Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.08.2011, 02:16:22
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Rugaciune pentru Mara2008!

De multa vreme am vrut sa va rog dragi forumisti sa ne rugam pentru draga noastra "sora" Mara2008 care este bolnavioara si care ar avea nevoie de multa rugaciune dar am fost rugata sa nu fac acest gest.
Imi pare tare rau draga Mara ca nu pot sa fac ascultare! ma voi spovedi in acest post si am nadejde ca voi fi iertata!
Eu stiu din proprie experienta ca rugaciunea colectiva ajuta foarte mult la vindecarea celui pentru care ne rugam. Va rog din suflet adaugati-o si pe Mara2008 pe lista celor care au mare nevoie de ajutor duhovnicesc prin rugaciune. Cat de scurta, cat de lunga sa fie rugaciunea, nu conteaza, dar sa fim multi cei ce o vom pomeni in rugaciunile noastre pe draga noastra sora Mara2008.

Psalmul 104 - Psaltirea Maicii Domnului
" Marturisiti-va imparatesei noastre, Nascatoarei de Dumnezeu, in ceasuri calde de rugaciune si chemati cu inima simtita sfantul ei nume. Cantati-i in cantari duhovnicesti, cunoscute facand cu preaslavire din neam in neam vechile si noile ei puteri si minuni. Laudati-o si inaltati-o fecioarelor, fiice ale Sionului, caci logodite ati fost prea frumosului Mire ceresc, Imparatul slavei.
Inchinati-va cu frica patrunsa de evlavie inaintea fetei sale cu frumusete impodobita, caci ea tine in mainile sale vesnica mantuire pentru sufletele noastre si cine o cinsteste cu vrednicie va primi de la Domnul o dreapta rasplata. "
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 02:50:19
Rugaciune pentru cei pierduti Jitariu Intrebari utilizatori 0 09.12.2011 09:12:35
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 21:45:09
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
Rugaciune pentru sot Tia Rugaciuni 0 27.11.2008 12:34:22