Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.12.2009, 16:32:27
adelina02 adelina02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin MSN pentru adelina02
Implicit prietenie

Buna ziua tuturor,
Indraznesc sa postez aici deoarece este un site religios si am sanse mai multe sa fiu ascultata.Eu am 17 ani si sunt din Bucuresti,in ciuda varstei sunt altfel decat celelalte fete.De mica am crescut intr-un stil sanatos si cu teama de Dumnezeu din aceasta cauza sunt mai simpla si nu am diverse fite...doresc sa cunosc o persoana tot din Bucuresti de varsta mea sau mai mic/a fie fata fie baiat pt prietenie si sa ajut(cu bani din pacate pana la 19 ani nu pot dar altfel se poate cu caiete,rechizite sau chiar si moral,),poate fi o persoana cu diverse probleme fizice sau cu o situatie materiala nu prea buna...va rog din suflet nu ocoliti anuntul meu,iar daca este cineva intr-o astfel de situatie sau cunoaste pe cineva nu ezitati sa ma contactati la adresa floare_de_colt337@yahoo.com. sunt sincera iar sa ajut si sa fiu alaturi de diverse persoane este visul meu de mica...rog si ofer seriozitate
Reply With Quote
  #2  
Vechi 30.12.2009, 16:45:58
8NihilSineDeo9 8NihilSineDeo9 is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

Buna Aida,

este un gest demn de luat in seama.. ma intreb insa, in liceul in care inveti nu ai gasit nici o persoana care sa beneficieze de ajutorul tau?
__________________
Sfinte Ioane proorocule, dulceata lumii, frumusetea cerului cea impatrit luminata, primind aceasta rugaciune de acum, izbaveste pe toti din toate nevoile, si-i scoate din chinul cel ce va sa fie pe cei ce te lauda cu credinta, cantand lui Dumnezeu : Aliluia !
Reply With Quote
  #3  
Vechi 30.12.2009, 16:59:04
adelina02 adelina02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin MSN pentru adelina02
Implicit

buna ziua,
la mine in liceu nu am sanse caci nu sunt astfel de persoane acolo,iar in rest eu sunt mai timida si doar asa pot sa cunosc persoane asa cum doresc eu....nu-ti imagina ca eu caut iubit sau alte chestii,nu sunt genul asta,ci un/o prieten/a in astfel de situatii sa-i fiu alaturi si sa ajut cu caiete caci am destule sau orice fel de sfat,sprijin moral,la teme(bineinteles ca fara bani,ci pe gratis),stiu ca la varsta mea pare ciudat ceea ce vreau dar va asigur ca sunt sincera si nu am alte intentii
Reply With Quote
  #4  
Vechi 30.12.2009, 17:02:31
8NihilSineDeo9 8NihilSineDeo9 is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

dar ce fel de oameni sunt la tine in liceu Aida?
__________________
Sfinte Ioane proorocule, dulceata lumii, frumusetea cerului cea impatrit luminata, primind aceasta rugaciune de acum, izbaveste pe toti din toate nevoile, si-i scoate din chinul cel ce va sa fie pe cei ce te lauda cu credinta, cantand lui Dumnezeu : Aliluia !
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.12.2009, 11:58:08
adelina02 adelina02 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 156
Trimite un mesaj prin MSN pentru adelina02
Implicit

oameni ca toti oamenii,oricum nu sunt asa cum vreau eu,iar din cauza timiditatii nu am unde sa intalnesc pe cineva in astfel de situatii,de aceea am apelat la internet,mai ales la acest site care este unul religios si am sanse sa ma asculte oameni cu capul pe umeri si sa ma ia in serios...va rog nu vreau sa se piarda subiectul si sa se transforme in offtopic....scopul postarii mele aici este sa intalnesc una sau mai multe persoane care nu au o situatie materiala prea buna care sa aiba nevoie de rechizite(eu fiind la liceu nu folosesc multe si imi raman destule caiete,creioane,pixuri,etc)sau ajutor la teme(aici este bine sa fie cineva de varsta mai mica decat mine sau egala ca sa-i pot fi de ajutor, caci daca e mai mare ma depasteste ca si nivel)sau ii pot oferi prietenia mea,poate conta pe mine fara niciun fel de teama...pana la 19 ani doar atat pot oferi,dar dupa ce voi lucra voi putea oferi si bani dar momentan nu se poate
Reply With Quote
  #6  
Vechi 31.12.2009, 12:15:42
cred_cu_adevarat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eventual, s-ar putea sa gasesti copii care n-au cele necesare pentru scoala in cartiere marginase. Fiecare oras cred ca are asemenea cartiere in care necazul si saracia sunt mai mult decat evidente. Daca ti-e frica sa mergi in asemenea cartiere, ai putea incerca sa donezi astfel de lucruri Crucii Rosii sau unei alte asociatii de binefacere - uita-te pe internet sa vezi unde este cel mai apropiat sediu de zona in care locuiesti tu. Daca vrei sa ajuti copii la invatatura ai putea sa gasesti nevoie de ajutor la casele de copii.
Felicitari sincere pentru gandurile bune! Sa te ajute Dumnezeu sa continui tot asa toata viata!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 31.12.2009, 12:17:29
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de aida975 Vezi mesajul
Buna ziua tuturor,
Indraznesc sa postez aici deoarece este un site religios si am sanse mai multe sa fiu ascultata.Eu am 17 ani si sunt din Bucuresti,in ciuda varstei sunt altfel decat celelalte fete.De mica am crescut intr-un stil sanatos si cu teama de Dumnezeu din aceasta cauza sunt mai simpla si nu am diverse fite...doresc sa cunosc o persoana tot din Bucuresti de varsta mea sau mai mic/a fie fata fie baiat pt prietenie si sa ajut(cu bani din pacate pana la 19 ani nu pot dar altfel se poate cu caiete,rechizite sau chiar si moral,),poate fi o persoana cu diverse probleme fizice sau cu o situatie materiala nu prea buna...va rog din suflet nu ocoliti anuntul meu,iar daca este cineva intr-o astfel de situatie sau cunoaste pe cineva nu ezitati sa ma contactati la adresa floare_de_colt337@yahoo.com. sunt sincera iar sa ajut si sa fiu alaturi de diverse persoane este visul meu de mica...rog si ofer seriozitate
Draga Aida , iti recomand sa te loghezi si pe COMUNITATE , unde sunt foarte multe grupuri de varsta ta , pe diferite tematici inclusiv un grup de DATING adresat celor singuri ce au in comun CREDINTA si dragostea in DUMNEZEU . Tot pe COMUNITATE , exista o baza tehnica solida pentru anunturi de acest gen . Iti doresc din tot sufletul , un an nou cat mai bun , minte inteleapta , lumina si pace sufleteasca !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 31.12.2009, 13:07:45
8NihilSineDeo9 8NihilSineDeo9 is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 85
Implicit

uite.. floarea asta a depasit timiditatea :P
..poate ca, ascunsa sub frunza, ar fi ajuns sa fie calcata in picioare.

La multi ani!
Attached Images
File Type: jpg 556_primavaralapas_06.jpg (38,3 KB, 25 views)
__________________
Sfinte Ioane proorocule, dulceata lumii, frumusetea cerului cea impatrit luminata, primind aceasta rugaciune de acum, izbaveste pe toti din toate nevoile, si-i scoate din chinul cel ce va sa fie pe cei ce te lauda cu credinta, cantand lui Dumnezeu : Aliluia !
Reply With Quote
  #9  
Vechi 31.12.2009, 18:30:05
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani, Aida, sa fii sanatoasa si sa scapi de timiditate! Stiu cum e, si eu sunt fff timida! Mesensegerul si forumul acesta te pot ajuta sa scapi putin de ea! Intotdeauna vei gasi oameni nevoiasi, trebuie sa stii sa privesti, pentru ca, uneori, pot fi mai aproape decat crezi! :) Toate cele bune si multe bucurii!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.01.2010, 16:31:24
16111967 16111967 is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.12.2009
Mesaje: 33
Implicit pt Aida

Eu te inteleg pt ca am si eu doi baieti ,unul de varsta ta si unul ceva mai mare.Si eu am incercat sa dau haine chiar si noi dar nu am avut la cine pt ca depinde si la ce liceu inveti ,ce copii sunt .sfatul meu e sa incerci la crucea rosie cum ti s-a mai spus s-au la biserica .Acolo o sa gasesti sigur pe cineva ,iar tu ai sa cunosti oameni care sa te ajute sa poti sa iti indeplinesti dorinta .Vreau ca BUNUL DUMNEZEU sa iti lumineze mintea sa ramai asa ,iar cand vei avea posibilitatea sa poti ajuta si in scopuri umanitare .Sa nu uiti ca Dumnezeu ne da ,ca sa putem daruii<LA MULTI ANI> .
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Prietenie ovidiu b. Generalitati 30 14.05.2012 15:50:55
Renuntarea la prietenie IonelaC Generalitati 20 23.06.2011 19:54:32
Despre prietenie mirela1990 Generalitati 42 24.03.2011 09:28:46
cu dragoste si prietenie catalin_ Secte si culte 20 21.05.2010 15:13:33
Despre prietenie si dragoste 14carol06 Generalitati 17 16.02.2009 00:22:45