Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 13.06.2008, 14:50:23
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Duhovnicul meu, Dumnezeu sa-l odihneasca, ne informa si ne spunea, ca si parintele Paisie Aghioritul si Sf. Lavrentie de Cernigov ,sa nu acceptam nici cardurile, nici buletinele electronice, caci acestea fac parte din lucrarea lui Antihrist. Deja se opereaza cu numarul de om (CNP), iar decodarea acestui numar are la baza o tehnologie care se bazeaza pe 666. Sa nu ne amagim, crezand ca numai altii pot sa apuce acele vremuri! S-au facut studii pentru gasirea locului potrivit pentru amplasarea microcipului in corpul uman. s-a ajuns la concluzia ca locul cel mai indicat este...pe mana dreapta sau pe frunte! Daca le-am acceptat pe acestea, nu cred ca e cazul sa mai asteptam alta pecetluire! Pentru calculatoare si chiar si pentru societate vom fi in primul rand niste numere! Numele de Botez se leapada pentru avantaje materiale prin punerea acestui microcip! Lucrarea aceasta este foarte vicleana, si cu greu vom gasi informatii corecte.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 13.06.2008, 16:23:09
Red_Rose Red_Rose is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.08.2007
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Red_Rose
Citat:
În prealabil postat de vsovi
.... ca un recensamant, caci se pare ca vor umbla din casa in casa, shi barbatul se va lasa induplecat de sotzie shi copii ca sa le fie bine, shi vor primi semnul satanei, shi vor semna pentru intronarea lui antihrist...
Daca unul din soti accepta pecetea si celalalt nu, atunci restul familiei supravietuieste prin intermediul celui pecetluit? primesti de mancare de la cel cu semnul satanei?

Nimeni nu stie? nimeni nu-mi raspunde?


Reply With Quote
  #33  
Vechi 13.06.2008, 16:46:42
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

poi daca ai primit pecetea eshti terminat... in oastea lui shi ascultzi de el pentru bunastare... de frica mortzii... mortzii trupeshti itzi pierzi Viatza veshnica...

daca este in familie unul cu shi altul fara asta se poate, dar va fi foarte greu ca il vor incoltzi pe cel ramas creshtin-ortodox shi pana la urma se va lepada shi el...

poi aia nu e supravietzuire prin intermediul pecetluitului ca e supravietzuire spre moarte ci supravietzuieshte familia prin intermediul celui nepecetluit, prin intermediul creshtinului shi al lui Hristos care nu-i va lasa pe sarmanii Lui...

sigur ca antihristu va spune "te voi ajuta" dar nu-tzi pune nadejdea in minciunile shi bunastarea lui...

intrebarea e prea grea shi ma depasheshte... ???:(:(

mancarea venita de la un pecetluit este blestemata shi trebuie sa te rogi la Hristos s-o curatzeasca, sa manci apoi in numele Lui, sa-tzi faci cruce, sa te rogi shi poate asha nu te vei blestema mancand mancare cumparata sau facuta sau crescuta prin cei pecetluitzi de antihrist... ???:(
Reply With Quote
  #34  
Vechi 13.06.2008, 21:38:22
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dragomirna
Citat:
În prealabil postat de Askeladd
Citat:
În prealabil postat de Dia20_diana
Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9
o sa vina Apocalipsa inainte de ce vorbiti voi..numai e mult..2012
de unde sti?
off, asta tot se spune prin cercurile ezoterice. Nu cred ca lumea se va sfarsi in 2012.

De ce se spune asta?
Vechii Maya aveau calendarul completat doar pana la aceasta data. Asta este tot. Si acum se tot speculeaza, oare de ce nu mai continua calendarul? Poate ca se sfarseste lumea!

Altii zic ca este vorba doar de o trecere la un alt stadiu spiritual in 2012.
Eu nu cred niciuna. Cand va veni apocalipsa va veni, nu trebuie Mayanii anuntati inainte.
:hmmm: Toate sunt doar tampenii, incepand de la horoscop pana la nu stiu ce proorocii.. Un preot, spunea ca nu ar trebui sa ne intereseze astfel de lucruri, nici in gluma... E bine sa stim despre ce e vorba, dar cred ca doar in sensul de a-i lamuri pe altii care isi pierd timpul cu astfel de lucruri. ;) :thumbsup:
profetii si astronomii spun asta..nu sunt lucruri aberante....asa vreti voi ca sa fie aberante...
Reply With Quote
  #35  
Vechi 14.06.2008, 00:17:57
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dragomirna
Una e ce se descopera Sfintilor Parinti, si alta e ce zic mayasii, sau Nostradamus, etc... Asta o stiam pana si eu... :p :D
Am mai citit articolul undeva, parca tot de tine postat. Nu cu descoperirile ceresti am ceva... :cool:
Sunt de acord cu tine :) :) :)
Reply With Quote
  #36  
Vechi 14.06.2008, 15:25:23
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

fratilor..eu crek maiasii au facut calendaru numa pana atuncea deoarece , cand l`au facut au ramas fara hartie sa mai scrie mai departe:))
Reply With Quote
  #37  
Vechi 14.06.2008, 15:35:51
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean
fratilor..eu crek maiasii au facut calendaru numa pana atuncea deoarece , cand l`au facut au ramas fara hartie sa mai scrie mai departe:))
Asta da, proasta aprovizionare !
Reply With Quote
  #38  
Vechi 14.06.2008, 19:18:18
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean
fratilor..eu crek maiasii au facut calendaru numa pana atuncea deoarece , cand l`au facut au ramas fara hartie sa mai scrie mai departe:))
eee ce sti tu? poate ca au venit spaniolii peste ei si au trebuit sa lupte nu sa scrie :D:rolleyes:
Reply With Quote
  #39  
Vechi 14.06.2008, 19:24:51
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

sa lasam gluma deoparte si sa nu speram si sa credem foarte sigur ,sa nu fim siguri pe noi ca vom mai trai mult timp de acum inainte ,planeta numai tine mult..
Reply With Quote
  #40  
Vechi 14.06.2008, 19:35:55
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9
sa lasam gluma deoparte si sa nu speram si sa credem foarte sigur ,sa nu fim siguri pe noi ca vom mai trai mult timp de acum inainte ,planeta numai tine mult..
Tocmai de aceea, amanarea pocaintei, este "sinucidere"curata. Sa consideram fiece clipa, ca ultima si sa ne macine gandul la cele ce-am facut, atat cu gandul, vorba sau cu fapta. Sa ne spovedim la timp cele ce-am facut si indreptarea sa fie singurul nostru gand de luat in seama.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnul crucii Hartford Intamplari adevarate 10 29.05.2010 19:03:21
Despre semnul fiarei Lory10 Biserici Protestante 82 23.03.2010 20:43:42
Despre semnul fiarei Lory10 Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 77 18.03.2010 13:53:02
Cuvantul (din 2003) al staretului athonit Rafail despre semnul fiarei! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 2 18.01.2009 22:57:17