Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.01.2011, 22:22:59
anisoara anisoara  is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2010
Mesaje: 79
Smile Multumesc tuturor si in primul rand lui Dumnezeu

Anul trecut am scris pe acest site ptr. prima data ,traiam momente dificile din viata mea.V-am primit sfaturile trimise cu drag si am incercat sa le respect.acum sunt un alt om:am pace in suflet si in priviri,imi este bine .
A fost un an f. greu ptr. mine dar Dumnezeu are grija de noi,el ne indruma,el ne ajua el ne iarta.Sa nu duci vorba rea,sa nu judeci pe nimeni si sa ierti sunt porunci pe care trebuie sa le respectam .cu post si rugaciune si un duhovnic potrivit sufletului nostru poti renaste oricand.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.01.2011, 00:41:27
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anisoara Vezi mesajul
Anul trecut am scris pe acest site ptr. prima data ,traiam momente dificile din viata mea.V-am primit sfaturile trimise cu drag si am incercat sa le respect.acum sunt un alt om:am pace in suflet si in priviri,imi este bine .
A fost un an f. greu ptr. mine dar Dumnezeu are grija de noi,el ne indruma,el ne ajua el ne iarta.Sa nu duci vorba rea,sa nu judeci pe nimeni si sa ierti sunt porunci pe care trebuie sa le respectam .cu post si rugaciune si un duhovnic potrivit sufletului nostru poti renaste oricand.Doamne ajuta!
Doamne ajuta Anisoara.
Frumos a spus parintele astazi la predica faptul ca inceputul bun se pune prin POCAINTA.Si e minunat sa stii ca oricat ai gresit ,daca pui inceput bun, Dumnezeu te iarta si te primeste ca pe fiul risipitor.Dar cum aurul in foc se lamureste,trebuie sa primim si mustrarile care vin tot din cauza faradelegilor noastre,pt ca nimic necurat nu va intra in Imparatia Cerurilor,iar Domnul vrea sa ne desavarseasca inainte de plecarea noastra de pe acest pamant si de intalnirea cu El.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De ce nu da Dumnezeu copii tuturor celor ce-si doresc? sophia Botezul 6 08.05.2009 21:49:13
Primul cuvant al lui Dumnezeu + cristiboss56 Din Vechiul Testament 5 26.02.2009 03:56:24
MULTUMESC! jenica Rugaciuni 7 16.09.2007 22:34:21
Dumnezeu sa ne ajute tuturor andieri Generalitati 12 28.08.2007 09:34:56
multumesc tuturor celor care mi-au raspuns Dorotheea Maslul 6 09.03.2007 15:41:32