Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.06.2012, 22:28:14
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Dragii mei rugati-va cum stiti voi dar eu cred ca Al doilea Acatist al Maicii Domnului este bine. Numele ei de botez este Angelica, voi sinteti cu 7 ore inainte, desigur operatia va incepe dimineata si tine cam 9-11 ore.
Deci daca aici e ora 8 dimineata la voi este 2 dupa masa.Deci tine operatia pina la ora 11 seara asta ora Romaniei Orice si oricind rugaciunea este bine venita.
Doamne ajuta
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 06.06.2012, 22:40:02
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Atunci eu indraznesc sa propun sa ne organizam mai multi, cum am facut-o pentru Mihai si Mihaela, pentru luni si marti seara, la orele 21-22, cu paraclisul II al Maicii Domnului. Eu voi fi disponibila luni undeva dupa ora 22, dar sunt sigura ca altii, mai vrednici, pot onora.

Pentru rugaciunile Nascatoarei de Dumnezeu, Mantuitorule, vindec-o pe Angelica!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 06.06.2012, 22:45:57
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Atunci eu indraznesc sa propun sa ne organizam mai multi, cum am facut-o pentru Mihai si Mihaela, pentru luni si marti seara, la orele 21-22, cu paraclisul II al Maicii Domnului. Eu voi fi disponibila luni undeva dupa ora 22, dar sunt sigura ca altii, mai vrednici, pot onora.

Pentru rugaciunile Nascatoarei de Dumnezeu, Mantuitorule, vindec-o pe Angelica!
De acord. Nu stiam ca nu este in Romania.
Doamne ajuta!

Last edited by Adriana Cluj; 06.06.2012 at 22:48:47.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 06.06.2012, 22:50:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Atunci eu indraznesc sa propun sa ne organizam mai multi, cum am facut-o pentru Mihai si Mihaela, pentru luni si marti seara, la orele 21-22, cu paraclisul II al Maicii Domnului. Eu voi fi disponibila luni undeva dupa ora 22, dar sunt sigura ca altii, mai vrednici, pot onora.

Pentru rugaciunile Nascatoarei de Dumnezeu, Mantuitorule, vindec-o pe Angelica!
Vă rog să contați și pe mine , o fac din tot sufletul ! Vasilica, să ai nădejde !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 06.06.2012, 23:34:44
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Pentru sanatatea lui Angelica

--Atunci eu indraznesc sa propun sa ne organizam mai multi, cum am facut-o pentru Mihai si Mihaela, pentru luni si marti seara, la orele 21-22, cu paraclisul II al Maicii Domnului. Eu voi fi disponibila luni undeva dupa ora 22, dar sunt sigura ca altii, mai vrednici, pot onora.

Pentru rugaciunile Nascatoarei de Dumnezeu, Mantuitorule, vindec-o pe Angelica!

Sustin si eu aceasta minunata propunere si ma alatur cu drag din tot sufletu daca imi permiti rugaciuni comune .
Luni este 11iunie ,deci cand se va tine concret?
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 06.06.2012, 23:58:37
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Bine ati venit!
Eu am propus fie ora 21, fie ora 22, atat pentru luni, cat si pentru marti.
Nu as putea luni mai devreme de ora 22, asa ca, daca nu are nimeni nimic impotriva, putem fixa pentru luni, ora 22 si pentru marti, ora 21 al doilea Paraclis al Maicii Domnului.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 07.06.2012, 00:10:57
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Operatia va fi aici in America Marti dimineata,acum la mine este ora 5.10 dupa masa,la voi o fi 11 seara vad ca sinteti f multi pe forum la ora asta.
Romania este cu 7 ore inainte fata de America. Asa cum ati propus e bine al doilea Paraclis al Maicii Domnului. Am nadejde ca va fi bine sint doctori buni si tehnologie avansata si Dumnezeu are grija.
Va multumesc fratii mei ca sinteti alaturi de mine.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 07.06.2012, 00:20:35
simona's Avatar
simona simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2005
Locație: italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Dragii mei e si rindul meu sa va cer ajutor in rugaciune pentru nepotica mea Anglelica(13 ani) in 12 Iunie va avea operatie la spate scoliosis.Operatia va dura 10-11 ore, ca sa-i intrepte omoplatul trebuie sa-i rupa o coasta. Va rog din suflet sa o pomeniti in rugaciunile voastre.
Doamne ajuta
DOMNE DUMNEZEUL NOSTRU,MAICUTA DOMNULUI si SFANTUL NECTARIE vindecati-o pe Angelica,amin.
__________________
simona.m.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 07.06.2012, 08:29:33
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mă voi ruga și eu împreună cu voi pentru reușita operației!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 07.06.2012, 09:29:28
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Depinde...pe coasta de vest a Americii(Los Angeles),diferenta de fus orar este de 10 ore in urma Romaniei;iar pe coasta de est(New York)diferenta este de 13 ore in urma Romaniei.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Rugaciune pentru cei pierduti Jitariu Intrebari utilizatori 0 09.12.2011 09:12:35
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 21:45:09
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Rugaciune pentru sot Tia Rugaciuni 0 27.11.2008 12:34:22