Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 23.02.2011, 15:52:37
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Fac un mic exercitiu de imaginatie si schimb niste cuvinte:
Refren: Nazismul, Hitler,
Ne preschimba'n soimi de fier,
Tara, Fuhrerul,
Si Vulturul nazist.

Vezi ceva imoral in acest refren? Este ceva in neregula cu el?

"Cântam si ne gândim la Nicadori." ??????????
Adica la ucigasii primului-ministru României, Ion Gheorghe Duca?
Asta canta pr Iustin Parvu si tu nu vezi nimic in neregula?
Ti se pare in neregula sa omori oameni si sa-i atarni in carlige la abator? Exagerezi! Probail esti inselat de draci :D Ce poate fi mai mununat decat un progrom in numele patriei sau/si crestinismului? Crezi ca in loc de propaganda antisemita are rost sa se instige la cultura? Absurd! Ce rost are sa progresam cand putem da vina pe altii pentru esecurile noastre? Cine-a pus carciuma-n drum? http://www.betivi.ro/details.php?image_id=89 Evreii, normal! Ce? Aia care beau sunt romani? Nu esti patriot! Esti anti-crestin, mason, satanist!

PS unii s-ar putea sa nu se fi prins ca am fost ironic asa ca scris clar sa nu avem discutii.

PPS stau si ma gandesc ca Iisus nu ar fi fost bun de legionar. A stat ca fraieru' pe cruce in loc sa-i omoare pe toti evreii dintr-o suflare! N-a fost patriot! N-a fost crestin adevarat!

Last edited by ai2; 23.02.2011 at 15:55:34.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 23.02.2011, 15:56:30
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Fac un mic exercitiu de imaginatie si schimb niste cuvinte:
Refren: Nazismul, Hitler,
Ne preschimba'n soimi de fier,
Tara, Fuhrerul,
Si Vulturul nazist.

Vezi ceva imoral in acest refren? Este ceva in neregula cu el?
Da, nu e-nregulă varianta ta, dar e numai varianta ta.

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
"Cântam si ne gândim la Nicadori." ??????????
Adica la ucigasii primului-ministru României, Ion Gheorghe Duca?
Asta canta pr Iustin Parvu si tu nu vezi nimic in neregula?
Ultima strofă nu apare în înregistrare, ori au cântat-o, dar n-a filmat acea parte, ori chiar n-au cântat-o.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 23.02.2011, 15:57:05
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Ti se pare in neregula sa omori oameni si sa-i atarni in carlige la abator? Exagerezi! Probail esti inselat de draci :D Ce poate fi mai mununat decat un progrom in numele patriei sau/si crestinismului? Crezi ca in loc de propaganda antisemita are rost sa se instige la cultura? Absurd! Ce rost are sa progresam cand putem da vina pe altii pentru esecurile noastre? Cine-a pus carciuma-n drum? http://www.betivi.ro/details.php?image_id=89 Evreii, normal! Ce? Aia care beau sunt romani? Nu esti patriot! Esti anti-crestin, mason, satanist!

PS unii s-ar putea sa nu se fi prins ca am fost ironic asa ca scris clar sa nu avem discutii.

PPS stau si ma gandesc ca Iisus nu ar fi fost bun de legionar. A stat ca fraieru' pe cruce in loc sa-i omoare pe toti evreii dintr-o suflare! N-a fost patriot! N-a fost crestin adevarat!
Daca prin iubire de oameni numesti fraier atunci suntem cu totii fraieri aici pe pamant dar in Cer nu va exista asa ceva
Reply With Quote
  #104  
Vechi 23.02.2011, 16:00:17
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Daca prin iubire de oameni numesti fraier atunci suntem cu totii fraieri aici pe pamant dar in Cer nu va exista asa ceva
Si doar am scris ca am fost IRONIC!!!!
Reply With Quote
  #105  
Vechi 23.02.2011, 16:01:59
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Da, nu e-nregulă varianta ta, dar e numai varianta ta.
Nope! E varianta voastra cu alt personaj principal.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 23.02.2011, 16:06:13
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
PPS stau si ma gandesc ca Iisus nu ar fi fost bun de legionar. A stat ca fraieru' pe cruce in loc sa-i omoare pe toti evreii dintr-o suflare! N-a fost patriot! N-a fost crestin adevarat!
Dacă a stat pe cruce e fraier, iar dacă îi omora pe evrei era criminal, orice ar fi făcut nu v-ar fi mulțumit. Fraier era dacă El, Dumnezeu, făcea ca tine sau ca alții care gândesc ca tine, dacă ar fi făcut cum cred oamenii, ființe limitate.
Reply With Quote
  #107  
Vechi 23.02.2011, 16:07:24
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Si doar am scris ca am fost IRONIC!!!!
Si doar am scris ca am fost IRONIC!!!!
Reply With Quote
  #108  
Vechi 23.02.2011, 16:09:02
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Nope! E varianta voastra cu alt personaj principal.
Care a noastră?
Reply With Quote
  #109  
Vechi 23.02.2011, 16:12:50
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

As vrea sa facem un exercitiu de imaginatie.
Spuneti ca evreii sunt cauza relelor conducand lumea cum vor ei. Asta nu e imaginatie e mai degraba halucinatie. In fine. Sa presupunem ca va rugati voi la Doamne-Doamne cu lacrimi de crocodil si, auzindu-va rugaciunile, asa iute varsatoriu de sange nevinovat cum il stim, face o minune si dispar toti evreii de pe planeta. Ii duce pe Marte, unde, nefiind conditii perfecte pentru viata mor toti. Ce faceti dupa? Dupa ce va treziti din betie ma refer. Realizati ca ati scapat de evrei si eventual de altii care nu va lasa in pace. Concret, ce faceti in perioada imediat urmatoare?
Reply With Quote
  #110  
Vechi 23.02.2011, 16:35:17
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
As vrea sa facem un exercitiu de imaginatie.
Spuneti ca evreii sunt cauza relelor conducand lumea cum vor ei. Asta nu e imaginatie e mai degraba halucinatie. In fine. Sa presupunem ca va rugati voi la Doamne-Doamne cu lacrimi de crocodil si, auzindu-va rugaciunile, asa iute varsatoriu de sange nevinovat cum il stim, face o minune si dispar toti evreii de pe planeta. Ii duce pe Marte, unde, nefiind conditii perfecte pentru viata mor toti. Ce faceti dupa? Dupa ce va treziti din betie ma refer. Realizati ca ati scapat de evrei si eventual de altii care nu va lasa in pace. Concret, ce faceti in perioada imediat urmatoare?
in primul rand nu este calea ortodoxiei sau al lui Dumnezeu cel mult sa ne descodorisim de evrei in felul acesta,ei au gresit caci l-au omorat pe Fiul Stapanului viei...Moartea evreilor noi am dorit-o,Dumnezeu vrea ca toti sa ne mantuim si evreii si musulmanii si budistii,acum daca ei neaga ajutorul primit asta este partea a doua
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42