Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 16.08.2008, 23:12:59
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

el, ai putea sa deschizi un topic pe aceasta tema: "De ce femeile isi bat joc de barbati si de ce barbatii isi bat joc de femei?" Oricum intrebarea ta nu are legatura cu sectia de "Umanitare", dar poate ca scriind la sectiunea NUNTA, sa trezeasca interes si sa primesti raspunsuri, din care sa poti trage o concluzie.
un lucru te rog: nu generaliza, caci nu toate femeile isi bat joc de barbati si nu toti barbatii isi bat joc de femei.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 14.09.2008, 11:51:38
dulcineea dulcineea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2007
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
el, ai putea sa deschizi un topic pe aceasta tema: "De ce femeile isi bat joc de barbati si de ce barbatii isi bat joc de femei?" Oricum intrebarea ta nu are legatura cu sectia de "Umanitare", dar poate ca scriind la sectiunea NUNTA, sa trezeasca interes si sa primesti raspunsuri, din care sa poti trage o concluzie.
un lucru te rog: nu generaliza, caci nu toate femeile isi bat joc de barbati si nu toti barbatii isi bat joc de femei.
:thumbsup:
Reply With Quote
  #123  
Vechi 01.12.2008, 01:56:01
el el is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.12.2007
Mesaje: 47
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah Vezi mesajul
el, ai putea sa deschizi un topic pe aceasta tema: "De ce femeile isi bat joc de barbati si de ce barbatii isi bat joc de femei?" Oricum intrebarea ta nu are legatura cu sectia de "Umanitare", dar poate ca scriind la sectiunea NUNTA, sa trezeasca interes si sa primesti raspunsuri, din care sa poti trage o concluzie.
un lucru te rog: nu generaliza, caci nu toate femeile isi bat joc de barbati si nu toti barbatii isi bat joc de femei.
Ai dreptate dar nu in totalitate. Majoritatea femeilor vor bani , distractii, excursii exotice, masini luxoase etc.
Reply With Quote
  #124  
Vechi 01.12.2008, 03:50:19
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vad ca nu ne-ai uitat "el" si ma bucur de acest lucru.
Acum depinde unde iti cauti viitoarea tovarasa de viata. Daca o cauti in restaurante si discoteci, poti face o alegere buna, dar de cele mai multe ori este o alegere proasta.
Inainte sa tragi concluzia pripita ca e vorba de aleasa inimii tale si ca vrei sa iti petreci toata viata cu ea, vezi ce fel de parinti are, cum sunt relatiile in familie; adica deschide ochii, ca sa nu te pacalesti.
O deceptie nu trebuie decat sa te trezeasca, nu sa te faca pesimist.
Roaga-L pe Dumnezeu sa te ajute sa o gasesti pe cea pe care ti-a harazit-o tie.
Reply With Quote
  #125  
Vechi 01.12.2008, 12:15:08
snowdrop's Avatar
snowdrop snowdrop is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.02.2008
Locație: vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit doamne ajuta!

DE CE FEMEILE ISI BAT JOS DE BARBATI SI VICE- VERSA?
oare raspunsul nu e simplu? ca nu IL cunosc pe Dumnezeu....
un om care cunoaste pe Cel de sus are respect fata de celalalt, iubire sincera, si mult bun simt.
__________________
"Nu de DUMNEZEU ma tem, fiindca e atotbun, ci de mine insumi ma tem, liber si rau fiind, pot sa nu-I deschid usa."(MARCEL JOUHANDEAU)
Reply With Quote
  #126  
Vechi 02.12.2008, 10:31:15
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Draga El,imi pare rau de pierderea suferita de tine si iti doresc sa fii tare si in continuare.
Dupa cum vorbesti,desi imi dau seama ca esti ranit si de pierderea mamei,de singuratate,de greutatile coplesitoare si de prietena care nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor tale...esti un luptator!Asta te va ajuta sa reusesti in viata si sa o faci mandra pe mama ta de acolo de unde este!
As mai dori sa mai ating cateva puncte ale acestei discutii:
1.Pe tatal tau nici eu nu consider necesar sa il cauti,nu vad ca ti-ar aduce nici un beneficiu sufletesc in primul rand,insa in sufletul tau incearca in timp sa il ierti.Nu este decat un om,cu pacatele si greselile sale.Iarta si mergi mai departe!
2.In privinta fostei prietene:de-a lungul vietii trecem prin diverse experiente mai neplacute pentru a invata din ele,pentru a deveni mai puternici.
Aici nu e vorba de femeie sau barbat,se pune problema de educatie,de caracter si mai ales de sufletul omului.
3.Referitor la plecarea in strainatate,sa stii ca nu este o idee rea,atata vreme cat mergi pe lucruri sigure si lucrezi prin contract.
Vezi ca este o firma mare in Brasov care se ocupa de tot felul de recrutari.Daca vrei ma interesez pentru tine.Intr-adevar ai putea avea o alta deschidere asa.
Reply With Quote
  #127  
Vechi 19.12.2008, 23:25:58
el el is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.12.2007
Mesaje: 47
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Draga El,imi pare rau de pierderea suferita de tine si iti doresc sa fii tare si in continuare.
Dupa cum vorbesti,desi imi dau seama ca esti ranit si de pierderea mamei,de singuratate,de greutatile coplesitoare si de prietena care nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor tale...esti un luptator!Asta te va ajuta sa reusesti in viata si sa o faci mandra pe mama ta de acolo de unde este!
As mai dori sa mai ating cateva puncte ale acestei discutii:
1.Pe tatal tau nici eu nu consider necesar sa il cauti,nu vad ca ti-ar aduce nici un beneficiu sufletesc in primul rand,insa in sufletul tau incearca in timp sa il ierti.Nu este decat un om,cu pacatele si greselile sale.Iarta si mergi mai departe!
2.In privinta fostei prietene:de-a lungul vietii trecem prin diverse experiente mai neplacute pentru a invata din ele,pentru a deveni mai puternici.
Aici nu e vorba de femeie sau barbat,se pune problema de educatie,de caracter si mai ales de sufletul omului.
3.Referitor la plecarea in strainatate,sa stii ca nu este o idee rea,atata vreme cat mergi pe lucruri sigure si lucrezi prin contract.
Vezi ca este o firma mare in Brasov care se ocupa de tot felul de recrutari.Daca vrei ma interesez pentru tine.Intr-adevar ai putea avea o alta deschidere asa.
De "tatal meu" nu vreau sa aud, e un nesimtit. Cand eram la scoala m-a dat in judecata pt pensia alimentara, el zicea ca eu sunt vagabont si m-a tarat in tribunale aproape 1 an de zile. Bineinteles ca i-am dovedit ca nu e asa, cu acte cu tot ce trebuie dar gestul asta m-a facut sa-l indepartez si mai tare. In strainatate as vrea sa plec dar a aparut si criza asta financiara care tot astia bogatii au facut-o ca sa se imbogateasca mai mult ca nu le ajunge banii si nu prea mai am cum. E greu sa fii singur, rudele nu te ajuta mai mult te ajuta cei straini. Iar despre fetele din ziua de azi e greu sa gasesti o fata buna la suflet, toate vor bani distractii, excursii exotice, masini de lux etc si de vina sutn televiziunea si presa pt ca le da o educatie proasta de la o varsta frageda. In ziare si la tv vad numai mosi cu bani cu fete tinere. Lumea asta a ajuns o nebunie si o sa innebunim cu totii, dar mai e putin pana se apropie sfarsitul lumii, adik dupa 2012. De atunci timp de 4 ani o sa fie dezastru si cine o sa scape o sa traiasca fericit si in pace. Practit asteroidul de care se tot vb la tv este o planeta care trece pe langa noi odata la 3600 de ani, asa au disparut multe generatii de oameni si dinozaurii etc. Degeaba vor multi bani pt ca in mormant nu iei nimik cu tine si pana la urma toti ne ducem acolo.
Reply With Quote
  #128  
Vechi 19.12.2008, 23:29:57
el el is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.12.2007
Mesaje: 47
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Vad ca nu ne-ai uitat "el" si ma bucur de acest lucru.
Acum depinde unde iti cauti viitoarea tovarasa de viata. Daca o cauti in restaurante si discoteci, poti face o alegere buna, dar de cele mai multe ori este o alegere proasta.
Inainte sa tragi concluzia pripita ca e vorba de aleasa inimii tale si ca vrei sa iti petreci toata viata cu ea, vezi ce fel de parinti are, cum sunt relatiile in familie; adica deschide ochii, ca sa nu te pacalesti.
O deceptie nu trebuie decat sa te trezeasca, nu sa te faca pesimist.
Roaga-L pe Dumnezeu sa te ajute sa o gasesti pe cea pe care ti-a harazit-o tie.
Pai eu sunt optimist dar problema e cand vezi atata rautate si invidie in oameni cum sa nu devii pesimist ? Sincer am ajuns sa nu mai inteleg femeile, ce vor si ce gandesc. La anii care ii am am trecut prin multe mult mai multe trepte ale vietii la care unii nu ajung niciodata
Reply With Quote
  #129  
Vechi 19.12.2008, 23:39:07
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de el Vezi mesajul
Sincer am ajuns sa nu mai inteleg femeile, ce vor si ce gandesc.
Bine ai venit in lumea barbatilor!
Reply With Quote
  #130  
Vechi 21.12.2008, 12:50:58
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit Intru ajutorare ta...

Citat:
În prealabil postat de el Vezi mesajul
Buna ziua. Dupa cum am zis adresa mea nu o pot da din motive personale dar un cont da:

RO84INGB0000999900475184 Lei
RO46ING00000999900475189 Valuta
[SIZE="4"][COLOR="Red"]Draga frate intru Hristos, dupa cum stim cu totii (sau ar trebui sa stim) nimic nu se face fara binecuvantare de la duhovnic. Asta inseamna ca trebuie sa avem cu totii un duhovnic.
Te rugam sa ne afisezi aici datele parintelui tau duhovnic (tel, parohie) ca sa putem lua contact cu dansul si astfel sa te putem ajuta mai eficient.
Doamne ajuta! [/COLOR][/SIZE]
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce sa fac? Am nevoie de ajutor Raluca06 Nunta 121 17.12.2012 20:55:23
Am nevoie de ajutor Cristian8 Exorcismul 22 11.07.2011 18:57:03
Am nevoie de ajutor! Oanalia Generalitati 20 17.08.2010 08:14:51
Am nevoie de ajutor Idyahoo Generalitati 36 13.04.2010 21:38:50
Am nevoie de ajutor anitag Generalitati 14 12.11.2007 11:01:37