Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.11.2007, 17:01:17
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Probabil ati vazut filmul in care doi baieti si o fata au plecat in padurile din statul Maryland pentru a realiza un documentar despre o vrajitoare ce bantuieste acele locuri.Filmul prezinta calatoria lor pana la un anumit punct in care se opreste subit.Gasirea casetei ce au filmat-o reprezinta finalul tragic deoarece autoritatile locale nu i-au mai gasit pe protagonisti,acestia disparand cu desavarsire.Cazul a fost inchis.Parerea mea este ca nimic nu-i intamplator,locul fiind in apropierea statului Virginia unde se afla marele templu masonic al S.U.A.,cum de altfel si triunghiul Bermudelor se afla in apropiere.De asemenea zona 51 se afla tot pe teritoriul S.U.A. si bag mana in foc ca nu e vorba de nici o coincidenta,legatura intre acest stat si satanism e evidenta.Voi ce credeti ca s-a intamplat cu cei trei?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.11.2007, 17:44:03
annna annna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.11.2007
Mesaje: 14
Implicit

stii ca si calendarul maya se termina in 21 dec 2012. cercetatorii au luat serios in seama astronomia (atentie nu astrologia) maya si au socoti ca ar fi data sfarsitului lumii.
Categoric nu stiu care e adevarul dar stiu(asa am citit) ca pentru triburile maya lumea se termina la ape, se limita la continentul lor; dupa umila(sincr, umila) mea parere pentru AMERICI calendarul sau timpul sau vremea se opreste in 2012
DAR DESIGUR, BAT CAMPII!!!!!!!!!!!!!!!! ( SI MA STRADUIESC SA-I BAT IN MOD ELEGANT)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.11.2007, 18:39:56
omulet omulet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2007
Locație: Belfast, UK
Mesaje: 275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Probabil ati vazut filmul in care doi baieti si o fata au plecat in padurile din statul Maryland pentru a realiza un documentar despre o vrajitoare ce bantuieste acele locuri.Filmul prezinta calatoria lor pana la un anumit punct in care se opreste subit.Gasirea casetei ce au filmat-o reprezinta finalul tragic deoarece autoritatile locale nu i-au mai gasit pe protagonisti,acestia disparand cu desavarsire.Cazul a fost inchis.Parerea mea este ca nimic nu-i intamplator,locul fiind in apropierea statului Virginia unde se afla marele templu masonic al S.U.A.,cum de altfel si triunghiul Bermudelor se afla in apropiere.De asemenea zona 51 se afla tot pe teritoriul S.U.A. si bag mana in foc ca nu e vorba de nici o coincidenta,legatura intre acest stat si satanism e evidenta.Voi ce credeti ca s-a intamplat cu cei trei?
Oare filmul respectiv n-a fost facut cumva de eretici si sectari? Daca da, atunci de ce sa-i dam atentie?

Glumesc, bineinteles...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.11.2007, 00:18:24
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

As vrea sa adresez si eu o intrebare initiatorului acestui topic: exista ceva pe lumea asta in opinia ta care sa nu fie lucrare masonica?:cool:
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.11.2007, 00:54:04
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

...adaugand la spusele lui erzbet ca mai sunt grupari in lume, la fel de satanice, fara a-i baga in seama. Stiu insa ca ei nu ne scapa din vedere. Una dintre ele este MISA, a carei conducator Bivolaru a afirmat ca este singurul clarvazator adevarat din Romania. Sa-l luam deci in serios si sa nu-l scapam din vedere.

Este cidta postarea lui Marius_Daniel, dar nu ma pot pronunta, avand in vedere ca nu am ce adaug la spusele lui.

In orice caz satanistii nu se dau in laturi de la omor, chinuri, etc. Au tehnici orientale in acest sens pe care le folosesc. Deci disparitia delor doi (la ce le trebuia sa faca acel film nu stiu,poate sa informeze publicul larg) desi din motive necunoscute, totusi ne poate duce cu gandul la vreun templu, care trebuia sa fie stropit cu sange. pacat de ei, dar chiar si lupul stie ca trebuie sa se deghizeze in blana de oaie pentru a intra in staul.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.11.2007, 10:17:35
irina4m irina4m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Mesaje: 120
Implicit

cititi sirius zoreanu - "2012 Anul apocalipsei sau marea translatie ?". acolo scrie despre venirea acelui asteroid pe care noi il asteptam ( probabil stiti de el de la stiri ) si de care marii astronomi ai zilelor noastre au zis ca exista probabilitatea sa intarzie pana in anii ~ 2030:)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.11.2007, 17:55:14
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Voi ce credeti ca s-a intamplat cu cei trei?
Marius-Daniel vezi ca este o cacialma. A aparut un nou curent de "reality" tv si filme unde se minte cu nerusinare.
Este vorba de grupuri de baieti "vioi", investitori de pe Wall Street care au prins un vad cu producerea de filmulete low budget pe care fac milione, ceea ce-i face sa se duca la banca rizind:D.

Ei se cred mai smecheri si prostesc lumea cu asa zisele disparitii...
Mai este un film asemanator "The Grizzly Man" unde eroul principat care in realitate este trader la stock market moare in final mincat de ursi.....yeah right!...baiatul traieste bine mersi
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.11.2007, 18:13:04
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Voi ce credeti ca s-a intamplat cu cei trei?
Marius-Daniel vezi ca este o cacialma. A aparut un nou curent de "reality" tv si filme unde se minte cu nerusinare.
Este vorba de grupuri de baieti "vioi", investitori de pe Wall Street care au prins un vad cu producerea de filmulete low budget pe care fac milione, ceea ce-i face sa se duca la banca rizind:D.

Ei se cred mai smecheri si prostesc lumea cu asa zisele disparitii...
Mai este un film asemanator "The Grizzly Man" unde eroul principat care in realitate este trader la stock market moare in final mincat de ursi.....yeah right!...baiatul traieste bine mersi
Am banuit si eu asta la inceput...dar am vazut site-ul oficial ce se ocupa cu acest caz,unde se spune despre aparitia acelei vrajitoare la intervale neregulate de timp,multi copii disparand prin acele locuri.De asemenea,se spunea ca au fost cautari cu politia prin acele paduri,parintii indurerati ramanand fara nici o speranta de a-i mai gasi.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.11.2007, 18:18:22
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de erzbet
As vrea sa adresez si eu o intrebare initiatorului acestui topic: exista ceva pe lumea asta in opinia ta care sa nu fie lucrare masonica?:cool:
Din pacate nu prea mai sunt.Nu vedeti ca totul merge spre rau?Bineinteles,acum raul imbraca forme idilice,cum si masoneria spune ca scopul ei e de a face acte caritabile.Sigur ca da,iar marmota invelea ciocolata in staniol.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 29.11.2007, 15:24:47
erzbet erzbet is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2007
Mesaje: 535
Implicit

"Pentru ca PROIECT: VRÃJITOAREA sã nu semene cu nimic altceva, cei cinci au optat pentru o metodã riscantã: obtinerea unui realism împins la extrem prin simularea imperfectiunilor si debandadei ce se produc de obicei în cadrul realizãrii unui documentar de mare impact.

Întrucât personajele sunt cineasti, actorii au exersat mânuirea aparaturii timp de douã zile, dupã care au fost lãsati în legea lor. S-au descurcat cum au putut deci. PROIECT: VRÃJITOAREA a fost tras în timp real pe durata a opt zile (rezultatul semãna mai degrabã cu niste cursuri de supravietuire în pãdure!). În cursul filmãrilor, actorii se deplasau între douã puncte dinainte stabilite, iar pe parcurs dãdeau de actori anume plasati (ori de localnici nimeriti prin preajmã), cu care jucau scene improvizate. Dirijarea actorilor se rezuma la niste biletele pasate pe traseu. "

Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare