Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 14.07.2010, 11:31:52
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Buna ziua tututror am intrat sa va spun ca mama nu se simte bine si va multumesc pentru intrebare doamna Cornelia si celorlalti care sunt alaturi de noi domnul Adrian in special pentru ca afost alaturi de noi atunci cand ea fost greu si ii este in continuare sii multumim din suflet pentru tot si pentru ca au crezut in noi deasemenea vreau sa ii rog pe cei care au avut indoiala fata de noi doar sami trimita mesaj privat sai dau numele tuturor celor din familie pentru a se interesa de existenta noastra si situatia noastra oriunde cu mare drag ,mamadupa cum am zis nu se simte bine ea este bolnava de multi ani ea tratament are cancer la ficat forma uscata ,hepertensiune arteriala pe partea stanga ,a fost internata de urgenta in spital dupa acest dezastru care sa produs la dorohoi si a avut un soc puternic ea dat tratament cu medicamente nu a putut sal ea pe tot nu se simte bine se simte rau deoarece nu la luat tratamentul din cauza faptului ca este foarte costisitor avand in vedere ca acele medicamente nu i lea dat gratuite deoarece nu se elibereaza gratuit acele medicamente au fost oameni cu suflet mare care leau ajutat cu ce sa putut sa trimis cu masini spre dorohoi acum fie dupa voia lui Dumnezeu in continuare ma rog la Dumnezeu pentru fiecare si sa isi revina mama mea imi doresc cel mai mult sasi ea tratamentul intreg va doresc sanatate si va rog din suflet sa va rugati pentru mama mea Silvia care este bolnava sasi revina sa poata sasi ea tratamentul in continuare .Dumnezeu sa ne ajute pe toti si sa ne infrateasca fara dusmanie si ura ( pentru cei care doresc sa ne verifice va rog mesaj privat va dau numele tuturor sa va interesati unde doriti ) ,asa sar putea rezolva multe vorbe si ura care sa starnit mereu la fiecare pas asupra noastra ,sanatate multa tututror si Dumnezeu sa ne ajute .Amin.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 19.07.2010, 15:20:22
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit mamica mea nu se simte bine rugativa pentru ea impreuna cu mine

Dragi prieteni mama nu se simte bine e tintuita la pat de cateva zile nu se simte bine nu mai poate sa mearga nu sia putut continua tratamentul din cauza situatiei financiare va rog din suflet si din inima domnul sau doamna aninim sa ma ajutati sa o ajut pe mama mea puteti sami dati mesaj privat sa va dau datele de care aveti nevoie pentru verificare sau orice doriti sa verificati nu are bani sasi ea medicamentele necesare sunt costisitoare eu nu am putere sa o ajut cu nimic va implor cei care vor sa ma ajute in situatia in care ma aflu sunt disperata mie frica pentru mama mea mana stanga nu o mai misca si piciorul de asemeni mia zis sora ca i sau invinetit si unflat deasemeni rugativa pentru mamica mea Silvia pentru sanatate si putere sa se faca bine in seara asta la ora 12 sunt de mare prisos rugaciunile in miez de noapte daca poate cineva eu ma rog rugativa cu mine va multumesc din suflet si Dumnezeu sa va dea sanatate in continuare tuturor oamenilor cu suflet mare care vati ryugat mereu pentru semenii vostri ,Doamne ajuta .
Reply With Quote
  #83  
Vechi 28.07.2010, 12:49:27
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Dragii nostri azi dimineata am fost la Sfanta Biserica si am pus acatist pentru 40 de liturghii deoarece nu ne merge bine de un timp numai necazuri si necazuri ,cu mama acum multumimlui Dumnezeu ca a vindecato si macar se poate misca greu dar merge cu mana stanga se chinuie inca nu poate mare lucru sa faca cu ea mai mult cu dreapta ,multumim celor care sau rugat alaturi de noi si se roaga noi stam inca aici in chirie dar zilele trecute am primit vestea sa ne mutam pana in septembrie deoarece vor sa vanda proprietatea asta si doresc sa o eliberam inca nu este sigur dar ei neau anuntat sa ne asteptam si sa ne cautam intre timp in alt loc peste tot este greu si mult chiria pe luna ajunge cel putin 500 de lei si nu ne putem permite vine scoala si gradinita trebuie carti caiete hainite de incaltat si celelalte inca nimic nu am reusit sa cumparam deoarece nu ne permitem decat sa ne taraim viata de zi cu zi si atat nu stim ce vom face timpul trece repede si trebuie procurat tot din timp ,necesar pentru scoala ,ne dorim din suflet sa ne putem cununa sa pot sa merg la primarie sa sa vb cu primarul sami dea locuinta cu chirie de la anl mam interesat si actele costa in jur de 350 de lei cu tot cu analize si la primarie tare as vrea sa ma cunun sa fm si noi in rand cu lumea ,chiar vorbeam dimineata cu parintele si mia spus ca nu este prea de folos jumatate de molifta care neam luato noi ca tare bine ar fi sa ne cununam civil sa putem sa ne luam si cealalta de jumatate de molifta sa traim fara de pacat in fata lui Dumnezeu caci este mare pacat asta stim si noi dar ce am putea sa facem cand peste tot este greu si mai ales cu criza asta profita mai toti sa le fie bine lor si iti cer fara mila pe orice hartie adeverinta bani ,ne este foarte greu numai Dumnezeu si Maica Domnului stie durerea noastra a tuturor si pentru ce se roaga ,Dumnezeu si Maica Domnului sa ne ajute si sa reusim sa fim si noi in rand cu lumea ,va dorim din suflet sanatate si credinta in Dumnezeu caci puterea lui Dumnezeu este mare Doamne ajuta si Maica Domnului sa fie cu noi.Amin.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Discriminarea - o boala a societatii in care traim - razvan_andrei Generalitati 23 27.02.2012 12:47:06
Va rog rugativa pentru Cornel mara2008 Umanitare 7 04.10.2011 22:42:44
Ce putem face pentru ca societatea in care traim sa devina mai buna? Andu30 Generalitati 38 24.03.2011 22:03:30
lumea in care traim giovaninnaa Generalitati 68 29.10.2010 14:16:29
Pentru cei sau cele care poate sunt pe aici si vor alecsandru Stiri, actualitati, anunturi 2 09.04.2009 10:36:14