Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Muzica Bisericeasca
Vezi rezultatele sondajului: Va place melodiile de Marian Moise?
Da 94 87,04%
Nu 14 12,96%
Votători: 108. Nu poti vota in acest sondaj

Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.12.2008, 14:10:34
a1ynsudyty a1ynsudyty is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Smile Toate Acatistele cantate de Marian Moise

Doamne Ajuta! Ma numesc Alin, sunt din Buzau si am 19 ani. Multi oameni am vazut ca cer pe forumuri melodii, acatiste cantate de Marian Moise ( care are o voce de aur ). Cu ajutorul Bunului Dumnezeu am reusit sa fac un site care sa cuprinda toate melodiile, acatistele de Marian Moise dar si alte cantece foarte frumoase Byzantion si altii. Intrati pe site sa-l vedeti. Doamne Ajuta!

http://www.muzicapsaltica.co.cc/
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.12.2008, 19:46:21
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumim Alin.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.12.2008, 20:32:56
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit ATENTIE LA SITE-UL CU PSALMI A LUI "a1ynsudyty"

[SIZE="3"][COLOR="Red"]Nu va sfatuiesc sa descarcati nimic de pe site-urile private, ce sunt prezentate cam "insistent" aici. Ca sa nu atrageti odata cu ceea ce descarcati si alte programe spywere prin care posesorul site-ului respectiv poate avea acces in pc d-voastra! Doamne ajuta! [/COLOR][/SIZE]
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.12.2008, 21:47:32
a1ynsudyty a1ynsudyty is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit Am uitat sa avem incredere unii in altii

Domunule nu fac eu asa ceva Daca Dvs asta credeti e problema dvs, eu am vrut sa fac o fapta buna ... sa poate sa descarce si alti oameni toate acatistele. Va asigur ca nu este spywere sau ce spuneti dvs. Nu am de ce sa fac acest lucru. Daca doriti sa ma credeti bn daca nu imi pare rau ca nu ma credeti. Doamne Ajuta.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.12.2008, 23:38:57
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Stati linistiti caci am descarcat eu si nu s-a intamplat nimic.Si il stiu pe Alin de pe trilulilu.Multumim Alin pentru posibilitatea de a descarca melodiile lui Marian Moise,care are o voce de aur.
__________________
[COLOR=#1f5e83][/COLOR]
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.12.2008, 18:17:51
povestitorul_dragutz povestitorul_dragutz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.12.2008
Mesaje: 13
Implicit

Doamneeeee, Moise imi este cel mai frumos glas. Imi place vocea lui, stilui sau, cum face floricelele, etc. Am multe piese cu el. Este preferatul meu. Mai sunt Laurentiu Iacob, Buca, Vasilikos, si altii.
__________________
Buna, sunt Adelin, student anul 4, la drept. Ortodox, casatorit, un copil de 4 luni.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 03.01.2009, 04:32:54
a1ynsudyty a1ynsudyty is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de a1ynsudyty Vezi mesajul
Doamne Ajuta! Ma numesc Alin, sunt din Buzau si am 19 ani. Multi oameni am vazut ca cer pe forumuri melodii, acatiste cantate de Marian Moise ( care are o voce de aur ). Cu ajutorul Bunului Dumnezeu am reusit sa fac un site care sa cuprinda toate melodiile, acatistele de Marian Moise dar si alte cantece foarte frumoase Byzantion si altii. Intrati pe site sa-l vedeti. Doamne Ajuta!

http://www.muzicapsaltica.co.cc/

IMI PARE NESPUS DE RAU DAR ACEST SITE A FOST STERS LA CEREREA LUI MARIAN MOISE. puteti sa ma contactati la id de mess <<< a1yn_sudyty120 >>>
__________________
" Ce va folosi omului de ar dobîndi lumea toată și-și va pierde sufletul său? Sau ce va da omul, în schimb, pentru sufletul său? " (Marcu 8, 36-37).
Reply With Quote
  #8  
Vechi 03.01.2009, 22:31:18
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de a1ynsudyty Vezi mesajul
IMI PARE NESPUS DE RAU DAR ACEST SITE A FOST STERS LA CEREREA LUI MARIAN MOISE. puteti sa ma contactati la id de mess <<< a1yn_sudyty120 >>>

Care a fost motivul cererii lui?Imi pare foarte rau si chiar mai vroiam cateva acatiste.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.01.2009, 23:31:11
vndtudose vndtudose is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.01.2009
Mesaje: 3
Implicit

Doamne Ajuta!

Sunt noua pe acest forum, si este posibil sa fac greseli, pentru care imi cer iertare de la inceput. As vrea sa descarc de undeva Acatistele cantate de Marian Moise. Le-am gasit pe acest site, le pot asculta intr-adevar, dar imi doresc sa le pot asculta si in masina, sau in locuri unde nu am internet la indemana. Am mai gasit si am cumparat unele din ele, si inteleg ca probabil trebuie platite niste drepturi de proprietate intelectuala, sau de autor, sau cine stie, dar sunt totusi Acatiste! care dupa umila si poate gresita mea parere, ar trebui sa se poata downloda gratuit de pe site. Ideea de baza cred ca asta este, sa ajunga aceste cantari - care ne apropie si mai mult de Dumnezeu - la cat mai multa lume, si asta si in mod gratuit, nu numai contra cost. Propovaduirea credintei se face cu suflet si dezinteresat, nu cu bani.

Va multumesc, si daca gresesc, va rog inca odata sa ma iertati.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.01.2009, 23:34:20
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vndtudose Vezi mesajul
Doamne Ajuta!

Sunt noua pe acest forum, si este posibil sa fac greseli, pentru care imi cer iertare de la inceput. As vrea sa descarc de undeva Acatistele cantate de Marian Moise. Le-am gasit pe acest site, le pot asculta intr-adevar, dar imi doresc sa le pot asculta si in masina, sau in locuri unde nu am internet la indemana. Am mai gasit si am cumparat unele din ele, si inteleg ca probabil trebuie platite niste drepturi de proprietate intelectuala, sau de autor, sau cine stie, dar sunt totusi Acatiste! care dupa umila si poate gresita mea parere, ar trebui sa se poata downloda gratuit de pe site. Ideea de baza cred ca asta este, sa ajunga aceste cantari - care ne apropie si mai mult de Dumnezeu - la cat mai multa lume, si asta si in mod gratuit, nu numai contra cost. Propovaduirea credintei se face cu suflet si dezinteresat, nu cu bani.

Va multumesc, si daca gresesc, va rog inca odata sa ma iertati.
Sora draga, BINE AI VENIT pe forum! Toate Acatistele le gasesti de descarcat de pe linkul dat de Alin, autorul threadului. Si eu le-am descarcat tot de acolo, numai ca sunt in format wma, nu mp3. Daca ai nero8 sau 9, le poti face direct mp3 la scrierea CDului ca il transforma automat nero. Fii binecuvantata!!!
__________________
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
toate acatistele...! myself00 Rugaciuni 0 26.05.2012 01:26:24
Marian Ene marcel Generalitati 8 21.05.2012 22:39:09
Acatiste cantate de Parintele Dumitru a1ynsudyty Muzica Bisericeasca 2 08.10.2010 17:49:43
Marian Ene marcel Despre Biserica Ortodoxa in general 0 30.08.2009 17:32:46