Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 20.06.2009, 19:04:33
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Energia Reiki este demonica.
Faza cu energia aia de unde ai scos-o? O fi demonica,nu neg. Insa de unde stii ca era la Arad??
Reply With Quote
  #32  
Vechi 20.06.2009, 19:17:20
mq mq is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2007
Mesaje: 143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Pentru ca sunt un pacatos si un nevredinic in fata lui Dumnezeu!
Si de ce ma acuzi cum ca as "lucra" cu statana? Frate crestin,de la diavol vin,crezi ca m-as intoarce?? Am fost un ratacit si un pacatos si am cunoscut adevarul! Il iubesc pe Iisus Hristos,pe Preacurata Sa Maica si pe Sfintii Sai! Iubesc Sfanta Biserica Ortodoxa si Sfintele ei Taine! Acum tot eretic ma crezi? Spun doar adevarul despre aceasta Doamna Desanca! Oricat m-ati huli,nu pot nega adevarul! Si Sfintii Apostoli au zis ca nu pot sa nu spuna toate cele ce au vazut. Asa si eu,nu pot sa nu spun ceea ce stiu si ceea ce s-a intamplat la Arad!

Oare diavolul m-ar fi invatat sa ma rog,sa Il iubesc pe Iisus,pe Maica Domnului,sa ma spovedesc,sa ma impartasesc etc.? Deci lamureste-ma te rog cum ai ajuns la concluzia ca diavolul isi face propria lucrare prin mine??
Nu contest nimic depre doamna Desanca, pentru ca nu stiu nimic despre es. Spun doar ca ar fi bine sa-ti schimbi numele in ceva care sa nu sminteasca pe fratii tai crestini.

Nevrednicia (sau mai bine zis smerenia sau umilinta) este o virtute care este greu de gasit. Cand o gasesti, ultimul lucru la care te gandesti este sa-i anunti pe fratii tai crestini despre acest lucru (ca de aia se cheama smerenie), pentru ca nu cumva ei vazand ca tu esti nevrednic, ei sa fie invidiosi si astfel sa le cauzezi pricina de pizma, care duce si la alte pacate.

Deci in primul rand ranesti pe fratii tai si in al doilea rand nu mai esti chiar asa de nevrednic daca totusi reusesti sa-ti pui numele asta (adica un nevrednic adevarat considera ca este pacat din partea lui sa arate altora ca este nevrednic - un fel de slava desarta).
Reply With Quote
  #33  
Vechi 20.06.2009, 19:47:17
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Faza cu energia aia de unde ai scos-o? O fi demonica,nu neg. Insa de unde stii ca era la Arad??
N-am spus eu prima data ca aceasta energie este demonica. Am citit un articol in Formula As in care se spunea clar ca aceasta energie este demonica. Cred ca exista si pe internet articole in care se explica provenienta acestei energii. Acest tip de energie este aceeasi peste tot si la Arad si in alta parte.

Exista minuni, dar exista si false minuni, adica minuni facute cu puterea celui rau. Dupa ce foloseste la greu puterea diavoleasca ce mai conteaza daca-i mai ameteste un pic pe creduli vorbindu-le si despre Dumnezeu ,,ca sa dea bine''?!! Se poarta si la case mai mari.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 20.06.2009, 19:54:34
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu consider ca nickul ales este un pacat. Si pana la urma urmei... e doar un nickname,ceva virtual. Si am considerat ca e mai bine asa. Si nu asemana "nevrednic" sau "pacatos" cu "smerit",pentru ca NU sunt sinonime! Am spus ca sunt un pacatos si un nevrednic,nu un smerit! Si da,ma consider mai pacatos si mai nevrednic decat toti! Pentru ca sunt! Nu sunt vrednic a ma numi fiu al lui Dumnezeu!
Insa mai bine ne oprim aici,vad ca fiecare interpreteaza dupa bunul plac. Nu cred ca suntem in masura sa ne judecam unii pe altii. Ne vede Dumnezeu pe toti.

Mai bine am pastra subiectul topicului curat si am vorbi strict despre Doamna Desanca si ceea ce s-a intamplat (si probabil se mai intampla) acolo.

Nu e de mirare ca aceasta "femeie" a "predicat" exact la cumpana dintre veacul as saptelea si al optulea (care a fost in anul 1992 sau 7500 de la Adam),si anunta ca "ceasul e aproape" si ca ea e ultima noastra speranta. In multe din textele ei vorbea putin mai "codificat",precum e Biblia,si nu de putine ori facea referire la Sfanta Scriptura,la Domnul Iisus etc.


Sa nu va lasati orbiti de faptul ca vezi doamne a inselat lumea. Nu! Caci dimpotriva,lumea a hulit-o,a urat-o,a fost lovita,prigonita etc. Deci nu a fost primita,asa cum nici Domnul Iisus nu a fost. Imi amintesc bine ca a spus foarte clar: "Oare ma veti recunoaste? Si daca da,ma veti iubi,sau ma veti urca pe cruce?"

Intelegeti ca aici nu e vorba de o secta sau de ceva necurat,pur si simplu este ultimul mare semn (daca il pot numi asa) de la Dumnezeu. Nu poate fi necurat caci savarseste binele si indeamna intocmai spre doctrinele ortodoxiei! Si eu aveam multe indoieli,si poate inca mai am,insa am citit din nou marturiile celor care au fost acolo si mi-am dat seama ca totul e adevarat. V-am spus,dorm cu icoana Domnului sub perna de 13 sau 14 ani,in fiecare noapte,icoana de la Doamna Desanca! Credeti ca daca era a necuratului nu avea in mod sigur o influenta negativa asupra mea? Credeti ca dupa atata timp ma mai lasa sa ma intorc din tot sufletul la Dumnezeu,sa ma marturisesc si sa fac voia Lui (pe cat imi sta in putinta)? Aaa.... si am mai spus ca parintii mei n-au nici o treaba cu biserica,deci nu poate fi vorba ca apropierea mea de Dumnezeu se datoreaza influentei cuiva din familie. Deci ce mai puteti spune? Am diavolul in mine? Ma uimesc mesajele voastre! Oare sa rad sau sa plang? Oare pe acest forum... cati nu sunt crestini decat cu numele? Oare cati farisei nu se gasesc printre noi? Si semne de intrebare ar mai fi. Insa ma feresc sa judec sau sa dau vreun nume! Ma intereseaza strict sa-mi vad greselile mele (atentie si aici cum interpretati),nu sa le judec pe ale altora!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 20.06.2009, 19:58:47
mq mq is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2007
Mesaje: 143
Implicit

Bine,

Atunci trebuie sa te contrazic vehement. EU SUNT CEL MAI PACATOS SI NEVREDNIC NU TU.

Sa-ti fie clar !
EU, EUUUUUUUUUUUUU , EU, EU , EU ....etc.


Intelegi unde bat ?
Reply With Quote
  #36  
Vechi 20.06.2009, 20:02:03
mq mq is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2007
Mesaje: 143
Implicit

Si mai lasa femeia aia in pace, ai la ce sa lucrezi mult mai aproape de tine pentru mantuirea ta.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 20.06.2009, 20:12:57
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ea a spus: "nu va lasati inselati de hainele mele de femeie." Aici e intelepciunea!
Si ca sa te convingi ca nu a fost o simpla femeie,afla ca a intrat si in Athos!

Spune-mi si mie te rog,unde si cu ce a gresit Desanca? Prin ce anume o putem considera un rau pentru crestini? Dar exemple clare,nu din auzite! Daca o sa vi cu lucruri false,minciuni etc. posibil sa nu iti mai raspund! Sau sa nu revi cu idei care deja le-am clarifict in primul meu post de aici.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 20.06.2009, 22:57:15
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am impresia ca fiul Desancai seamana bine cu Antihrist. E un ecumenist sincretist convins, face anumite minuni, urmeaza sa-si inceapa o misiune speciala... ehei, astea trebuie sa ne dea de gandit! Nu numai faptele conteaza, ci si puterea prin care se fac acestea.

Antihrist se pare ca s-a nascut. Unii spun ca e din Romania, altii spun ca ar fi din fosta Uniune Sovietica, altii au alte variante. Mai trebuie verificat care dintre acesti ,,pretendenti'' are gheare sau copite. E posibil ca acestea sa fie vizibile numai in momentul intronarii. Cu o inteligenta iesita din comun si cu o putere diavoleasca pe masura ii va amagi pe multi.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 20.06.2009, 23:08:49
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Antihrist se va naste (desi cel mai probabil s-a nascut) dintr-o desfranata de neam evreu! De ce vreti voi sa-i contraziceti pe sfinti,pe Dumnezeu?
Reply With Quote
  #40  
Vechi 21.06.2009, 00:15:06
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Dar de celalalt 'mesia' de Romania ati auzit?
http://www.antena1.ro/index.php?page...&videoType=wmv
De la momentul 01:09:00 incepe sa vorbeasca despre el... priviti si va cruciti
(sorry daca am postat unde nu trebuia)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
doamna Desanca Nicolai clau23dari Stiri, actualitati, anunturi 84 06.12.2007 23:46:57