Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 28.02.2011, 22:43:00
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Nu e in spiritul crestin nici sa iei adevarul drept minciuna.


Cu calator nu am nimic personal.. cred ca este o femeie in varsta fara viata sociala, care cauta acceptare, sustinere, apreciere.. in fine ce-i lipseste in viata - le cauta pe forum.. Atunci orice contrazicere o ia ca un atac la persoana. Dar chiar nu am nimic cu ea.
Dar cu postarile ei neortodoxe nu pot fi de acord! Si nu mi se pare firesc sa tac ca ce sa spun, daca-i spun ca nu e pe pozitie ortodoxa ii ranesc feelingul. Nu are postari ortodoxe.. asta e!
Trebuie sa intervin musai...
1. iar imi starnesti rasul - vrei sa ma ingras?hehehehe
2. NU caut nimic din cele insirate...este rodul mintii tale delirand scenarii aiuristice, pt a-ti masca propriile FRUSTRARI acutizate...totusi seris venit usus ab anni...
3.errare humanum est , perseverare diabolicum...asa ca...

Domnul cu tine si sa-ti ierte neputinta!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 28.02.2011, 22:51:33
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Trebuie sa intervin musai...
1. iar imi starnesti rasul - vrei sa ma ingras?hehehehe
2. NU caut nimic din cele insirate...este rodul mintii tale delirand scenarii aiuristice, pt a-ti masca propriile FRUSTRARI acutizate...totusi seris venit usus ab anni...
3.errare humanum est , perseverare diabolicum...asa ca...

Domnul cu tine si sa-ti ierte neputinta!

Calatoare, daca-ti fac un profil psihologic pe baza postarilor care mi-au atras atentia pe unele treaduri (mai ales acolo unde te referi la barbati, la relatii romantice etc...) cred ca ramai muta! Ma ocupam cu asta..

Sa lasam lucrurile asa.

Vrei sa te crezi "inocenta", buna, spiritualizata si sa te iubeasca forumistii pt asta.. f bine.
Iti doresc succes.. si sper sa te simti implinita in aceasta postura in care tu consumi timp si energie + un tread special de entertaining spiritual..

Eu ma intorc la familia mea reala, sotul real etc... nu sufar ca nu ma "iubeste" lumea si mi se pun etichete...
Deci.. whatever..sunt frustrata si rea si lipsita de iubire bla, bla... ce vrei tu..


PS. Sa stii ca "Dumnezeu" nu este un cuvant cu care ne falim noi! Nu trebuie sa-mi faci urari daca nu simti nimic.. este pacatul luarii in desert al numelui Domnului. O spun cu toata seriozitatea. Eu nu ma emotionez nici daca-mi spui o urare, nici daca nu-mi spui nu ma doare.. Mai bine lipsa decat pacat!

Last edited by anna21; 28.02.2011 at 22:56:14.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 28.02.2011, 23:06:42
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
Calatoare, daca-ti fac un profil psihologic pe baza postarilor care mi-au atras atentia pe unele treaduri (mai ales acolo unde te referi la barbati, la relatii romantice etc...) cred ca ramai muta! Ma ocupam cu asta..

Sa lasam lucrurile asa.

Vrei sa te crezi "inocenta", buna, spiritualizata si sa te iubeasca forumistii pt asta.. f bine.
Iti doresc succes.. si sper sa te simti implinita in aceasta postura in care tu consumi timp si energie + un tread special de entertaining spiritual..

Eu ma intorc la familia mea reala, sotul real etc... nu sufar ca nu ma "iubeste" lumea si mi se pun etichete...
Deci.. whatever..sunt frustrata si rea si lipsita de iubire bla, bla... ce vrei tu..


PS. Sa stii ca "Dumnezeu" nu este un cuvant cu care ne falim noi! Nu trebuie sa-mi faci urari daca nu simti nimic.. este pacatul luarii in desert al numelui Domnului. O spun cu toata seriozitatea. Eu nu ma emotionez nici daca-mi spui o urare, nici daca nu-mi spui nu ma doare.. Mai bine lipsa decat pacat!

Ca tot ne "despartim definitiv"...legat de profilul psihologic as putea comenta multe mai ales ca psihologia este una din...dar e alta poveste....
Familia mea e la fel de reala, cu bune si rele ca la fiecare este asa...Cat despre iubirea pe care chipurile as cauta-o aici....esti mai DEPARTE de adevar ca niciodata....Insa recunosc ca exista cateva suflete aici care simt ca o fac...iubindu-ma frateste...
Nu-ti fac decat o urare : sa fii sanatoasa si sa intelegi ca nu toti gandim la fel....Si daca ma luai pe alt ton(de la inceputuri) poate reactionam altfel.....Dar nu-ti port pica!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Turnul Eiffel sau adorarea falusului in societatea moderna mihailt Generalitati 12 01.04.2009 20:13:27