Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.02.2024, 21:56:38
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Pe de alta parte Florin Calinescu pe facebook pare foarte serios vrand sa candideze la prezidentiale. Nu cred ca se razgandeste.

Io-l vad sigur in turul II!

Gandeste-te numai ce reclama ii fac prietenii de la iumor si de la romanii au talente.
Florin Călinescu a avut multe probleme, a avut cancer, i s-a sinucis un băiat, nu cred că-i mai arde de prezidențiale, dar poate candidatura asta și dezbaterile au rolul tot de a-l ajuta sau propulsa pe George Simion.

Dpmdv - George Simion nu ar trebui să cadideze fiindcă îl vor demoniza trei luni de zile zi de zi de zi cum au făcut prost tv și toată presa mizerabilă în anii 2000 cu Vadim, spunea unul pe un forum că i-au furat părinții buletinul, abia făcuse 18 ani să nu voteze Vadim, atât de căcați erau pe ei de spaimă de la tv.

Și după de frica lui Vadim a alunecat toată țara într-o Diktatură Personală a lui Adrian Năstase.

I-au speriat pe români să NU meargă la Referendum.
I-au speriat să se vaccineze cu un ser experimental, să poarte mască, să iasă din casă cu foaie de voie ca handicapații care cer voie, să accepte resticționarea dreptului la asociere, circulație, practicarea unei religii șamd.

Îi vor speria că George Simion e un mare pericol șamd, deja Crinrin e toată speriată.

Ar fi prematur, dacă va candida în 2024 nu cred că va pierde mare lucru.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 23.02.2024, 09:12:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Florin Călinescu a avut multe probleme, a avut cancer, i s-a sinucis un băiat, nu cred că-i mai arde de prezidențiale, dar poate candidatura asta și dezbaterile au rolul tot de a-l ajuta sau propulsa pe George Simion.
L-am ascultat pe Facebook si pare ca el crede in Dumnezeu si-L respecta. Deci dupa toate cate i s-au intamplat, si-a revenit si vrea sa mearga cu partidul lui, unul nou, ca a plecat de la verzi, pana la capat, inclusiv la prezidentiale. E foarte hotarat mai ales pentru prezidentiale si cred ca va avea mult succes. Ma bucur ca i-a soptit o pasarica si i-a dat acest gand, acesti cuget serios. Io ma gandeam de multa vreme la el ca la cel mai potrivit presedinte. E intelept, echilibrat, serios, simpatic, modest... are mare experienta de viata si a trecut prin grele incercari. Io-l cred vrednic de functia de primul om in stat.

Citat:
Dpmdv - George Simion nu ar trebui să cadideze fiindcă îl vor demoniza trei luni de zile zi de zi de zi cum au făcut prost tv și toată presa mizerabilă în anii 2000 cu Vadim, spunea unul pe un forum că i-au furat părinții buletinul, abia făcuse 18 ani să nu voteze Vadim, atât de căcați erau pe ei de spaimă de la tv.

Și după de frica lui Vadim a alunecat toată țara într-o Diktatură Personală a lui Adrian Năstase.

I-au speriat pe români să NU meargă la Referendum.
I-au speriat să se vaccineze cu un ser experimental, să poarte mască, să iasă din casă cu foaie de voie ca handicapații care cer voie, să accepte resticționarea dreptului la asociere, circulație, practicarea unei religii șamd.

Îi vor speria că George Simion e un mare pericol șamd, deja Crinrin e toată speriată.

Ar fi prematur, dacă va candida în 2024 nu cred că va pierde mare lucru.
Daca haiducul Gica-Contra se teme de etichetari si de demonizari inseamna ca nu e un haiduc veritabil. Io cred ca nu se teme, toata viata a haiducit batandu-si joc de domnie si a fost vanat de rusi, de ucraineni, de oamenii lui Iliescu, de sistemul paralel si nu s-a temut nici chiar de sistemul lui Iohannis-Hellwig, i-a atacat peste tot pe toti snobii si politrucii fara nicio frica.

Gica-Contra si Sosoanca sunt cam ca si Bony si Clayd. Sistemul american vandut bogatilor ii haituia in timp ce ei jefuiau bancile si impuscau haituitorii, imparteau banii cu cei neinsemnati si petreceau impreuna. I-au demonizat, i-au haituit si i-au impuscat ca pe caini prinsi in capcana si s-au impaunat cu medalii de onoare insa poporul american a simtit adevarul si la inmormantarea lor au participat zeci de mii de oameni, toata america ii iubea, stiau ca Bony si Clayde jefuiau mai mult pentru popor, toate bancile snobilor care tzepuiau si extorcau populatia.

Gica-Contra si Sosoanca sunt haiducii moderni care vor fi iubiti de popor oricate etichete si recompense vor pune pe capul lor. Cu cat ii vor diaboliza mai mult pe toate canalele prin vuvuzelele de serviciu puse in slujba statului paralel la indicatiile pretioase ale marelui licurici sau ale tzantzarului de la rasarit, cu atat le va creste renumele si de acolo va creste si curajul in popor.

”Frica-i rusinoasa dar sanatoasa” ar zice unii insa daca esti mereu de partea calailor de frica inseamna ca iti meriti soarta, degeaba te tot plangi de altii nevrand sa-ti deschizi ochii ca sa vezi bine ca tu esti de vina alegandu-ti ca prostul partea rea.

Tu ai impresia ca poporul roman este un popor de lasi si de fricosi? Te inseli!
N-au avut ce sa aleaga, n-au avut alternative serioase, a respectat si a rabdat si s-a descuract cu ce i s-a dat. Cei 100 de ani de blestem comunist-antihrist au trecut, acum e momentul sa ne alegem viitorul caci ce a fost a trecut si noi am ramas in picioare!

Io am impresia ca inevitabilul se va produce si cu cat ii vor demoniza mai mult cu atat vor obtine scoruri mai mari. Nu-mi iese din minte ideea ca Simion va ajunge cu AURul la parlamentare si prezidentiale cu un scor de peste 70%. Va fi cea mai mare victorie politica deoarece va invinge USL-2.0 adica partidul stat, partidul comunist care s-a impartit in doua, urmasii PCR si colaborationistii, roscovanii si galbejitii care au confiscat impreuna revolutia.

Chiar daca s-au certat, Gica Contra si Sosoanca vor obtine majoritatea si vor fi obligati sa duca destinele Romaniei mai departe. Inevitabilul se va produce si de asta se tem toti facand orice tine de ei ca sa nu se intample. Nu vor sa-si piarda privilegiile speciale. Chiar daca USL 2.0 va pierde, specialii vor incerca sa-i corupa si sa-i supuna legilor lor, caci de 34 de ani doar lorusi si-au dat legi speciale, tot mai speciale si privilegiante, parvenind inclusiv din imprumuturi.

Dar acum nu mai e vorba de Vadim, nici de Zelea Codreanu, nici de Noua Dreapta, nici de fascisti, nici de nazisti, nici de alti extremisti ci e vorba de flacara haiducilor, flacara violet cu nuante de visiniu care-i calauzeste si-i apara, asa cum il apara si pe Basy marinarul-haiducul. Exact asa ca Basy va fi invincibil in toate confruntarile. Doar Florin Calinescu sau Puric il poate intrece! Deci nu te teme... si pentru ce te temi tu pentru ei daca ei insisi nu se tem de nimic?

Putina credinta si va fi bine. Cat o samantza de mustar. Nu uita ca Dumnezeu vegheaza asupra tarii Sale!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.02.2024 at 12:25:34.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 23.02.2024, 09:28:00
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
L-am ascultat pe Facebook si pare ca el crede in Dumnezeu si-L respecta. Deci dupa toate cate i s-au intamplat, si-a revenit si vrea sa mearga cu partidul lui, unul nou, ca a plecat de la verzi, pana la capat, inclusiv la prezidentiale. E foarte hotarat mai ales pentru prezidentiale si cred ca va avea mult succes.
Îi trebuie 200.000 de semnături valide ca să candideze, nu știu cine i le dă, nici SOS România spunea avocatul Rapcea unul dintre membri că îi e greu să strângă semnăturile pe real, în viața publică, fiindcă oamenii sunt reticenți.

Florin Călinescu nu are anvergură internațională, nu are relații cu conservatorii, cu Polonia și alte state aspect la care lucrează George Simion, care se preocupă și de extern.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Frica-i rusinoasa dar sanatoasa ar zice unii insa daca esti mereu de partea calailor de frica inseamna ca iti meriti soarta, degeaba te tot plangi de altii nevrand sa-ti deschizi ochii ca sa vezi bine ca tu esti de vina alegandu-ti ca prostul partea rea.
Eu am votat Iulian Capsali în 2014 și Simion în 2019, la europarlamentare când mai nimeni de pe forumul ăsta nu știa despre candidatura lui, am semnat și am votat la Referendumul pt Familie, nu m-am vaccinat și am mers la Biserică în Pandemie, doar de Paști și de Florii în 2020 să zicem că nu am ajuns, erau cordoane de jandarmi lângă Biserică, nu o să-l uit niciodată pe gunoiul de Ludovic Orban pt ce a făcut.

Pe mine nu m-au păcălit că e referendumul lui Dragnea, că există un ser minune care ne scapă, că masca te salvează când de fapt e un burete care adună microbi, că Potirul sau Parohia sunt surse de virus și trebuie evitate.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu ai impresia ca poporul roman este un popor de lasi si de fricosi? Te inseli
Poporul român e un popor de tâmpiți ca mase, nu ca indivizi, m-am convins după cum au judecat la vot: Ion Iliescu în 2000, Clotilde Armand și Dominic Fritz primari, Nicușor Dan primar, moșul Lis primar general al Bucurestiului bă, referendumul pt Familie picat că nu s-a făcut cvorum.

Foarte mulți speriați că le arătau la tv sacii în care sunt băgați morții de covid, le arătau cum ies dricurile din curtea spitalului, venea Emilian Imbri să zică că e greu pământul iarna și e greu de excavat pt gropi.
Pro(S)tv Filma într-un spital la ATI și deschidea știri de maximă audiență la ora 19 cu asta, lucru interzis, e ilegal să filmezi în spitale.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 23.02.2024 at 09:35:03.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 08.04.2024, 11:03:43
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit Lamuriti-va si votati PDU sau AUR si Florin Calinescu!

Incercati sa uramariti peste tot pe unde apare alesul lui Dumnezeu pentru functia de presedinte in 2024, fiind cel mai potrivit pentru lupta asta.

Are o experienta de viata fenomenala la toate nivelurile societatii, are curaj, are cuvintele la el si mintea in cap asa ca io sigur cu el votez, daca mai traiesc pana atunci, fiindca m-am convins tot ascultand ce zice intelegand ca in general e bine bazat si asezat sufleteste asa ca va duce tara in directia corecta. Chiar daca vorbeste foarte mult, exagerat de mult, defapt vorbeste impecabil de bine si oricat ar vorbi parca n-ai mai vrea sa se opreasca pentru ca e plin de speranta si umor serios, frumos, drept, inteligent.

Pe TV:
1. Realitatea
Duminică, 07 aprilie 2024, 22:58
Duminică, 07 aprilie 2024, 21:58
Duminică, 07 aprilie 2024, 20:58


Live-uri pe facebook Florin Calinescu:
1. https://www.facebook.com/watch/live/...88323901388039
2. https://www.facebook.com/watch/live/...92817159405610

Iata-l aici si pe viitorul prim-ministru, pe marele Gica, Gica-contra pentru... Sper sincer sa iasa AUR la europarlamentare si parlamentare ca sa bata ciuma rosie-galbena-portocalie, USL 2.0, PNL-PSD aceiasi mizerie si sa ajunga Gica prim-ministru ca sa-i scoatem pe toti cei ce au indatorat tara in ultimii 34 de ani la vanzare cu toate averile si tot neamul lor de mincinosi si tradatori ipocriti.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.04.2024 at 13:34:13.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 09.04.2024, 00:23:03
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Incercati sa uramariti peste tot pe unde apare alesul lui Dumnezeu pentru functia de presedinte in 2024, fiind cel mai potrivit pentru lupta asta
Nu prea are șanse, cine știe cum se va reseta scena politică dacă sistemul ticăloșit o va scoate din joben pe Codruța Koeveși, n-ar fi exclus ca Peneleprele după ce ne-au aruncat un ins toxic pt România ca Iohannis să facă cam același joc.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Are o experienta de viata fenomenala la toate nivelurile societatii, are curaj, are cuvintele la el si mintea in cap asa ca io sigur cu el votez, daca mai traiesc pana atunci, fiindca m-am convins tot ascultand ce zice intelegand ca in general e bine bazat si asezat sufleteste asa ca va duce tara in directia corecta. Chiar daca vorbeste foarte mult, exagerat de mult, defapt vorbeste impecabil de bine si oricat ar vorbi parca n-ai mai vrea sa se opreasca pentru ca e plin de speranta si umor serios, frumos, drept, inteligent.
Poți să votezi pt cine vrei, cele mai importante sunt europarlamentarele acuma pe 9 iunie, mai 2 luni calendaristic, trebuie să reușim o mobilizare fantastică.

Ce constat e că bot îl mușcă și pe Mario Mocan deși într-o vreme se întreceau ei doi să dea în Simion.

Orice vector de imagine care ia voturi de la partidul sistemului binomul USR-aripa progresistă PNL, va fi atacat, calomniat, maculat, indiferent ce a făcut bine fiindcă ia din voturile rataților politici care nu sunt în stare să întoarcă înapoi electoratului și au nevoie de niște propagandiști ai sistemului în rolul de proteze pt ei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 09.04.2024, 09:46:48
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu prea are șanse, cine știe cum se va reseta scena politică dacă sistemul ticăloșit o va scoate din joben pe Codruța Koeveși, n-ar fi exclus ca Peneleprele după ce ne-au aruncat un ins toxic pt România ca Iohannis să facă cam același joc.



Poți să votezi pt cine vrei, cele mai importante sunt europarlamentarele acuma pe 9 iunie, mai 2 luni calendaristic, trebuie să reușim o mobilizare fantastică.

Ce constat e că bot îl mușcă și pe Mario Mocan deși într-o vreme se întreceau ei doi să dea în Simion.

Orice vector de imagine care ia voturi de la partidul sistemului binomul USR-aripa progresistă PNL, va fi atacat, calomniat, maculat, indiferent ce a făcut bine fiindcă ia din voturile rataților politici care nu sunt în stare să întoarcă înapoi electoratului și au nevoie de niște propagandiști ai sistemului în rolul de proteze pt ei.
O sa votez cu AUR sau PDU si la presedintie cu Florin Calinescu... si pana la urma va fi sustinut nu numai de PDU ci si de AUR si-l va bate pe candidatul surpriza al USLamistilor care au bagat tara in faliment.

Nu-mi fac probleme, caci dupa alegeri ii vom scoate pe ei si averile lor la vanzare sau ii vom deferi justitiei internationale ca sa scoata de la ei si de la toti specialii lor toti banii risipiti din imprumuturile facute de ei "in interes national", cica pentru noi.

Deci imprumutati-va baieti caci voi veti plati si urmasii vostrii, nu Romania si copiii ei, si va plati fiecare semnatar si alegator in masura venitului si beneficiilor nedrepte de la stat (pensii si salarii speciale si multe alte pile si privilegii) luate pe degeaba.

Io n-am nicio grija, niciun coshmar! Nu ma sperie imprumuturile voastre iresponsabile si viclene, facute ca sa va tineti voi in lux si privilegii, in bani si functii (de slugarnicie). Nici io si nici nepotii si stranepotii romanilor nu vom plati ci voi, fix cei care va jucati de-a juramintele pe Biblie si de-a promisiunile electorale. Noi am votat ce ne-ati promis solemn si ce ati jurat si nicidecum ceea ce ati facut voi de a doua zi dupa ce ati iesti "invingatori" in alegeri!

Exact asa ca in pilda o sa patiti, ca in pilda celui ce i s-a iertat toata datoria imensa facuta Domnului! V-ati aflat la butoane si cu voi ati fost muma iar cu noi ciuma... fortandu-ne si santajandu-ne emotional, pacalindu-ne cu minciuni si promisiuni ca sa votam mereu minciuma rosie, galbena portocalie si nu va lasati de potlogarii ci continuati cu uslamismul si statul paralel... deci e clar ca nu va pasa de suflet... si in conditiile astea vorbiti de morala si de responsabilitate? Vai voua... alianta Cio-Ciu!... ati ajuns de rasul curcilor oricat vreti sa ne faceti sa sarbatorim Tanks Giving Day ca sa ne indopati cu Turkey politisti adusi din Averica pe bani grei asa cum ne-ati intepat de multe ori cu vacinurile de la Big Farma!

A sosit scadenta si nu veti mai lua un vot de la popor intrand in rusinea istoriei, veti fi pusi la panoul de perete ca cei mai mari infractori si tzepuitori! Ati tzepuit timp de 100 de ani Romania! Gata cu voi!

Nu proorocesc dar asa ar fi normal s-o patiti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #17  
Vechi 09.04.2024, 22:31:16
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
O sa votez cu AUR sau PDU si la presedintie cu Florin Calinescu... si pana la urma va fi sustinut nu numai de PDU ci si de AUR si-l va bate pe candidatul surpriza al USLamistilor care au bagat tara in faliment.
Nu face 5% PDU la europarlamentare și nici nu are oameni care să le apere voturile în secțiile de vot nefiind partid parlamentar, deci vor fi furați de PNL-PSD care vor trece voturile în dreptul lor.

Trebuie votat AUR ca să-l ajutăm pe Mihail Neamțu locul 10 să ajungă europarlamentar, nu trebuie risipite voturile că le culeg tot PNL-PSD ca primii clasați.

La prezidențiale mai vedem ce va fi.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 18.04.2024, 23:17:05
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
O sa votez cu AUR sau PDU si la presedintie cu Florin Calinescu... si pana la urma va fi sustinut nu numai de PDU ci si de
Ai văzut că la P.D.U. le-a fost interzisă accederea pe buletinul de vot de la europarlamentare, au depus 249.000 de semnături dar tot le-au tăiat până la 190.000(vs200.000 cât au nevoie), deși au depus mai multe loturi de semnături.
Le-au tot anulat pe motive și motive.

Mai au o șansă să conteste în instanță.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 18.04.2024 at 23:20:27.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 19.04.2024, 09:33:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ai văzut că la P.D.U. le-a fost interzisă accederea pe buletinul de vot de la europarlamentare, au depus 249.000 de semnături dar tot le-au tăiat până la 190.000(vs200.000 cât au nevoie), deși au depus mai multe loturi de semnături.
Le-au tot anulat pe motive și motive.

Mai au o șansă să conteste în instanță.
Nu ma intristeaza asta pentru ca europarlamentarele numa-i corupe. Nu vezi ce a patit Basescu si Rares Bogdan si multi altii? Decat sa-l vad si pe Florin Calinescu europarlamentar slujind la hUE-pUE-monta, mai bine sa le respinga candidatura ca sa ramana apt si curat pentru presedintie, sa nu se corupa cu proeuropenismele si interesele NATO asa ca si Iliescu-Roman, Constantinescu, Basescu si Iohannis. Nu-i vezi ce slugarnici si lingusitori sunt cu cei ce-si bat joc de noi si de Bulgaria deja de aproape 40 de ani si de 20 de ani de cand ne-au primit in NATO si UE? Alianta si uniunea s-a preschimat dintro uniune europeana a libertatii de miscare si de comercializare, dintro piata comuna, intro suma da cezari satei, de alesi preschimbati in zei, care au luat locul vechii Rome si impun tuturor legile lor erectice si nedrepte avand aparatul justitiar si tortionar si serviciile la butoniera. Asta e noul babilon si noua poarta ototmana caci franta si germania sunt pline de turci si de musulmani, de satei si erectici profesionisti.

PDU fara alianta cu AUR n-are ce cauta pe scena politica. Asta le-am cerut, sa faca rapid alianta electorala si sa-l sustina pe Florin Calinescu la presedintie si pe Simion pe functia de premier. Nu cred ca m-au auzit si nu cred nici ca vor sa asculte, nu de mine ci de firescul dorintei tuturor cetatenilor. Daca nu inteleg la timp si raman dezbinati atunci se concureaza absurd calcandu-se pe bombeuri si cei ce castiga din concurenta lor sunt USLamistii si neomarxistii lui Drula, Bula si Sica Mandolina sau MISAErupistii lui Ciolos.

Deci in tot raul cu respingerea avem un mare bine caci consecintele participarii in alegerile europarlamentare a PDU sunt mai rele pentru ei si pentru AUR decat respingerea depunerii semnaturilor. Si m-am saturat sa-i vad cum ajunsi acolo li se schimba mintea si ajung si lucreaza cu slugarnicie in interesul neoimperiului roman franco-german implementand la noi toate nebuniile si interesele lor viclene.

Uniunea trebuie sa ramana doar o uniune de libera circulatie si de piata libera, de comercializare cinstita a marfilor europene in uniune, atat, restul legislatiei e treaba fiecarui stat. Nu te poti preschimba brusc intrun superstat al privilegiatilor care invart banii si legile, intro casta de superoameni care impreuna cu justitia se considera zei si isi fac de cap prin legi privilegizante si drepturi speciale guvernand dictatorial peste toate statele europene, impunand tot felul de legi nedrepte si inadegvate caci noi suntem crestini-ortodocsi si avem un specific cultural si national asa ca nu avem cum ne supune noi specificului catolic sau musulman sau reformat si protestant. Nu putem sa vrem a ne pacali unii pe altii cu legislatie europeana stiintifica obligatorie cand stiinta lor e mai mult sateista si mincinoasa.E neconstitutional sa introduci o supra constitutie care sa aiba putere mai mare decat constitutia noastra, deci asa ceva e o nebunie, sa candidezi cu votul românilor si sa ajungi la putere in Romania ca odata ce te vezi cu sacii in caruta sa aderi brusc si benevol sau bine mituit cu bani, salarii, privilegii la interesele UE si sa lucrezi cu nerusinare pentru interesele altora gen Austria sau Olanda, ori ale Ucrainei care nu vrea sa respecte drepturile minorittilor conlocuitoare sau adevarurile istorice. Deci nu se poate sa ne batem singuri joc de noi mergand mai departe spre o beuropa pagana si erectica si tradandu-ne interesele si Credinta. Trebuie pus stop caci nu mai vreau sa ajungem carne de tun pentru neo aristocratia vestului si sa luptam in razboaie desarte fratricide. Armele noastre sunt apa sfintita, sfanta Cruce si Cuvantul Mantuitor si nicidecum alte arme militare sau economice aduse de NATO la noi pe banii nostrii. Chiar nu vedem ca in toate suntem tzepuitzi de viclenii occidentali? Deci despre ce uniune vorbim, aceea a fraierilor tzepuiti de stapanii lumii ce slujesc satanei si antichrismului adica a politicilor anti-crestin-ortodoxe? Sau razboiul cu Rusia dus de UE ce este? Pai Rusia si-a aparat cetatenii Rusi aflati pe teritoriile fostei Rusii mari. Ce a gresit Rusia? Ca nu a dorit preschimbarea rusilor in carne de tun contra Rusiei si sa-i fie instalat arsenal atomic la nici 200km de principalele orase, adica exact ceea ce s-a intamplat? Pai nu se vede ce interese sustine Polonia si europenii occidentali? Pai ei vor sa distruga Rusia alimentand un conflict intre rusi si rusi. Iar asta nu e altceva decat o dorinta satanista, o dorinta mandra pentru a triumfa minciuna peste dreapta-credinta. Cum deci as putea fi de acord cu asa ceva? Cand Rusia ar invada Romania sau Polonia sau Tarile Baltice atunci se schimba situatia si as fi de partea celor invadati dar nu in contra ortodoxiei Ruse ci in contra nebuniei imperialismului sovietic sau tarist care vrea sa increstineze lumea la fel ca Banhomed si ca uslamismul, coplesindu-i cu forta, cu sabia si rachetele atomice, cu amenintarea, cu propaganda iar asta nu se numeste increstinare ci are excat efect invers in vesnicie caci e o viclenie si o fortare, o tzepuire, deci nu poate fi vorba de o increstinare intro Credinta cinstita si adevarata ci e vorba de o silnice asemeea oricarui cezar care vrea sa fie adulat prin amenintarea cu moartea, chinurile sau cu iadul. Doar omul viclean si desfranat, cu suflet nebun si cu minte pierdute se comporta astfel luptand ca idiotul in contra propriului suflet si propriei fericiri din viitor. Deci mai nou vreau si io asa ca Anglia, un Romexit si sa iesim si din NATO fiindca m-am convins ce vor si cum vor sa ne ajute. Defapt ei vor sa fim carne de tun, si noi si moldova si bulgaria si ucraina, in contra Romaniei si Rusiei ca sa triumfe minciuna antihristului neoprotestant sau erectic in general, stiintific, masoniac si toti iezuitzii stintifici, ca sa se autoindreptateasca ei cu minciunile, stintele si revizionismele si napoleonismle si fascismele si nazismele si socialismele si comunismele lor totalitare.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.04.2024 at 09:47:50.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 19.04.2024, 23:30:08
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu ma intristeaza asta pentru ca europarlamentarele numa-i corupe. Nu vezi ce a patit Basescu si Rares Bogdan si multi altii?
De fapt e a treia oară când pică sub pragul de semnături după 2019 europarlamentare, 2020 parlamentare, ciudat e că Alternativa Dreaptă un partid cu mult mai puține acțiuni în teren e lăsat să facă semnăturile, e limpede că e Alternativa PNL-ului, nu e ceva independent.

Nu ar fi avut nicio șansă PDU să treacă de 2%, dar sistemul se teme chiar și pt alea 2-3 procente ce le-ar trage de sub picioarele PNL-USR care se bat pe diaspora și care consideră diaspora captivii lor, condamnați să-i voteze zeci de ani de acu că ei se vopsesc în proeuropeni (pe bani).

Cât privește Rareș Bogdan omul face parte din sistemul ticăloșit care a nenorocit locurile de muncă din România:


Este și cazul lui RAREȘ BOGDAN, fiul lui IOAN BOGDAN, fostul director general al Combinatului de produse sodice de la Ocna Mureș!

https://www.cotidianul.ro/r-bogdan-p...ul-ocna-mures/

De numele lui Ioan Bogdan este legat falimentul Combinatului de produse sodice de la Ocna Mureș, ajuns acum la fier vechi după ce a funcționat mai bine de 100 de ani. Prin 1980, UPSOM (denumirea prescurtată și celebră a combinatului) avea 2.700 de angajați, iar în 2012, sub conducerea lui Ioan Bogdan a ajuns la cîteva zeci!

Pentru „performanțele” sale de manager la UPSOM, ca o gravă sfidare a bunului simț, Ioan Bogdan a fost numit director general și al Parcului industrial construit chiar pe locul defrișat al defunctului UPSOM! Explicația este simplă: Ioan Bogdan a fost membru de vază al PDSR (actualul PSD), ajuns consilier local în 1996 prin relația de prietenie cu Ioan Rus, care era atunci prefect al județului Alba, devenit ulterior unul dintre cei mai influenți politicieni ai „Ciumei Roșii”, cum avea să urle în anii aceștia însuși Rareș Bogdan cînd vorbea despre PSD.
_________

E limpede acum că omul e sistem, a fost întodeauna sistem, nu are ce să ofere bun, emisiunile alea când chema pe Mihai Gheorghiu la ore târzii și lăsa să fie atacați CPF sau când aborda diferite teme de interes național erau pt a captura publicul conservator, nu pt că el ar fi crezut cu adevărat.

Până și emisiunile alea stridente când nu se califica echipa națională a României erau tot ticăloase, fiindcă grupul de la Cluj l-a pus pe Burleanu președinte, care a distrus FRF-ul.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 19.04.2024 at 23:32:09.
Reply With Quote
Răspunde