florin-Ionut Pocainta 21 28.10.2010 22:22:07
Lupta pasiva vs. lupta activa catalin755 Generalitati 22 28.06.2010 17:35:42
lupta cu cancerul mirela.b Umanitare 16 16.01.2009 15:05:49
LUPTA SPIRITUALA roseliana Vrajitoria 2 15.03.2008 13:54:03