Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.07.2010, 05:34:03
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Nu e de mirare cu cite chimicale sint hraniti puii si celelalte animale , dar asta cu homo nu cred alte boli da sigur provin din ceea ce mancam.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.07.2010, 18:50:02
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Lecturarea unei informatii este intradevar o mare incercare pentru comunitatea noastra de pe forum. Sarim sa tragem concluzii aiurea!

Oameni buni Evo Morales, nu este un timpit. El doar a afirmat o concluzie la care se lucreaza in mediul cercetarilor stiintifice.
Afirmatia se refera nu la ADULTI ci la fetusii in formare, si care se stie ca pot fi afectati in diverse moduri chiar si sexual, de formare si definire a sexului si a orientarilor sexuale, de ceea ce mincam.

Asa cum copiii cu sindrom alcoolic se nasc in urma consumului excesiv de alcool, asa si atractia catre acelasi sex poate aparea in urma consumului excesiv al unui anumit hormon .

Chiar si la adulti stim cum in urma consumului unui anumit anticonceptional sau altele apare pilozitatea excesiva la femei in zonele unde ea nu exista inainte, sau la barbati apar sinii si schimbarea vocii, samd
Reply With Quote
  #13  
Vechi 03.12.2010, 19:02:52
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Ce prostie! Atunci de ce nu scrie în Biblie că puiul e animal spurcat :)) Dumnezeu i-a spus lui Petru că poate să mănânce orice viețuitoare, e nevoie să pun versetele?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 03.12.2010, 21:42:46
Don_Juan's Avatar
Don_Juan Don_Juan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2010
Locație: Terra, Calea Lactee
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristiArg Vezi mesajul
Vinovatul pentru homosexualitate este puiul. Din cele spuse de Evo Morales, presedintele Boliviei, deregralille sexuale ale barbatiilor apar datorita consumlui de carne de pui, carne ce contine o mare incarcatura de hormoni femenini.
V-ati descretit fruntile?
Da, este adevarat dar cu o singura conditie: puiul sa fi fost adoptat si crescut de doi cocosi homosexuali.
__________________
"Iată Eu vă trimit pe voi ca pe niște oi în mijlocul lupilor; fiți dar înțelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii."
Reply With Quote
  #15  
Vechi 15.01.2011, 19:24:32
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit nimicuri

Nu's ce sa va zic , dar cert ii ca in ograda unei vecine sed impreuna mereu doi cocosei tare faini....Cucurigheaza impreuna , impart boabili impreuna....da pe langa gaini never! Sa deduc deci ca or fi cocosi homosexuali? Ca daca este asa , sa nu-i dea vecinu sa manance din carne nevestei si fetelor lui , ca devin....lesbiene?!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 16.01.2011, 02:29:56
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

In Bolivia s-a gasit o explicatie mai necontrolabila : homosexualitatea..La noi s-au folosit de celebra gripa aviara...De fapt au avut acelasi scop: scoaterea carnii de pui de pe piata...
Reply With Quote
  #17  
Vechi 16.01.2011, 12:05:30
aseruu aseruu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Mesaje: 3
Implicit

Ce prostie! Atunci de ce nu scrie în Biblie că puiul e animal spurcat :)) Dumnezeu i-a spus lui Petru că poate să mănânce orice viețuitoare, e nevoie să pun versetele?[/quote]

De unde sa vede ca nu ajunge sa cetesti in Biblie ca sa si fii doftor in Sfintele Scripturi pentru ca stau si ma-ntreb , oare omul nu tot o vietuitoare iaste ? Si atunce ma vad pus in fata urmatoarei dileme :
- sa ma hranesc cu el ?
- sa-l iubesc pentru ca e aproapele meu si sta scris " sa-ti iubesti aproapele " ? Sau poate ca cele doua optiuni nu se exclud precum in cartea ceea " Mananca , roaga-te , iubeste " ? Ori poate ca pe vecini trebuie sa-i iertam ? Dar ce se ingaduie lui Petru ( care dupa cum se stie este sfant ) se permite si natului de rand ? Sau poate ca in acea vreme biblica sfantul Petru era si el un om normal , asa , ca un forumist obisnuit ? Un lucru e clar : puiul recomandat de Dumnezeu nu e la fel cu puiul recomandat de nutritionist pentru ca daca puiul vechi trebuia sa vada lumina zilei sase luni inainte de a fi bun de sacrificat , puiul modern poate zbura dupa numa' 2-3 saptamani de parca l-ar avea in el pe Necuratul . Si apropo de Necuratul , oare toate vazutele si auzitele sunt creatia divina ? Chiar si heroina , tutunul , injuratura , etc. ? Un raspuns provizoriu ar fi urmatorul : Dumnezeu a creat materia prima ( planta - in cazul drogului , cuvantul - in cazul blasfemiei ) dar omul hotaraste cum le foloseste . Prin urmare , in razboiul dintre bine si rau , omul e un soldat de rezerva care poate decide singur de partea cui lupta . Marea intrebare al carei raspuns pare din ce in ce mai greu de dibuit este : Ce e bine si ce e rau ?

Last edited by aseruu; 16.01.2011 at 12:08:58.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 01.06.2011, 20:13:15
alllinna alllinna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2008
Mesaje: 12
Implicit Si puiul de marmota este homosexual ?

Nu strica o gluma, eu asa o consider.
Cred ca omul modern are prea multe variante de sex, asa ca isi face de cap nu ca nu poate renuntala homosexualitate, nu vrea.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 16.08.2011, 11:53:03
radugabriellucian radugabriellucian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.08.2011
Mesaje: 10
Implicit stau si ma intreb profund

Citat:
În prealabil postat de alllinna Vezi mesajul
Nu strica o gluma, eu asa o consider.
Cred ca omul modern are prea multe variante de sex, asa ca isi face de cap nu ca nu poate renuntala homosexualitate, nu vrea.
De ce la scoala primara in clasa a 5 a se preda povestea aceea "puiul"? Stai am aflat! Acela era de prepelita. IHI fac confuzie. Hmmm. Cred ca stiu de ce sunt confuz.... Am mancat (nu pui ) ci vaca. Dáia nebuna rau. Ce trebuie sa patesc? Ma reprofilez. Pateul de ficat care are 45% ficat de porc si 35 % ficat de gasca si 5% de pui hmmm. Cum voi ajunge? Gata trec pe vegetale. Puiu face homo, vaca e nebuna , porcu e spurcat, oaia miroase , capra e ruda cu tzapu si pestele are mercur . Deci trec pe fructe. De mare bineinteles.

Nu mai bagati toate prostiile in seama oameni buni.

Homo exista de multa vreme si pana la final va mai exista doar .... gay .

Hai sa nu mai judecam pe nimeni si hai sa nu bagam frica in san ca si eu am o ferma de gaini si zic ca daca mananci porc devii zoofil.

Ce ABERATII
Reply With Quote
  #20  
Vechi 16.08.2011, 21:25:45
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Thumbs down

Citat:
În prealabil postat de radugabriellucian Vezi mesajul
eu am o ferma de gaini si zic ca daca mananci porc devii zoofil.

Ce ABERATII
Acum depinde , poti gandi precum gaina daca ai ferma precum dumneata, sau de consumi prea mult porc , poti deveni porcofil . . ., sau si una si alta ! Intelegi matale ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare