Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 22.04.2009, 21:17:34
Trandafir_Alb's Avatar
Trandafir_Alb Trandafir_Alb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.04.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 153
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Și cei care au venit cu campania n-au spus nimic de salariile profesorilor?[/COLOR]


Nu au zis nimic, cel putin cat am stat eu acolo, dar cred ca daca o faceau numai a Mars al Invierii nu mai seamana...
__________________
"Iubind, sa notezi jignirile pe apa si binefacerile pe arama"
Reply With Quote
  #22  
Vechi 22.04.2009, 21:21:22
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Trandafir_Alb Vezi mesajul
Nu au zis nimic, cel putin cat am stat eu acolo, dar cred ca daca o faceau numai a Mars al Invierii nu mai seamana...
[COLOR=green]Sunt niște ticăloși fără rușine. Toți politicienii. Unde e lume adunată, hop și ei că doar e an electoral.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #23  
Vechi 22.04.2009, 21:56:36
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]Sunt niște ticăloși fără rușine. Toți politicienii. Unde e lume adunată, hop și ei că doar e an electoral.[/COLOR]
traim in romania si asta ne ocupa tot timpu:D
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #24  
Vechi 22.04.2009, 22:17:14
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Lumina sfanta de la Ierusalim nu a fost dusa decat la unele Biserici din Bucuresti,Ilfov ,Constanta nu la toate,a specificat la tv.De exemplu la Galati nu a fost adusa lumina de la Ierusalim.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 22.04.2009, 22:43:47
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Atata vreme cat nu vor raspunde pentru inciunile electorale, subiectul acesta este inchis pentru mine. Acolo unde nu sunt responsabilitati minciuna este la ea acasa.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 22.04.2009, 22:54:34
Trandafir_Alb's Avatar
Trandafir_Alb Trandafir_Alb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.04.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 153
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de valentin.viliga Vezi mesajul
traim in romania si asta ne ocupa tot timpu:D
Mare adevar graiesti :)


Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
Sunt niște ticăloși fără rușine. Toți politicienii. Unde e lume adunată, hop și ei că doar e an electoral.
Asta mi s-a parut partea cea mai trista...nici nu trebuie sa vorbeasca de problemele actuale, doar sa aminteasca de numele partidului din care fac parte pe langa un " Hristos a Inviat !" si...

Ca a ajuns Lumina anul acesta de la Ierusalim peste tot in tara sau nu, s-a vazut ca nu conteaza pentru unii in conditiile in care s-au inghesuit sa o ia si au plecat apoi direct in cluburi: la ora 12:00 a fost plin centrul Timisoarei, la ora 02:00, dupa slujba, au mai ramas doar lalele din centru...
__________________
"Iubind, sa notezi jignirile pe apa si binefacerile pe arama"
Reply With Quote
  #27  
Vechi 22.04.2009, 22:56:14
Trandafir_Alb's Avatar
Trandafir_Alb Trandafir_Alb is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.04.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 153
Implicit

...lalelele
__________________
"Iubind, sa notezi jignirile pe apa si binefacerile pe arama"
Reply With Quote
  #28  
Vechi 22.04.2009, 23:33:00
coman's Avatar
coman coman is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.04.2008
Locație: baia mare
Mesaje: 58
Implicit

silver,nu te indoi ,Sf Lumina se pogoara in vazul tuturor,intre orele 13,15(am vazut-o 3 ani la rand)in sambata Mare,cat despre carteli,.. Bine ar fi sa te duci canva sa vezi cu ochi tai,,,,ca o sa crezi sau nu,traba ta,da nu te mai uita dupa toti ciudati de pa ci care isi dau cu parerea,(contra ortodocsiei)cand ei defapt sunt afoni,
Reply With Quote
  #29  
Vechi 23.04.2009, 14:42:10
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
[COLOR=green]De sâmbătă se spune într-una, la TV-uri, că lumina sfântă a fost adusă de la Ierusalim. Am citit foarte multe postări pesimiste, jignitoare la adresa noastră, a ortodocșilor creduli. [/COLOR]

[COLOR=green]Cred că e necesar ca cei care știu să-i ajute pe cei care nu cred. Așa că:[/COLOR]

[COLOR=green]1. Lumina care se spune că apare de inviere la Paștele ortodocșilor, a apărut dintotdeauna sau e de dată recentă? Dacă a apărut dintotdeauna, cu ce informații poate fi dovedit acest lucru?[/COLOR]

[COLOR=green]2. La ce oră se face slujba de seară la Ierusalim, la Biserica Sf Mormânt, moment când se spune că deasupra locului unde se crede că ar fi fost mormântul lui Iisus, apare lumina sfântă? [/COLOR]

[COLOR=green]3. La ce oră ar fi trebuit să plece avionul din Ierusalim ca să ajungă în țară în timp util, cum s-a și întâmplat, de altfel, ca să dea lumina care să ajungă în atâtea colțuri de țară?[/COLOR]
Eu nu am nevoie de nici o minune pentru a crede.Dacă lumina vine de la Ierusalim sau de la lumânarea pe care preotul o aprinde în sfîntul altar mie îmi este tot una.
Eu știu că Iisus Hristos este lumină iar El a venit în sufletul meu în Săptămâna Patimilor și am murit în Vinerea mare odată cu Dânsul și am înviat în moaptea Sfântă îar atunci când împreună cu cei asemenea mie cânt:
[SIZE=3][COLOR=red]"Hristos a înviat din morți cu moartea pre moarte câlcând",[/COLOR][/SIZE]
bucuria care îmi inundă sufletul este deplină îmi dă speranța ÎNVIERII și mă scaldă în LUMINĂ.
Attached Images
File Type: jpg images.jpg (33,8 KB, 2 views)
Reply With Quote
  #30  
Vechi 24.04.2009, 02:17:43
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

Gandire otv-ista.tipic glumetilor.doamne iarta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Minciuna Sanduu Generalitati 2 07.04.2012 22:19:55
Minciuna si viclenia maria40 Generalitati 68 22.06.2011 22:13:56
Despre minciuna IulianaM Generalitati 34 21.05.2011 08:28:29
Astrologia adevar sau minciuna? Templier Knight Generalitati 5 15.01.2011 09:16:01
Minciuna din noi Anca-Miha Pocainta 21 03.07.2009 23:55:06