Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.04.2010, 12:58:38
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 19
Implicit va rog ajutati o familie tanara de crestini

Au 4 copii si le cade acoperisul in cap pentru ca parintii lor s-au imbolnavit amandoi..unul cu capul unul cu spatele si nu mai au voie sa munceasca...si le cade casa pe ei daca mai ploua de cateva ori...va rog mult daca fiecare am pune cate 10 lei de fiecare i-am ajuta sa isi faca acoperisul.ar avea nevoie de vreo 50 de milioane vechi
daca as da un cont i-am putea ajuta?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.04.2010, 13:57:55
cojanete cojanete is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariasimarta Vezi mesajul
Au 4 copii si le cade acoperisul in cap pentru ca parintii lor s-au imbolnavit amandoi..unul cu capul unul cu spatele si nu mai au voie sa munceasca...si le cade casa pe ei daca mai ploua de cateva ori...va rog mult daca fiecare am pune cate 10 lei de fiecare i-am ajuta sa isi faca acoperisul.ar avea nevoie de vreo 50 de milioane vechi
daca as da un cont i-am putea ajuta?
De obicei oameni sunt sceptici ,de aceea vor dovezi pt a confirma cele spuse .
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.04.2010, 14:24:50
aureliapopescu aureliapopescu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2005
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 104
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariasimarta Vezi mesajul
Au 4 copii si le cade acoperisul in cap pentru ca parintii lor s-au imbolnavit amandoi..unul cu capul unul cu spatele si nu mai au voie sa munceasca...si le cade casa pe ei daca mai ploua de cateva ori...va rog mult daca fiecare am pune cate 10 lei de fiecare i-am ajuta sa isi faca acoperisul.ar avea nevoie de vreo 50 de milioane vechi
daca as da un cont i-am putea ajuta?
Da Maria si Marta eu cred ca ar fi bine sa-l scrii aici si o adresa ,varstele copiilor, poate trimitem niste hainute pentru copii, alimente e bine de scris.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.04.2010, 07:40:47
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 19
Implicit Doamne ajuta!

Ai mare dreptate...oamenii sunt sceptici dar Dumnezeu stie cat suflera cua devarat acesti oameni.Cei patru copii sunt 4 fetite.Cea mai mare are 11 ani si se numeste Lacramioara, a doua se numeste Alexandra si are 8 ani.cea de-a treia se numeste Nicoleta si are 6 ani si cea mai mica Maria are 6 luni.Stau in satul Gura Calitei judetul Vrancea .Taticul se numeste Aionese Ionel Daniel si mamica Aionese Laurentia (au 32 respectiv 33 de ani).Daca putem sa-i ajutam ar fi binevenit orice....acaesta este adresa la care poate fi trimis orice colet pe numle la oricare dintre parinti.Multumesc ca m-ati ascultat.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.04.2010, 09:24:26
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Doamne ajuta!

Te rog as vrea sa ne spui daca familia are un Parinte duhovnic,daca se poate numele lui si parohia.
Binevenit ar fi si un nr de telefon unde am putea lua legatura cu fam si o adresa postala exacta,si ceva poze ar fi binevenite daca vreti sa ajutam.
Ajutam cu tot sufletul dar e bine sa stim toate astea.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.04.2010, 11:21:23
aureliapopescu aureliapopescu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2005
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 104
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariasimarta Vezi mesajul
Ai mare dreptate...oamenii sunt sceptici dar Dumnezeu stie cat suflera cua devarat acesti oameni.Cei patru copii sunt 4 fetite.Cea mai mare are 11 ani si se numeste Lacramioara, a doua se numeste Alexandra si are 8 ani.cea de-a treia se numeste Nicoleta si are 6 ani si cea mai mica Maria are 6 luni.Stau in satul Gura Calitei judetul Vrancea .Taticul se numeste Aionese Ionel Daniel si mamica Aionese Laurentia (au 32 respectiv 33 de ani).Daca putem sa-i ajutam ar fi binevenit orice....acaesta este adresa la care poate fi trimis orice colet pe numle la oricare dintre parinti.Multumesc ca m-ati ascultat.
Multumim de adresa...Eu si prietenii mei o sa facem un pachet si vom trimite ce putem! Eu am un baietel in varsta de 11 ani si as putea sa-i trimit daca e o geaca si niste incaltari dar sunt de baieti...pentru fetite voi apela la cunostiintele mele. Daca nu le e de folos imbracaminte spuneti si trimitem ceea ce au trebuinta!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.04.2010, 21:46:54
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2010
Mesaje: 19
Implicit Doamne ajuta!

Au parinte duhovnic pe Parintele Ion Ceasu de la manastirea Recea de Vrancea.Din pacate nu pot sa va dau nr de tel de fix de acolo pt ca nu au insa am nr de mobil al parintele ..d.aca va este de folos cu mare drag.poze voi face in curand..am ceva poze cu ei dar nu stiu cum se posteaza...invatati-ma...va rog!

Last edited by mariasimarta; 13.04.2010 at 22:23:44.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.04.2010, 22:04:56
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Suntem bolnavi de scepticism .Asaltati de cereri false.
Asa ca daca tu garantezi ca e adevarat,spune-o si lasa un nr de cont.Dar vicleanul vine si imi spune ,"daca chiar tu minti mariasimarta?"
Cum vom iesi din aceasta indoiala in care ne-a aruncat abundenta de cersetori falsi?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.04.2010, 23:21:48
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariasimarta Vezi mesajul
Au parinte duhovnic pe Parintele Ion Ceasu de la manastirea Recea de Vrancea.Din pacate nu pot sa va dau nr de tel de fix de acolo pt ca nu au insa am nr de mobil al parintele ..d.aca va este de folos cu mare drag.poze voi face in curand..am ceva poze cu ei dar nu stiu cum se posteaza...invatati-ma...va rog!
Maria si Marta, poze poti atasa, dand click pe agrafa aceea care iti apare la bara de instrumente a mesajelor. Sau poti alcatui un album, de pe pagina cu datele tale, si poti incarca acolo pozele. Doamne ajuta!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.04.2010, 23:54:12
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit

Da te rog un nr de telefon. Eu nu sunt in Romania si poate trimit ceva bani prin Moneygram sau Western Union. Am sa apelez si la fratii de aici
Doamne ajuta
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
tanara in coma alt_inceput Generalitati 21 26.05.2011 11:36:50
Tanara pictorita Carmen Grosu victor_intaiul Pictura si Sculptura Bisericeasca 0 02.12.2010 19:49:50