Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 28.08.2007, 17:43:10
maria55 maria55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2006
Mesaje: 652
Implicit

cozia ,
imi place ca esti om vesel .
Si eu am ras drept sa va spun si m-am gandit " asa de mult ?".

Acum pacatoasa nu te supara , treci pe glume ca doar nu poti lua in serios toate balivernele .:D
Ai fost pe unde zici , foarte bine , ai incredere si razi , s-au mai speriat si altii nu de vrajitoare , de vise . Lasa-le balta !

Un singur lucru eu nu pricep :cum poate spune cineva asa ceva , pai nu-si pierde clientii ? Sau poate nu si-a primit bacsijul de rigoare .

nadejde in Dumnezeu !
maria
Reply With Quote
  #32  
Vechi 28.08.2007, 19:30:17
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.563
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
daca nu as fi fost atat de pacatoasa nu mi ar fi fost frica de moarte...dar, sufletul meu e intinat de pacate...
E, aici este cheia... din marunta mea experienta cu recunoasterea si prevenirea pacatului, punctul de intoarcere la vindecare il constituie tocmai ce ai spus, faptul ca problema ta(a noastra a tuturor, fara exceptie)este recunoasterea ca TOT ce ni se intimpla este rezultatul pacatului in care traim, si mai ales a patimilor.

Deci realizind acest lucru, trecem la fapte si incepem sa cernem activitatile zilnice adoptind atitudinea Crestina dind totul - drepta- stinga!

Aiai nu ca-mi face rau
aia nu ca este vorbire de rau
aia nu ca asa trebuie sa-i vorbesc fratelui
aia nu ca e clevetire, hula,
aia nu va este birfa
aia nu ca este tinere de minte de rau
aia nu ca e curvie
aia nu pentru ca il invat pe copil sa pacatuiasca
trebuie sa repar repede aici, si acolo pentru ca ma tine tintuit in pacat si sufar
etc........
Reply With Quote
  #33  
Vechi 28.08.2007, 19:35:58
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

da, Cozia ai dreptate...trebuie sa ma straduiesc sa nu mai gresesc...
Reply With Quote
  #34  
Vechi 28.08.2007, 21:17:01
albinuta albinuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2007
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
Va multumesc mult, sunt foarte trista si ma cuprinde deznadejdea...
Gandeste te rog la Dumnezeu. El a spus ca uraciune este vraja in fata Lui.Dute la un preot duhovnic si-ti spovedeste pacatul si gandurile si vei scapa.Deci tu esti asupra vrajei pana la spovedanie nu amana intalnirea cu un preot el are putera sa dezlege acest pacat... toti gresim suntem oameni si nu deznadajdui ca avem un Dumnezeu bun.MAICA DOMNULUI SA TE AJUTE!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 07.09.2007, 22:59:52
drosida drosida is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.09.2007
Mesaje: 28
Implicit

stai linistita,unei prietene o BIOENERGETICIANA foarte renumita i-aspus ca la 40 de ani sotul ei va muri...si el are acum 43 si e sanatos tun.Dar prin ce cosmaruri a trecut ea acum 3ani ...doar eu stiu,ca mai aveam un pic s-o duc la psihiatrie.Asa ca :D sa ne scrii si peste 4 ani sa ne spui citi copii ai:D
Reply With Quote
  #36  
Vechi 08.09.2007, 13:41:36
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
Sa nu va duceti la ghicitoare. Eu am fost si mi a zis ca o sa ma imbolnavesc si o sa mor la 28 de ani(acum am 25)...nu mai pot sa traiesc linistita...imi vine in minte mereu ca o sa mor...am inceput deja sa am probleme de sanatate acolo unde mi a spus ghicitoarea...NU MERGETI LA GHICITOARE:(:(
Suferinta ta, te va duce pe drumul cel bun, al credintei. Nu dispera ci multumeste-i Bunului Dumnezeu pentru luminarea ta. Zbuciumul de azi, va fi linistea de maine. Dute neaparat la un preot si stai pe intdelete de vorba cu el si te va indruma cu siguranta, pe drumul cel bun.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 09.09.2007, 13:10:31
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
Sa nu va duceti la ghicitoare. Eu am fost si mi a zis ca o sa ma imbolnavesc si o sa mor la 28 de ani(acum am 25)...nu mai pot sa traiesc linistita...imi vine in minte mereu ca o sa mor...am inceput deja sa am probleme de sanatate acolo unde mi a spus ghicitoarea...NU MERGETI LA GHICITOARE:(:(
spovedeste-te trebuie neaparat, si nu te mai duce in viata ta..atia un periculoase prima data iti gghicete de bine dupa aia iti da una sub nas de te lasa masca???
Reply With Quote
  #38  
Vechi 09.09.2007, 20:04:53
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Va multumesc mult...numai cand ma rog ma mai linistesc putin...
Reply With Quote
  #39  
Vechi 10.09.2007, 00:47:22
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si eu am fost odata agresata de o ghicitoare in plin centrul Bucurestiului, in drum spre Biserica Sf. Gheorghe. Efectiv mi-a apucat mana cu forta si nu s-a lasat pana nu mi-a mosmondit acolo ceva, intunecandu-se la fata si spunandu-mi ca ma asteapta un viitor sumbru. E adevarat ca pentru o vreme m-a marcat "dezvaluirea" tigancii si dupa un timp mi-am pierdut slujba (nu mi se mai intamplase pana atunci) si nici cu altele nu mi-a mers prea bine. Insa pana la urma Dumnezeu le-a aranjat pe toate si nu m-a lasat muritoare de foame. E drept insa ca niciodata nu m-am indoit de El si am avut incredere nestramutata ca tot ceea ce imi da este spre bine. Dumnezeu sa va ajute si pe voi sa treceti cu bine de valurile vietii!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 11.09.2007, 08:38:17
Z.Lidia Z.Lidia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.1975
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 545
Implicit

Mirela, parca le-ai da crezare, ca spun adevarul asemenea persoane!
Imi aduc aminte de lectiile de matematica: FALSUL (o ipoteza falsa)- IMPLICA ORICE. Adica cel care nu crede in Dumnezeu, care lucreaza cu spirite sau mai stiu eu ce, care nu lucreaza in caile lui Dumnezeu, poate sa emita afirmatii false, sau adevarate. Din adevar iese numai adevar, iar din fals poate sa iasa adevar sau fals. Sau, mai rau, adevar amestecat cu minciuna. Acesta deruteaza cel mai mult.Daca s-au potrivit cateva lucruri, nu trebuie sa iei totul de bun.
Ai incredere in iconomia lui Dumnezeu, care intoarce tot raul spre bine!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Slovenia a spus NU Adriana Cluj Homosexualitatea 43 01.08.2013 04:54:45
Cand vom muri? Florin-Ionut Pocainta 40 31.01.2011 15:31:24
Ce ai face daca ai afla ca peste 3 zile vei muri? alexdu Generalitati 50 31.12.2010 12:14:14
ce mi-a spus parintele.... NiCcoleta Arta bisericeasca in general 17 20.02.2007 20:13:14
Ce mai e de spus? Iustin Din Vechiul Testament 3 11.08.2006 21:05:48