Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 07.11.2017, 22:21:26
raul.basarabeanu raul.basarabeanu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.11.2017
Mesaje: 8
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de denissa Vezi mesajul
1. Poti sa ii multumesti lui Dumnezeu pentru painea si gemul pe care il mananci ... multi nu au parte de asa ospat!!

2. Nu Dumnezeu a adus poporul "atat de greu lovit, chinuit sarac, mizer, bolnav". Ci noi!!!
Noi suntem cei care din invidie, rautate furam tot de putem si ce putem. Noi suntem cei care am ajuns sa ne incalcam intimitatea si libertatea si apoi sa urlam ca nu ne convine.
Noi suntem cei care ne terfelim trupurile in atata perversitate si tot noi suntem cei care apoi suferim de boli.
Noi uitam de Dumnezeu, ducem o viata in pacate, nu ne pare rau dar batem cu pumnii in piept si cerem de la El orice... nemultumindu-i nici macar pentru o clipa din viata noastra.

3. La ce nevoie de bogatie daca avem sufletele mai sarace ca oricand?? Ne dam peste cap sa avem tot confortul pentru asa de putini ani.... si nu ne intrebam o secunda ce vom face o vesnicie!!!

4. Uite ca sunt si eu o "handicapata mental" si iti multumesc ca indirect m-ai numit asa. Prefer de o mie de ori sa fiu o nebuna care ravneste neincetat la iubirea lui Dumnezeu si Imaparatia Cerurilor decat "o normala" fara manturie...
Bravo, Denissa! Sau pot sa-ti spun Deni, am voie?
Reply With Quote
  #42  
Vechi 08.11.2017, 00:23:46
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de raul.basarabeanu Vezi mesajul
Bravo, Denissa! Sau pot sa-ti spun Deni, am voie?
Bre Ioane ai început să vorbești cu pereții:)))
Denisa ta a părăsit forumul în 2009 !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
E pacat sa mergi la strand sau la mare? alexya89 Generalitati 109 09.04.2011 13:46:57
Educatia tinerilor - incotro? romandragut Generalitati 22 09.02.2009 10:10:29
"Ecumenismul incotro?O noua viziune ortodoxa antiecumenism Despre Biserica Ortodoxa in general 70 21.04.2008 20:52:45
preotii misionari incotro? catalin_sovar Biserica Ortodoxa Romana 5 27.10.2007 17:19:42
ortodoxia... incotro??? dorinel78 Generalitati 79 31.03.2007 15:55:19