Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.05.2012, 15:02:58
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Nu,eu imi cer iertare daca te-am suparat.Doamne ajuta
Reply With Quote
  #22  
Vechi 22.05.2012, 19:18:34
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Si haideti va rog fratilor sa nu mai judecam asa aspru pe cei care poate nu sunt plini de dogme,dar cauta cu ardoare Adevarul,cauta pe Dumnezeu cu mai multa iubire poate decat noi,si implicit eu, care strigam sus si tare ca suntem foarte si mega ortodocsi,ca suntem asa si pe dincolo etc.Ci mai bine sa ii acceptam si pe ei si sa ne rugam pentru ei, ca asa macar ii ajutam.Si va rog,sa nu o judecam pe Andravenache si pe altii in general,ci sa ii indrumam si sa ii ajutam cum putem pe toti.Si mai ales fara cearta.

Acum v-am facut capul dulap cu vorbarie si teorie pe care in primul rand eu ar trebui sa o invat...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 22.05.2012, 19:50:17
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Si haideti va rog fratilor sa nu mai judecam asa aspru pe cei care poate nu sunt plini de dogme,dar cauta cu ardoare Adevarul,cauta pe Dumnezeu cu mai multa iubire poate decat noi,si implicit eu, care strigam sus si tare ca suntem foarte si mega ortodocsi,ca suntem asa si pe dincolo etc.Ci mai bine sa ii acceptam si pe ei si sa ne rugam pentru ei, ca asa macar ii ajutam.Si va rog,sa nu o judecam pe Andravenache si pe altii in general,ci sa ii indrumam si sa ii ajutam cum putem pe toti.Si mai ales fara cearta.

Acum v-am facut capul dulap cu vorbarie si teorie pe care in primul rand eu ar trebui sa o invat...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
spovedanie- o intrebare ilinca20 Intamplari adevarate 2 26.07.2011 12:59:33
despre spovedanie euftalia Pocainta 21 16.08.2010 02:24:33
Spovedanie-intrebare Anna Pocainta 12 16.08.2010 01:48:23
Despre Spovedanie. marcel_ioan Despre Biserica Ortodoxa in general 1 21.12.2009 20:30:59