Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1841  
Vechi 08.09.2011, 13:42:39
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

UN SINCER LA MULTI ANI tuturor celor care astazi isi serbeaza ziua de nastere sau a numelui. PreaSfanta Nascatoare de Dumnezeu sa va aiba in paza. Doamne ajuta si SA FITI IUBITI!
Reply With Quote
  #1842  
Vechi 08.09.2011, 18:29:05
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile Multa sanatate si binecuvantari !

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Un sincer La multi ani!Azi de sfanta Marie mica tuturor celor ce isi aniverseaza ziua alaturi de urarile mele de sanatate,de putere de a ierta si a iubi,de a se bucura alaturi de toti cei dragi ,de tot ce este frumos pe pamant ,de a zambi si a multumi ca vad iar sfantu soare in fiecare zi.Multe zile binecuvantate sa avetii.
La multi ani : Ana Maria ( glykys) ; Mioara ( Mara ) ; Marina Alca ; Maria Raluca ; Maria 32 ; Mary 20 ; MariS ; Marilena ; Marilena B.; Marius B. ; Maria-Luisa si tuturor pe care-i stiu sau nu-i stiu , si pe care i-am uitat fara voie !
Multa sanatate si numai bucurii , iar de v-am suparat cu ceva , va cer iertare !
Attached Images
File Type: jpg SFANTA MARIA-xgftzt.jpg (90,0 KB, 6 views)
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #1843  
Vechi 08.09.2011, 19:21:05
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit La multi ani !

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
La multi ani : Ana Maria ( glykys) ; Mioara ( Mara ) ; Marina Alca ; Maria Raluca ; Maria 32 ; Mary 20 ; MariS ; Marilena ; Marilena B.; Marius B. ; Maria-Luisa si tuturor pe care-i stiu sau nu-i stiu , si pe care i-am uitat fara voie !
Multa sanatate si numai bucurii , iar de v-am suparat cu ceva , va cer iertare !
Cu permisiunea ta, ma alatur tie, draga frate intru credinta, si celor mentionati de tine le doresc si eu, multi ani binecuvantati de Maica Sfanta Preacurata Nascatoare de Dumnezeu si de Fiul ei si Dumnezeul nostru Cel Slavit in Sfanta Treime !Cu dragoste crestineasca, Georgeta
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #1844  
Vechi 08.09.2011, 20:24:14
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani Marioarelor si Marinilor!
Maica DOmnului sa va aiba in paza si sa ii purtati cu cinste numele!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #1845  
Vechi 08.09.2011, 20:28:31
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
La multi ani : Ana Maria ( glykys) ; Mioara ( Mara ) ; Marina Alca ; Maria Raluca ; Maria 32 ; Mary 20 ; Marius22 ; Marilena ; Marilena B.; Marius B. ; Maria-Luisa si tuturor pe care-i stiu sau nu-i stiu , si pe care i-am uitat fara voie !
Multa sanatate si numai bucurii , iar de v-am suparat cu ceva , va cer iertare !
Ma alatur si eu la urarile voastre, dragilor, si le doresc celor de mai sus lumina in suflet si caldura in inima. Dragilor, eu va multumesc ca m-ati inclus in lista, ca sunteti voi buni si credeti ca merit, da' io am facut corectia corecta(!) la lista si am pus pe cine trebuie, ca el face cinste numelui, da' io mai mult calc prin strachini. Domnul cu voi toti, dragilor, si Maica Sfanta sa va ocroteasca.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
Reply With Quote
  #1846  
Vechi 08.09.2011, 21:24:18
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

La multi ani celor ce isi sarbatoresc azi onomastica!
Reply With Quote
  #1847  
Vechi 08.09.2011, 21:25:58
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

La multi ani pentru cei care sarbatoresc azi ziua onomastica!
Reply With Quote
  #1848  
Vechi 08.09.2011, 21:56:09
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit multumiri....cu drag

Foarte frumoasa icoana Maicutei Domnului....crisboss...multumim din inima....si celor care s-au gandit la cei care poarta cu demnitate numele cel sfant "MARIA"....deasemeni le multumim cu drag....Doamne Ajuta!!!!
Reply With Quote
  #1849  
Vechi 09.09.2011, 08:06:51
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit La vreme de aniversare!

Multumim pt urari,acelasi lucru il doresc si eu tuturor Mariilor si Marianilor,Sfanta Maica a Domnului sa ne ocroteasca!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #1850  
Vechi 25.09.2011, 00:14:24
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit La multi ani , Andrusca si Vivi !

Daca adun anii vostri sunteti de varsta cu mine . putin mai micute cu doi anisiori ! Frumoasa varsta aveti !
Sa va dea Bunul Dumnezeu multa sanatate , intelepciune , impliniri , dragoste , intelegere , si multa liniste sufleteasca !
Cristian
Attached Images
File Type: jpg buchet-mixt-imagination-8357-1.jpg (3,9 KB, 0 views)
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08