Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Despre Vecernie
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #241  
Vechi 15.10.2010, 10:59:07
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Islam adultery sex incest with own daughter allowed!!!!!!!!!
Adica incestul permis de islam !

http://www.youtube.com/watch?v=N2pLb...eature=related
  #242  
Vechi 15.10.2010, 11:05:00
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Islam allows sex with 9 year old girls.
Adica islamul permite sexul cu fetite de 9 ani !

http://www.youtube.com/watch?v=B82yt...eature=related

TACAND PERMITEM CA NENUMARATE ROMANCE SA SE INCURCE CU ACESTI SALBATICI !
  #243  
Vechi 15.10.2010, 11:07:16
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Women's Rights in Islam Forced Sex Anytime, Anywhere II
Adica conform Coranului o femeie tb sa stea la dispozitia barbatului d.p.d.v. sexual chiar si atunci cand nu poate !

http://www.youtube.com/watch?v=qkMF3...eature=related

Vorba Staretului Amfilohie Branza: "crestinii de azi practica un crestinism lesinat".
LUPTATI FRATILOR ! VOI VRETI SA VA MANTUITI NEASUMANDU-VA NICI UN RISC ?

Last edited by IonelS; 15.10.2010 at 11:22:05.
  #244  
Vechi 15.10.2010, 12:37:35
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o_tzaranca Vezi mesajul
pana cauti tu despre Incest la musulmani,(ca probabil dureaza)
iti aduc aduc aminte ca in ROMANIA,noul cod penal nu mai pedepseste prostitutia si incestul (liber consimtit)...

romania promiscuitatii...
Lucrurile nu sunt așa roz cum vrei tu să se înțeleagă. Islamul aprobă ca un tată să se căsătorească cu fiica sa biologică dacă ea e născută în cadrul unei relații adulterine. Adică islamul recunoaște drept copii doar pe cei născuți în cadrul căsătoriei islamice:
http://www.answering-islam.org/Shamoun/incest.htm


Apoi, poate nu știi dar abuzarea copiilor de către părinți și rude e foarte frecventă în lumea musulmană.

Însă și mai semnificative sunt căsătoriile între veri, endogamia fiind o tradiție. În Bradford, cea mai notorie colonie musulmană din Marea Britanie, 85% din musulmani sunt căsătoriți cu proprii veri:
http://muslimmarriages.wordpress.com...usin-marriage/ (blog islamic)
Vezi și
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programme...ht/4442010.stm
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
  #245  
Vechi 15.10.2010, 13:37:42
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Lucrurile nu sunt așa roz cum vrei tu să se înțeleagă. Islamul aprobă ca un tată să se căsătorească cu fiica sa biologică dacă ea e născută în cadrul unei relații adulterine. Adică islamul recunoaște drept copii doar pe cei născuți în cadrul căsătoriei islamice:
http://www.answering-islam.org/Shamoun/incest.htm
deci,islamul nu accepta incestul intre frati si parinti biologici.
romania l-a legiferat.si asta ar trebui sa ne intereseze mai mult decat ...libidoul arabilor,despre care ne povesteati mai inainte.

(si il intrebam pe dl IonelS daca a gasit la musulmani,nu in islam..este o diferenta.si in biblie ,in VT ,exista incestul )


Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Apoi, poate nu știi dar abuzarea copiilor de către părinți și rude e foarte frecventă în lumea musulmană.
dar nu sexuale
Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Însă și mai semnificative sunt căsătoriile între veri, endogamia fiind o tradiție. În Bradford, cea mai notorie colonie musulmană din Marea Britanie, 85% din musulmani sunt căsătoriți cu proprii veri:
http://muslimmarriages.wordpress.com...usin-marriage/ (blog islamic)
Vezi și
http://news.bbc.co.uk/2/hi/programme...ht/4442010.stm
am inteles .sunt permise casatoriile intre veri.ca la noi la tigani:)

apropos..daca un american (sa zicem)vrea sa cunoasca traditiile tiganilor sa se ia dupa ce zic francezii despre tigani sau vine in romania?..nu ar exista riscul de-a confunda romanii cu tiganii?
  #246  
Vechi 15.10.2010, 14:40:35
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o_tzaranca Vezi mesajul
deci,islamul nu accepta incestul intre frati si parinti biologici.
romania l-a legiferat.si asta ar trebui sa ne intereseze mai mult decat ...libidoul arabilor,despre care ne povesteati mai inainte.

(si il intrebam pe dl IonelS daca a gasit la musulmani,nu in islam..este o diferenta.si in biblie ,in VT ,exista incestul )

dar nu sexuale

am inteles .sunt permise casatoriile intre veri.ca la noi la tigani:)

apropos..daca un american (sa zicem)vrea sa cunoasca traditiile tiganilor sa se ia dupa ce zic francezii despre tigani sau vine in romania?..nu ar exista riscul de-a confunda romanii cu tiganii?
Deschide site-le postate de mine cu abuzuri si te lasmureste ! Ai acolo si incest, si pedofilie, si viol, si omorat femei cu pietre, taiat gatul in fata camerei ,..etc. Toate acestea sunt motivate de Coran.
La argumentul "lasa ca si la noi sunt", eu ma cam indoiesc. Abuzurile si crimele care apar la noi, apar datorita lipsei credintei, nu dictate de credinta ca la ei !
  #247  
Vechi 15.10.2010, 14:50:55
o_tzaranca o_tzaranca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 462
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul
Deschide site-le postate de mine cu abuzuri si te lasmureste ! Ai acolo si incest, si pedofilie, si viol, si omorat femei cu pietre, taiat gatul in fata camerei ,..etc. Toate acestea sunt motivate de Coran.
La argumentul "lasa ca si la noi sunt", eu ma cam indoiesc. Abuzurile si crimele care apar la noi, apar datorita lipsei credintei, nu dictate de credinta ca la ei !
nu mi-ai dat domnule nici macar un minut clar in vreun site,ca incestul este acceptat de coran si practicat de musulmani
in maaarea lume musulmana prin care ne-ai purtat ..din pakistan.,in somalia..in qatar

dumneavoastra unde erati cand biserica noastra protesta impotriva legiferarii prostitutiei si incestului in romania?

tot in net ?urmarind ...traiectoria femeilor musulmance...

edit.dimpotriva.traditie a aratat .. chiar din site-ri anti-islam ca incestul este interzis

Last edited by o_tzaranca; 15.10.2010 at 15:17:51.
  #248  
Vechi 15.10.2010, 15:42:46
coldworld coldworld is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.10.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 84
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IonelS Vezi mesajul

TACAND PERMITEM CA NENUMARATE ROMANCE SA SE INCURCE CU ACESTI SALBATICI !
E treaba lor ce fac.
  #249  
Vechi 15.10.2010, 15:59:13
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de ellysgiulia Vezi mesajul
Buna.sunt noua pe acest forum si as dori niste informatii despre casatoria dintre o crestina si un musulman (indian). Stiu ca este posibila dar nu stiu mai exact care sunt pasii...ce trebuie sa fac eu..el....ce acte trebuiesc si unde.va multumesc si sper sa ma indrumati.O zi buna.

Daca va referiti la casatoria religioasa ,trebuie sa megeti la o biserica si ei va spun ,pasi pe care trebuie sa-i urmati . Si daca doriti casatorie oficiiala ,la starea civila va indruma ce trebuie sa faceti .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
  #250  
Vechi 15.10.2010, 17:15:11
Elesya Elesya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.10.2010
Locație: intre doua nemuriri
Religia: Ortodox
Mesaje: 169
Implicit de acord

Citat:
În prealabil postat de angy_clau Vezi mesajul
Imi pare foarte rau pentru voi pentru faptul ca spuneti cu voce tare ca sunteti crestini, dar adevarul e ca nu respectati ceea ce spune biblia. voi nu respectati pe nimeni. ce legatura are religia unui om?
de ce nu sunteti buni si nu acceptati ca exista si alte religii? de fapt, voi cu totii aveti ceva doar impotriva musulmanilor, caci pe catolici ii acceptati.
ca sa ii raspund la intrebare fetei care vrea sa se casatoreasca cu un musulman.....
draga mea, biserica ortodoxa nu admite casatoria voastra decat daca el se converteste, dar in schimb, moscheea admite.
iti raspund cu drag, pentru ca si eu am trecut prin asta si am reusit sa ma casatoresc cu el in moschee fara ca nici unul dintre noi sa renunte la religia sa. sa nu crezi ca asta te va afecta in fata lui Dumnezeu, pentru ca El e acelas pentru toti, fie ca e numit Dumnezeu sau Allah.
Si nu lua in calcul tot ceea ce spun romanii despre musulmani. nu sunt toti la fel. dar cum romanii nostrii sunt mai incuiati, asa vor crede mereu. pana cand vor vedea singuri adevarul, nu avem ce face. dar e alegerea ta in final, nu e a lor.
casa de piatra si multa fericire.
Ma inclin in fata ta angy_clau..ai rostit un adevar ! Fie ca Bunul Tata Ceresc sa-ti lumineze tie si familiei tale, pasii!
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Casatoria intre o musulmanca si un crestin ortodox Shalom Nunta 37 06.12.2012 13:34:40
casatoria ortodoxa- musulman simona_fidela Nunta 4 15.05.2012 20:01:17
Musulman casatorit religios la Catedrala Dia20_diana Religia Islamica 4 14.11.2010 01:22:44
eu crestina el musulman Carine Generalitati 60 03.08.2010 22:06:28
HELP , VA ROG !!! Casatoria dintre o musulmanca si un crestin , TOTAL INTERZISA ??? dreamhappy Religia Islamica 40 11.01.2010 11:00:14