Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.06.2007, 13:57:19
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

-am mai intalnit pe cineva foarte disperat din cauza banilor si datoriilor, ca norocul s-a terminat oarecum fara drame prea mari.

-imi spun parerea mea fara sa-l consideri neaparat sfat...
-ai grija sa nu fi facut la serviciu vre-un lucru negativ, dar pe mama ta o potzi ajuta mai mult rugandu-te pentru ea si nu inapoindu-i suma furata...
-incearca sa te obijnuieshti cu ideea ca s-ar putea sa nu mai ai cum da inapoi nimic la nimeni, si spunele sa te ierte ca asta este situatzia...
-nimeni nu te va ajuta sa obtzii banii respectivi cum nu ne ajuta in general nimeni cu nimic... si chiar daca e vina ta ca din cauza ta s-a intamplat atatea lipsuri, totushi tu ai facut mai multe lucruri bune... chiar si acest mesaj al tau imi spune ca esti o tanara serioasa... deci n-utzi bate capul si lasa sa se intampla asha cum s-o intampla... dar tu ai grija in continuare de mama ta si roag-o sa te ierte pentru lucrurile negative si sa aiba grija si de tine... ???
-iar pe prietena aia a ta n-o invinovatzi si o blama prea tare ca si asha sarmana e vai de ea. Poate te rogi si pentru ea sa nu ajunga rau, s-o ierte ai tai... cam atat. Deci ai foarte multe de facut... ??????

:|:|:|:|:|
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.07.2007, 14:43:21
vsm vsm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Locație: Tara Maicii Domnului
Religia: Ortodox
Mesaje: 117
Implicit

vant...scrii:

"...sunt atat de disperata inct am ajuns sa cred ca Dumnezeu nu exista ,nu pot sa sp ca sunt o fire bisericoasa ,un om care nu a gresit niciodata ,am facut multe greseli la viata mea le-am recunoscut ,acum am nevoie de 10000 de euro..."

In primul rand Dumnezeu ne invata sa alegem Viata, tot ceea ce este curat si in Adevar; nu te lasa coplesita de nimic, ROAGA-TE!
Roaga-te pentru parinti, pentru sufletul bietei colege pe care cel rau o conduce, pentru dusmani...si vei vedea ca totul se va schimba!

Doamne ajuta!

Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.07.2007, 18:31:48
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Procura-ti Acatistul Sfantului Mina, si citeste din el in fiecare seara. Ce ai patit tu, se oglindeste foarte bine in viata acestui mare Sfant, facator de minuni. Tot odata increderea si dragostea in Bunul Dumnezeu trebuie sa fie de necontestat sau de pus la indoiala. Post, rugaciune si incredere in Dumnezeu si in tine.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce sa fac? Am nevoie de ajutor Raluca06 Nunta 121 17.12.2012 20:55:23
Am nevoie de ajutor Cristian8 Exorcismul 22 11.07.2011 18:57:03
Am nevoie de ajutor! Oanalia Generalitati 20 17.08.2010 08:14:51
Am nevoie de ajutor Idyahoo Generalitati 36 13.04.2010 21:38:50
Am nevoie de ajutor anitag Generalitati 14 12.11.2007 11:01:37