Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 10.06.2012, 01:10:06
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Eu citesc aproape toate rugaciunile si acatistele de pe internet,fara a le imprima.

și eu obișnuiam să fac aidoma dvs, însă, în cele din urmă m-am dezmeticit...înțelegeți dvs....
Reply With Quote
  #42  
Vechi 10.06.2012, 01:24:19
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Va multumesc d-na Adriana ptr interesul d-vsatra ptr noi ,daca am gresit si sunt sigura ca am facut-o a fost fara sa vreau in necunostiinta de cauza ,si necazul care este in familia noastra ,disperarea si neatentia ma facut sa gresesc ,....numai eu stiu cit de mult regret ,.......imi cer iertare cu plecaciune,....Doamne ajuta
Nu mie doamna Bogman, multumiri; nici iertare nu trebuie sa va cereti.
Inteleg ca sunteti bulversata de situatia in care va aflati.
Se vor rezolva lucrurile cu ajutorul lui Dumnezeu. Incercati sa fiti mai increzatoare.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 10.06.2012, 07:09:28
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Se vor rezolva lucrurile cu ajutorul lui Dumnezeu. Incercati sa fiti mai increzatoare.
Sincera sa fiu nu vreau sa par excesiv de pragmatica,cred in puterea Lui Dumnezeu cu toata fiinta mea,insa mai stiu ca este nevoie si de om sa actioneze ca lucrurile sa se miste.
Pentru cineva aflat intr-o situatie limita ca a dansii,nu incalzeste prea mult un asemenea indemn,ci are nevoie si de lucruri materializate,de un ajutor mai palpabil al semenilor prin care sa vada ca lucrurile se misca.Cand iti vezi copilul ca se stinge sub ochii tai,nu prea iti da mana sa fii prea increzator si sa spui "Lasa,mi-o ajuta Dumnezeu,o sa fie bine!"...
Pe acest forum cred ca sunt si persoane care se pricep mai bine decat mine sau doamna in domeniul IT.Adica,din ce am inteles nici nu iti trebuie cine stie ce cunostinte complicate pentru a crea un blog.
Stiu ca nu toata lumea poate ajuta cu bani,dar poate unii pot ajuta creand un astfel de blog,poate altcineva are niste relatii la care ar putea apela sau a lucrat cu ong-urile de profil etc.Ori poate are o alta idee buna si de folos.
Dumnezeu lucreaza prin oameni,iar in momentul in care mai multi se aduna pentru a-si ajuta un seaman,atunci se aduna in numele Lui si Dumnezeu deschide usile.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #44  
Vechi 10.06.2012, 07:34:51
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit piece of cake!

Se poate creea destul de usor un blog pe site-ul Blogger;as putea sa-l creez chiar eu in cateva ore,bineinteles cu continutul pe care doamna respectiva mi-l va trimite sa-l editez(precum si pozele de rigoare).

Sau de ce nu chiar cu o descriere a povestei fetei scrisa de cineva talentat(nu sunt eu persoana aia).
Deci pot face eu blogul,posibil luni dimineata.

Relatii la ong-uri nu am,iar bani...hm,vom vedea...sunt implicata in destule proiecte pana acum...nu promit nimic!

Astept raspuns si ajutor pt redactarea materialului de pe blog.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 10.06.2012 at 07:37:48.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 10.06.2012, 07:49:24
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

http://bogman-margareta.blogspot.com/

Putem sa mobilam impreuna blogul aici!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 10.06.2012, 07:55:28
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Se poate creea destul de usor un blog pe site-ul Blogger;as putea sa-l creez chiar eu in cateva ore,bineinteles cu continutul pe care doamna respectiva mi-l va trimite sa-l editez(precum si pozele de rigoare).

Sau de ce nu chiar cu o descriere a povestei fetei scrisa de cineva talentat(nu sunt eu persoana aia).
Deci pot face eu blogul,posibil luni dimineata.

Relatii la ong-uri nu am,iar bani...hm,vom vedea...sunt implicata in destule proiecte pana acum...nu promit nimic!

Astept raspuns si ajutor pt redactarea materialului de pe blog.
Super Yasmina,minunat!O sa incerc eu astazi sau luni sa lucrez putin la povestioara.Nu stiu daca sunt cea mai talentata persoana,dar incerc.Desigur,daca cineva considera ca este suficient de creativ,se poate implica.
Dupa care vom promova blogul acesta fiecare oriunde se va putea.De acolo,Dumnezeu va lucra,vom vedea ce se intampla,cine este dispus sa se implice etc.

PS:Mai este ceva ce eu nu am inteles si anume daca doamna primeste in momentul de fata vreun ajutor social de undeva si in valoare de ce suma este.Nu de alta,dar s-ar putea sa fiu intrebata.Multumesc!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #47  
Vechi 10.06.2012, 08:03:00
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Super Yasmina,minunat!O sa incerc eu astazi sau luni sa lucrez putin la povestioara.Nu stiu daca sunt cea mai talentata persoana,dar incerc.Desigur,daca cineva considera ca este suficient de creativ,se poate implica.
Dupa care vom promova blogul acesta fiecare oriunde se va putea.De acolo,Dumnezeu va lucra,vom vedea ce se intampla,cine este dispus sa se implice etc.

PS:Mai este ceva ce eu nu am inteles si anume daca doamna primeste in momentul de fata vreun ajutor social de undeva si in valoare de ce suma este.Nu de alta,dar s-ar putea sa fiu intrebata.Multumesc!
avem nevoie de confirmarea si de ajutorul dansei(ajutor= mai multe detalii).
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 10.06.2012, 08:06:39
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
avem nevoie de confirmarea si de ajutorul dansei(ajutor= mai multe detalii).
Dansa mi-a scris mie pe privat ieri ca a incercat crearea unei pagini,insa nu se pricepe si a renuntat,multumindu-mi pentru apelul facut.De aceea nu am crezut ca ar fi vreun impediment in a face aceasta solicitare.Dar,sigur este bine sa iti dea confirmarea si tie personal.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #49  
Vechi 10.06.2012, 09:16:32
nico.dia nico.dia is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2008
Mesaje: 38
Implicit doamne ajuta!

Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Nu o cunoastem personal, dar cred ca este un caz real!
va asigur ca acest caz este real!
Reply With Quote
  #50  
Vechi 10.06.2012, 09:53:08
crestina obisnuita crestina obisnuita is offline
Banned
 
Data înregistrării: 11.05.2012
Locație: Bucuresti- orasul despre care Parintele Arsenie Boca a spus ca va fi Noul Ierusalim
Religia: Ortodox
Mesaje: 43
Implicit

Pe 12 e deja ocupat,Yasmina.Poti sa iei 17 ca eu atunci nu am timp...sau, ma rog,cand doresti...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17