Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Eutanasia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.08.2006, 00:49:32
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Sunt genul de om care sunt dependemt sentimental. Nu pot sa traiesc singur.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.08.2006, 14:51:20
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Stefan
Revin...nu ti-am spus sa traiesti singur...ci ,am spus sa deschizi ochii si sa vezi valorile pt care merita sa traiesti ,sa te bucuri...
...vezi realitatea si accepta ca trebuie sa traim pt cei din jur nu pt noi...nu asta este scopul vietii...sa traiesti pt tine si sa vrei sa-ti fie tie bine...analizeaza-te mai profund...poate ,daca vrei ,vreodata ne putem intalni sa stam putin de vorba...realul are alte dimensiuni fata de virtual...
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.08.2006, 16:19:34
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Pe mine ma doare ca nu ma suna nimeni (poate inafara de bunici si de taica-miu) sa ma intrebe ce mai fac, sau sa-mi spuna si mie "hai sa facem chestia asta"...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 14.08.2006, 20:54:56
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

In seara asta m-am hotarat. Sunt ateu. Daca lui Dumnezeu ii va pasa de mine, imi va da o prietena si va face in asa fel incat oamenii sa ma respecte. Religia te invata la iubire, dar iubirea te face slab, iar eu nu mai am nevoie de slabicune. Am oferit prea multa dragoste unor persoane care nu au avut nevoie de ea. Daca cineva ma va ajuta, atunci o sa-l ajut si eu. Nu mai sunt bunul samaritean, sunt evreul nenorocit. Asa au vrut Dumnezeu si sociteatea, asa o sa fie.
P.S. Stiu ca o sa ma astpete un ban si nu ma supar. Nu mai sunt crestin asa ca nu mai am ce cauta pe aici.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 14.08.2006, 21:47:23
spinu spinu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2006
Mesaje: 140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stefan500
In seara asta m-am hotarat. Sunt ateu. Daca lui Dumnezeu ii va pasa de mine, imi va da o prietena si va face in asa fel incat oamenii sa ma respecte. Religia te invata la iubire, dar iubirea te face slab, iar eu nu mai am nevoie de slabicune. Am oferit prea multa dragoste unor persoane care nu au avut nevoie de ea. Daca cineva ma va ajuta, atunci o sa-l ajut si eu. Nu mai sunt bunul samaritean, sunt evreul nenorocit. Asa au vrut Dumnezeu si sociteatea, asa o sa fie.
P.S. Stiu ca o sa ma astpete un ban si nu ma supar. Nu mai sunt crestin asa ca nu mai am ce cauta pe aici.
da....acum esti cu adevarat slab, poate ca nu mai intri sa vezi raspunsul dar tot ce ai nevoie este Dumnezeu ,nu o prietena ,eu nu am , si nu ma tem ca o sa raman fara ,sau io stiu,nu fac lucruri stupide doar pt ca vreau ca Dumnezeu sa ma opreasca ,si sa imi arate iubirea Lui, El ne iubeste pe toti chiar daca noi nu vrem sa iL iubim ,ne iubeste dar iubire cu forta nu se poate , daca vrem sa murim nu ne va opri ,doar ne va arata un semn ,semn pe care suntem prea oribi sa il vedem, daca tu crezi ca Dumnezeu nu iti ajuta sa ai o prietena, bucurate, caci e voia Domnului ,SI TU OMULE NU STI NIMIC SI NU AI NICI UN DREPT SA JUDECI VOIA DOMNULUI.
Spui ca nu mai ai nevoie de slabiciune dar esti slab in continuare pt ca nu ai rabdare si nu lasi lucrurile sa curga de la sine , lucrurile pe care trebuie sa le faci in viata nu le faci ,de ce te gandesti numai la tine?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 14.08.2006, 21:56:05
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

De 8 ani am vrut si eu o prietena. Mi-am dorit sa am pe cineva foarte apropiat. Si nu mai rabdare. Daca Dumnezeu nu vrea sa-mi dea o prietena, asta e! Am avut 8 ani rabdare, dar si rabdarea are limite. Daca Dumnezeu are ceva sa-mi spuna, sa-mi spuna.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 14.08.2006, 21:59:47
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Si am ajutat destui oameni in viata asta. Iar ca drept raspuns am primit BATJOCURA sau apreciere pe la fata si vorbit pe la spate. Deci am avut grija de altii si nu am avut grija de mine, si pentru ca am avut grija de altii nu mi-a fost deloc bine (cu cateva exceptii, cand m-au ajutat niste oameni... dar astea au fost rare).
Daca mai aveti ceva de spus contactati-ma pe yahoo messenger; eu am ID-ul nationalvs.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 14.08.2006, 22:11:06
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Ai dreptate, am gresit.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 14.08.2006, 22:21:55
spinu spinu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2006
Mesaje: 140
Implicit

daca este adevarat ce spui ca ,ai ajutat pe altii si ai primit badjocura in schimb este foarte important sa sti ca nu ai indurat destul ,esti abia la inceput .Si spun asa pt ca stiu ca nu ai facut mai mult pt Dumenzeu decat a facut El pt tine ,nimeni nu a facut mai mult si totusi sunt suparati oamenii pe Dumnezeu ,dar nu vad cat ia ajutat . Poate ca e vremea sa ajutam si noi pe Domnul ,ca noi am fost ajutati de El
Reply With Quote
  #20  
Vechi 15.08.2006, 23:14:41
Stefan500 Stefan500 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2006
Mesaje: 120
Implicit

Imi pare rau ca am avut incredere in verisoara mea. Credeam ca e o fata credincioasa. Dar azi m-am certat cu prietenul ei, si el mi-a zis ca eu as fi zis ca daca ea nu vine in Bucuresti eu ma sinucid. O.K., am zis aici pe forum ca unul dintre motivele pentru care as vrea sa mor e dorul de ea, dar oricum de ieri nu mai e asa, dar ei nu i-am zis niciodata asa ceva si ea nu cred ca a citit nimic pe aici. Nu stiu de unde a scos el sau ea ca daca ea nu vine in Bucuresti eu ma sinucid. :dontgetit: Imi pare bine ca am scapat de o tradatoare. :)Cica ca s-a certat cu el din cauza mea si pe chestia asta nu mai vrea sa vorbeasca cu mine. Seful meu, care nu e credincios a zis "se spune ca rudele ti le da Dumnezeu, prietenii t-i faci tu". Si eu care era sa-mi dau viata pentru ea (nu in sensul de a ma sinucide, ci daca vreodata e sa moara ea sa mor eu in locul ei), eu care i-am zis si pritenului ei ca paote sa ma sune la 2 noaptea daca are nevoie de ceva. Eu care vriam sa-i ajut cu bani la casatorie. Eu care ma bucuram ca ei doi s-au conscut (desi odata am zis in gand ca ni-ar pare bine ca el sa nu existe, pentru ca ea sa aiba mai mult timp de mine, sa aiba timp de vorba, nu sa fie impreuna cu mine). Eh, zic asta pentru ca sa stiti ca pe lume sunt numai tradatori, si inafara de parinti si frati nu merita sa mori pentru nimeni. Si pentru Dumnezeu mai merita sa mori. Si eu care ziceam ca am nevoie de aprecierea oamenilor. Numai tradatori. Si tu poti sa te tradezi uneori, cum am facut eu ieri cand l-am abandonat pe Dumnezeu.
Multumesc Doamne ca ma-i scapat de un tradator.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Politistii romani se sinucid pe capete !!! guardian knight Generalitati 65 28.06.2014 23:34:11