Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #171  
Vechi 21.09.2011, 15:53:34
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si eu doresc revenirea parintelui Gheorghe pe forum. De asemenea, si alti preoti sunt asteptati sa ne incurajeze sau sa ne mustre atunci cand gresim. Nu cred ca e timp pierdut timpul petrecut pe un forum mai ales atunci cand cineva are ceva de spus. Nici in biserica si nici pe forum nu se stie unde va rodi vorba cea folositoare. In plus, exista frati plecati in strainatate care n-au intotdeauna un preot ortodox in apropiere pentru a-i cere sfaturi.

Cred ca parintele s-a suparat din cauza topicului ,,Preotii din Romania nu au credinta". Nu e placut ca un preot care vine spre noi cu cele mai bune intentii sa vada scris asa ceva. E bine ca pe viitor sa nu mai dam curs unor astfel de discutii generalizatoare. Prin retragerea de pe forum, parintele ne-a dat si o lectie. De aceea, parinte, iertati-ne si rugati-va pentru noi, pacatosii.

Doamne, Iisuse Hristoase, trimite-i parintelui Gheorghe un gand bun pentru noi, cei care l-am suparat!
  #172  
Vechi 21.09.2011, 15:58:24
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Si eu de asemenea
  #173  
Vechi 21.09.2011, 16:57:44
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

s-a inregistrat un utilizator cu id preotul Gheorghe pe forum.
el o fi?
daca-i asa, bine ai revenit printre noi , parinte!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
  #174  
Vechi 21.09.2011, 17:08:52
LaPetiteMoc LaPetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Locație: sub cerul lui Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
s-a inregistrat un utilizator cu id preotul Gheorghe pe forum.
el o fi?
daca-i asa, bine ai revenit printre noi , parinte!

Parintele Gheorghe nu a fost banat, ci i s-a facut lehamite de stilul de comunicare al administratiei forumului si a ales sa stea departe de noi.
  #175  
Vechi 21.09.2011, 17:53:01
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Si eu de asemenea
Si eu ii astept revenirea !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #176  
Vechi 21.09.2011, 17:54:40
PrGheorghe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LaPetiteMoc Vezi mesajul
Parintele Gheorghe nu a fost banat, ci i s-a facut lehamite de stilul de comunicare al administratiei forumului si a ales sa stea departe de noi.
Doamne ajuta si iertati-ma!

Nu este lehamite, este doar un dor acut de normalitate! Pentru mine aceasta inseamna macar un comportament cinstit si decenta de a te arata pe fata cine esti! Sunt sigur ca va fi sters de catre societatea comerciala (la care lucreaza administratorul forumului) si acest mesaj. Am depasit insa faza de indignare, acum a ramas ce de amaraciune. Odata un parinte mi-a spus: daca vrei sa vezi caracterul unui om, pune-l sa imparta bani! Parafrazand as spune, ca societatea ActiveSoft SRL si-a aratat adevarata fata atunci cand i s-a solicitat sa faca uz de putere. Puterea crestinului este iubirea. aici nu este catusi de putin iubire fata de Dumnezeu!

Iata un fragment din "Termenii si Conditiile" pe care oricine se logheaza le accepta:
Citat:
Toate religiile si punctele de vedere ale adeptilor acestora sunt respectate de catre sponsorii site-ului. In dorinta ca scopul site-ului sa ramana acela de a organiza o comunitate de persoane cu interese comune, a fost luata o decizie in vederea nepostarii mesajelor ce pot fi caracterizate drept ofensive si critice la adresa comunitatii. Aceasta decizie nu are in intentie limitarea libertatii cuvantului si a parerii personale, in care noi credem in mod deplin, dar exista alte locuri decat acest site in care parerile contrare si ofensive pot fi promovate.
Spun iarasi deci: acest forum nu este crestin ortodox!!!! Iata de ce indemn pe toti cei care nu doresc sa-si puna sufletul in pericol sa evite folosirea acestor spatii mincinoase.

Ati facut lista ca sa ma aduceti iar pe forum. Eu am zis ca nu doresc sa ma las folosit de aceasta societate necinstita spre implinirea scopului lor. Ei aleg calea interzicerii accesului pentru oricine le cere explicatii si se multumesc cu cei care din nestiinta, crezand ca fac un lucru bun inca mai stau pe aici. Utilizatorul nu are decat dreptul de a fi sters!!! Iata:

Citat:
Utilizatorii inteleg si accepta ca in cazul incalcarii in orice mod si in orice masura a oricarora din prevederile Termenilor si Conditiilor, Administratorul Site-ului va putea opta in mod discretionar pentru suspendarea totala sau partiala a accesului Utilizatorului la orice Serviciu al Site-ului, ori pentru nepublicarea oricaruri continut expediat de Utilizator in vederea postarii catre Site ori pentru modificarea in orice mod a unui asemenea continut, pentru interzicerea definitiva a accesului la una sau mai multe dintre facilitatile oferite de Site, sau pentru desfiiintarea contului Utilizatorului pe Site, fara niciun fel de atentionari sau notificari prealabile si fara a fi necesare orice alte formalitati in acest sens.
Sau:

Citat:
Administratorul Site-ului are dreptul de a modifica oricand si in orice mod oricare dintre prevederile din Termeni si Conditii sau Termenii si Conditiile in intregime, fara nici o notificare prealabila si fara a fi obligat sa indeplineasca vreo alta formalitate fata de Utilizatori. Orice modificare va fi considerata ca fiind acceptata deplin si neconditionat de catre oricare dintre Utilizatori prin simpla utilizare sau accesare a oricarei facilitati oferite de Site sau de Serviciu, ori prin accesarea Site-ului, intervenite oricand dupa operarea modificarii, iar neacceptarea oricarei modificari atrage obligatia respectivului Utilizator de a inceta de indata accesarea Site-ului si / sau utilizarea in orice mod a Serviciului.
Sa nu fiu inteles gresit! Este dreptul lor sa stabileasca orice reguli vor deoarece este proprietatea lor, dar crestinii care vor accepta aceste reguli fara discernere, se pun in pericol. Ca sa nu mai vorbim de nevinovatii care intra fara sa stie si se smintesc, mai ales ca aici apare si intareste cuvantul chiar preotul!!!!

Eu am plecat si asa ar trebui sa faca toti cei care nu considera normal a se lasa folositi. Comunitatea aceasta, care slujeste intereselor sponsorilor, este una cantitativa si nu una calitativa in functie de eticheta de "crestin ortodox". Dar imaginea proasta a acestei comunitati se rasfrange, in multe persoane, asupra ortodoxiei, datorita asocierii intre numele comunitatii si comportamentul membrilor ei. Dar eu spun iar ca aceasta comunitate nu reprezinta ortodoxia, iar folosirea acelei denumiri fara vreo explicatie lamuritoare duce cu gandul la sarlatanie cu scop obscur.

Ati chemat preotul inapoi printre voi! Iata ca a venit, dar acum se va arata ceea ce doreati de fapt: un invatator sau un slujitor al vostru de la care doar sa luati fara sa dati! Asa este si-n realitate!!!

Eu preotul chemat de voi va spun sa va lepadati de acestia pana se leapada si ei de apucaturile rele!
Voi ce faceti!!!

Veti face ceea ce credeti ca va este bun, dragii mei! Va multumesc tuturor, dar va rog sa nu ma mai chemati preotul, decat daca sunteti gata sa-l ascultati.

Cu dragoste, preotul Gheorghe cel mic. Parintele Arsenie Papacioc a fost mare fratilor. Macar pe el ascultati-l si pe cei la fel de mari parinti ai nostri! Domnul cu noi, cu toti!


Acest mesaj va fi sters, asa ca mai intai il voi trimite in privat catorva din cei care au "semnat" cererea de intoarcere a mea pe forum. Ramaneti cu bine si astept mesaje, de este cineva dornic sa comunice cu mine pe adresa preot@ctw.ro.
  #177  
Vechi 21.09.2011, 18:05:18
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

DA. Aveti dreptate, parinte!

Cer si eu sa mi se stearga contul!

Numai bine!
Maica Domnului sa fie cu toata lumea!
  #178  
Vechi 21.09.2011, 18:07:46
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dacă v-am chemat înapoi, într-adevăr ca învățător v-am chemat, pentru că sunteți. Și pentru că știu că de folos îmi este mie să ascult, voi face ascultare și mă voi retrage și eu împreună cu sfinția voastră.
  #179  
Vechi 21.09.2011, 18:15:53
LaPetiteMoc LaPetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Locație: sub cerul lui Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit Sarut mana, Parinte!

Acum ca am primit sfat ziditor pentru suflet, il voi urma. Doamne, ajuta!
  #180  
Vechi 21.09.2011, 18:21:18
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Fratilor, mai e o solutie pe langa cea a retragerii, oricum o sa ramana forumul si adminul va face la fel si cu alte persoane daca nu se schimba ceva.
Cel mia bine ar fi sa ne unim si sa determinam administratia sa faca ceea ce e bine pentru ortodoxie si useri, nu doar ce e bine pentru buzunar sau parerile relative ale adminului.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nelamuriri din citate - "nu esti de-al Nostru" sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 61 15.12.2012 21:09:01
Membrii uitati, membrii disparuti ai forumului nostru! cristiboss56 Generalitati 502 17.08.2011 16:07:01
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 08:26:42
Cine suntem? Ne ducem in lume si cautam tot "al nostru si ai nostri"? sophia Generalitati 40 03.05.2010 23:06:45
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 06:51:36