Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.11.2011, 18:54:28
razaudi's Avatar
razaudi razaudi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.12.2009
Mesaje: 7
Post Dovezi stiintifice , logice si matematice care arata existenta lui Dumnezeu

Buna ziua,

Am creat un website simplu cu un mesaj la obiect care arata clar existenta lui Dumnezeu !
http://www.dumnezeuexista.ro/
El se adreseaza:
1. Oamenilor care nu cred in Dumnezeu sau celor care sunt sceptici. Adica acelor oameni care spun: "Daca nu vad nu cred ! Vreau dovezi !" sau "Eu cred in ceva, intr-o forta, dar nu sunt absolut convins".
si
2. Oamenilor care cred puternic in Dumnezeu, insa nu gasesc argumente stiintifice de a explica acest lucru cuiva care nu crede. Acest site contine dovezi stiintifice care demonstreaza ca Dumnezeu exista !
Adresa website-ului: http://www.dumnezeuexista.ro/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.11.2011, 19:21:03
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razaudi Vezi mesajul
Buna ziua,

Am creat un website simplu cu un mesaj la obiect care arata clar existenta lui Dumnezeu !
http://www.dumnezeuexista.ro/
El se adreseaza:
1. Oamenilor care nu cred in Dumnezeu sau celor care sunt sceptici. Adica acelor oameni care spun: "Daca nu vad nu cred ! Vreau dovezi !" sau "Eu cred in ceva, intr-o forta, dar nu sunt absolut convins".
si
2. Oamenilor care cred puternic in Dumnezeu, insa nu gasesc argumente stiintifice de a explica acest lucru cuiva care nu crede. Acest site contine dovezi stiintifice care demonstreaza ca Dumnezeu exista !
Adresa website-ului: http://www.dumnezeuexista.ro/
din pacate nu.pot sa accesez, de pe telefon, site-ul.
daca nu uit, maine o sa-l studiez la serviciu.
sper sa aiba ceva mai multa sbstanta decat ce citesc de obicei aici.
daca nu ...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.11.2011, 22:05:18
FlaviusM FlaviusM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.09.2011
Mesaje: 325
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
din pacate nu.pot sa accesez, de pe telefon, site-ul.
daca nu uit, maine o sa-l studiez la serviciu.
sper sa aiba ceva mai multa sbstanta decat ce citesc de obicei aici.
daca nu ...
E doar o enumerare a vechilor si rasuflatelor "argumente" religioase, nimic special.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.11.2011, 10:50:49
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razaudi Vezi mesajul
Buna ziua,

Am creat un website simplu cu un mesaj la obiect care arata clar existenta lui Dumnezeu !
http://www.dumnezeuexista.ro/
El se adreseaza:
1. Oamenilor care nu cred in Dumnezeu sau celor care sunt sceptici. Adica acelor oameni care spun: "Daca nu vad nu cred ! Vreau dovezi !" sau "Eu cred in ceva, intr-o forta, dar nu sunt absolut convins".
si
2. Oamenilor care cred puternic in Dumnezeu, insa nu gasesc argumente stiintifice de a explica acest lucru cuiva care nu crede. Acest site contine dovezi stiintifice care demonstreaza ca Dumnezeu exista !
Adresa website-ului: http://www.dumnezeuexista.ro/
Si totusi cine respinge Entitatea Suprema?
1.Evolutionistii? .....NU
2.Ateii?....nici ei,chiar dimpotriva
3.Scepticii?nu prea cred
Eu nu cred ca exista cineva care sa constientizeze, la modul cel mai sincer,ca .....nu exista Dumnezeu....exista tot felul de afirmatii ale umanului..,,Dumnezeu a murit''(celebra), ,,pai stiintific nu s-a demonstrat'', sau ,,vreau dovezi'', ,,nu stim ce a fost inainte de Big Bang'',afirmatia lui Gagarin cand s-a intors din spatiu,,nu L-am vazut pe Dumnezeu in cer'' etc.
Cum sa-L gasesti pe Dumnezeu?
Vrei dovezi palpabile?
Vrei sa-ti spuna,,sunt aici''
Nici tu nu sti ce vrei....insa cauta....
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.11.2011, 18:34:56
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FlaviusM Vezi mesajul
E doar o enumerare a vechilor si rasuflatelor "argumente" religioase, nimic special.
ce pot spune,e bunicel.unele chestii sunt mai rasuflate intr-adevar,si nu e nimic care sa te dea pe spate,dar e destul de interesant si bine formulat
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.11.2011, 20:28:49
FlaviusM FlaviusM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.09.2011
Mesaje: 325
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
ce pot spune,e bunicel.unele chestii sunt mai rasuflate intr-adevar,si nu e nimic care sa te dea pe spate,dar e destul de interesant si bine formulat
Ideea e ca daca faci un site cu titlul pompos "dumnezeu exista" si pe urma prezinti aceleasi asa-zise "dovezi" de nenumarate ori respinse, nu prea mai ramane nimic interesant.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.11.2011, 01:05:23
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FlaviusM Vezi mesajul
Ideea e ca daca faci un site cu titlul pompos "dumnezeu exista" si pe urma prezinti aceleasi asa-zise "dovezi" de nenumarate ori respinse, nu prea mai ramane nimic interesant.
corect.hmm,originalitatea asta
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
exista dumnezeu dovezi



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dovezi ce arata ca Sf Scriptura spune Adevarul tinutza Despre Sfanta Scriptura 34 25.04.2018 16:34:31
Existenta lui Dumnezeu, demonstrata matematic C-tin Teologie si Stiinta 111 23.06.2010 08:55:50
Cum pot demonstra altora existenta lui Dumnezeu ? question Generalitati 27 09.08.2008 17:24:43