Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Alte Religii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 18.02.2008, 01:43:22
olivian olivian is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.01.2008
Mesaje: 71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirean
Citat:
În prealabil postat de olivian
ei bine, confunzi 'invitatia' mea. sa stii ca, daca v-am invitat eu pe alt topic, v-am invitan NU SA VENITI LA ORGANIZATIA MEA, CI LA BISERICA ORTODOXA AUTENTICA, TRADITIONALA, iar DOGARU va invita sa primiti ideile lui. deci, e o mare, foarte mare diferenta, intre invitatiile ambilor. una va cheama sa urmati randuiala cea lasata de sfintii parinti, alta sa ascultati de Dogaru. COMPARALE...
Aia a ta "autentica si traditionala" nu e recunoscuta nici de Rusi nici de Romania, de fapt de nici o structura ortodoxa (autocefala)...
nu mai spune, te-ai interesat dumneata si ai vazut structura noastra ierarhica din RUSIA? Ai dat tu o fugă până la Moscova sa vezi ce este acolo (referitor la B.O.C. aflata in comuniune cu noi)? ia mai intereseaza-te si apoi vino si vorbeste.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 18.02.2008, 10:24:58
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de olivian
Aia a ta "autentica si traditionala" nu e recunoscuta nici de Rusi nici de Romania, de fapt de nici o structura ortodoxa (autocefala)...
nu mai spune, te-ai interesat dumneata si ai vazut structura noastra ierarhica din RUSIA? Ai dat tu o fugă până la Moscova sa vezi ce este acolo (referitor la B.O.C. aflata in comuniune cu noi)? ia mai intereseaza-te si apoi vino si vorbeste.[/quote]

M-am interesat. Vrei sa dau link sau sa copiez articolul? Cred ca am sa-l copiez pentru ca e posibil sa nu meaga link-ul!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 18.02.2008, 10:44:03
arghirutza arghirutza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2007
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lyceea
ati incercat macar sa ginditi o clipa ca poate exista adevar in tot ceea ce scrie constantin? l-ati cunoscut macar? cum puteti vorbi despre cineva pe care nici nu-l cunoasteti,asa doar din auzite ?! cum ramine cu prezumtia de nevinovatie?! un adev crestin se roaga cu post si rugaciune sa i se descopere adevarul si, in orice caz nu vorbeste de rau, lasindu-i Lui Dumnezeu judecata. sa nu va mirati daca veti fi judecati pe nedrept si daca se vor pune vrute si nevrute in circa voastra ci, intrebati-va ~de ce?~. E post! C um sintem mai buni?! Aruncind cu bolovani?! Sa-nteleg ca sintem fara pacat?!
Ce legatura are prezumtia de nevinovatie cu credinta???????
Reply With Quote
  #24  
Vechi 18.02.2008, 23:39:02
nicusor nicusor is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2008
Mesaje: 3
Implicit

O DATA CE S-A RUPT DE BISERICA, POATE SA TINA SI MAMA POSTULUI, ESTE INDIFERENT! ESTE CA UN MADULAR TAIAT DIN TRUP, PE CARE INCERCI SA-L UMPLI DE MEDICAMENTE. TOT MORT RAMANE! ASA SI CU 'NEA COSTICA CEL MARE': S-A RUPT DE TRUPUL LUI HRISTOS ( BISERICA ), ESTE MADULAR TAIAT SI ARUNCAT PE FOC. SI ASA TRAGE SI PE ALTII DUPA EL, IMPREUNA CU 'ARHIERITZELE' PE CARE LE HIROTONESTE EL.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 27.04.2008, 23:17:12
dorstor dorstor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.12.2007
Mesaje: 357
Implicit

D-le Olivian ce parere aveti despre cineva care este preot in BOR si in acelasi timp se afla si arhiereu9pe ascuns) intr-o biserica schismatica si eretica.care sunt relatiile pe care le-ati avut cu Varsanufie?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 10.10.2008, 15:30:52
ionela7 ionela7 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Bucuresti
Mesaje: 65
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mathly24 Vezi mesajul
m-ar interesa si pe mine daca a auzit cineva de organizatia asta, daca ati cunoscut pe cineva care face parte din ea si ce pareri aveti despre invataturile ei aberante sidespre conducatorul lor prof. dogaru din tecuci
http://www.antena1.ro/index.php?page=we ... eoType=wmv

Daca aveti rabdare sa urmariti materialul veti vedea si pe Dl. Dogaru (unicul preot al bisericii ortodoxe secrete :)) chiar si pe unul care se crede mesia "incarnat" in Romania.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 10.10.2008, 15:33:36
ionela7 ionela7 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Bucuresti
Mesaje: 65
Implicit

scuze nu s-a copiat bine adresa
http://www.antena1.ro/index.php?page...&videoType=wmv
Reply With Quote
  #28  
Vechi 28.11.2008, 18:29:08
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Nu avem de unde sa stim daca sunt rataciti sau nu,este pacat ca exista atat de multe religii,pana la urma nici religia ortodoxa nu se stia daca este dreapta credinta.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 08.06.2013 23:58:51
Biserica secreta!? ovidiu.mihai05 Despre Biserica Ortodoxa in general 22 29.03.2011 23:41:53
Ierarhia in biserica ortodoxa deviant Generalitati 4 27.04.2010 21:13:53
Biserica Ortodoxa Secreta dor Secte si culte 17 09.11.2009 22:59:20
Vinul si Biserica ortodoxa LapetiteMoc Generalitati 15 02.10.2009 23:26:05