Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.07.2015, 11:02:33
florentina2014 florentina2014 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.04.2014
Locație: constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 123
Implicit Acatist la mai multe manastiri si "rezolvarea problemelor"

Buna ziua,am si eu cateva nelamuriri,avem prin sat o doamana care sta la o manastire,la randul dumneaei are 2 fete calugarite!In acea manastire unde sta e o Maica Stareta!Are la noi aici multe femei,vecine care ii cer ajutorul,si anume....poti da sarindar la ea,acatiste si liturghii!Multe,multe cazuri s-au intamplat in care la un necaz,de necasatirie s-au neintelegere in familie a sfatuit sa se dea un acatist la 9 manastiri timp de 6 saptamani de 3 ori consecutiv.Si am vazut cu ochii mei cazuri care au mers spre bine si s-au rezolvat ca sa spun asa,,,,stiu ca poate veti spune ca nu e bine,dar asta ma intreb si eu..acea femeie care duce biletele spune ca Maica Stareta se roaga pentru acea pers s-au necazul pe care il ai,si in acele 6 saptamani cand se roaga i se arata o vedenie si iti spune daca va fi bine,daca va fi rau!De ex o verisoara de a mea a dat mama ei bilet ca avea 8 ani de casnicie si nu facea copii,,,,la o perioada a venit doamna aceea si i-a spus ca Maica Stareta a vazut va va avea 2 copii un baiat si o fata!Ela ba chiar au ras si au spus ca nu e adevarat!Si iata ca in decurs de 3 ani a facut si baiat si fata!Sii multe alte cazuri care a fost cum a spus!Intrebarea mea este,,,,de ce se da la 9 manastiri acatist timp de 6 saptamani de 3 ori consecutiv si e ortodox,normal s-au nu stiu cum sa spun faptul ca Maica Stareta are vedenii in timpul rugaciunilor?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.07.2015, 11:23:25
Ursu-WiFi Ursu-WiFi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.06.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 122
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina2014 Vezi mesajul
,de ce se da la 9 manastiri acatist timp de 6 saptamani de 3 ori consecutiv si e ortodox,normal s-au nu stiu cum sa spun faptul ca Maica Stareta are vedenii in timpul rugaciunilor?
Acatistul ajuta pe masura credintei celui care il da.Daca ala care il da, n-are credinta
atunci poate sa se roage orice preot ca degeaba.
Cat despre vedenii, nimeni nu poate sa-ti zica nimic.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare