Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 02.03.2009, 01:30:32
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

Daca nu avem explicatie la un fenomen, nu e cazul sa ne pierdem cumpatul; cat despre Criss, sunt destule filmulete care explica ce face. Si-apoi, "dracul" nu ar fi mai subtil, si ar atrage mai putina atentie in jurul sau? Pur si simplu si-ar vedea de "treaba" fara autografe.
  #12  
Vechi 02.03.2009, 01:32:19
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Se mai indoieste cineva in ce vremuri traim?
  #13  
Vechi 02.03.2009, 01:33:43
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
[SIZE=4][COLOR=red]UITATI-VA aici: DRACIE CURATA IN TOATA REGULA[/COLOR][/SIZE] http://www.youtube.com/watch?v=u7gl8nNsDMA&NR=1
si isi mai face si semnul crucii inainte! plus ca tot timpul aparatul de filmat scoate in evidenta crucea de la gatul lui!!! ha ha ha.... buna gluma... eu nu ma mai uit la asa ceva.. mi-a ajuns... sa ne fereasca Dumnezeu!
  #14  
Vechi 02.03.2009, 01:34:46
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_si.atat Vezi mesajul
Oameni buni, astea sunt niste filmulete regizate pentru amatorii de senzational. Personal cred ca nu au nicio legatura cu diavolul. Nici macar nu sunt curios sa vad mai mult. Astea sunt doar jucarii pentru cei mici. Haideti sa ne concentram atentia asupra lucrurilor care conteaza.

Doamna-ajuta!
la fel spune si sotul meu.. care e convins ca totul e regizat 100%...
  #15  
Vechi 02.03.2009, 01:35:22
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

NU cred in astea evident, dar SUNT DRACOVENII!!!! oricum sunt lucruri DRACESTI!!!
Ma minunez de "prostia" celor din jur, care il cred... (dupa se vede in clipuri) iar daca NU sunt reale, va rog aduceti ARGUMENETELE NECESARE!!!!
  #16  
Vechi 02.03.2009, 01:35:55
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alx Vezi mesajul
Daca nu avem explicatie la un fenomen, nu e cazul sa ne pierdem cumpatul; cat despre Criss, sunt destule filmulete care explica ce face. Si-apoi, "dracul" nu ar fi mai subtil, si ar atrage mai putina atentie in jurul sau? Pur si simplu si-ar vedea de "treaba" fara autografe.
Propui deci sa asteptam o explicatie stiintifica?
Diavolul stie ca vremea lui e scurta, si nu pierde vremea... Iar lumea e avida dupa distractii, dupa senzational.
Alx, te indoiesti sincer ca cele vazute pe film sunt facute cu puterea diavolului?
  #17  
Vechi 02.03.2009, 01:44:40
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

http://en.wikipedia.org/wiki/Criss_Angel
Nu mai frate Geo ca uite ce a zis Chriss Angel :
"Starting in October 2007 he appeared as a judge on Phenomenon, with Uri Geller and in a CNN interview about the show he told Larry King "no one has the ability, that I'm aware of, to do anything supernatural, psychic, talk to the dead. And that was what I said I was going to do with Phenomenon. If somebody goes on that show and claims to have supernatural psychic ability, I'm going to bust [him] live and on television."

Incepand cu octombrie 2007 el (Chriss Angel) a aparut ca judecator la Fenomenon,cu Uri Geller si intr-un interviu de la CNN referitor la show (la showul Fenomenon) i-a spus lui Larry King:
"nimeni nu are abilitatea ,dupa cate cunosc,sa faca nimic supranatural,parapsihologic,sa vorbeasca cu mortii.Si asta am spus ca voi face cu Fenomenon(ca adica o sa demonstreze ca cei care vin la fenomenon nu au nicio putere supranaturala).Daca cineva va veni la show (la fenomenon) si va spune ca are vreo abilitate psihica supranaturala o sa il demasc live la televizor".(ca nu are nicio abilitate normal).
Chriss Angel e un iluzionist si uimitor sau nu e grec.
Face trucuri si nu cu putere draceasca ci din aceasta putem sa vedem ca simturile si mintea noastra pot sa ne insele.


Eu sunt de acord cu ce zice Chriss Angel aci.
Sfintilor le asculta Dumnezeu rugaciunile si face Dumnezeu diverse minuni cu ei si prin ei.
Uneori face minuni lucrand prin ei si fara sa il roage sfintii.

Chriss Angel e grec si foarte probabil ortodox.
  #18  
Vechi 02.03.2009, 01:50:05
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

Daca dracusorii au facut asa ceva, atunci si-au pierdut din profesionalism. Cine vrea sa faca ceva serios (fie bun sau rau) cu "puterile" sale, nu face circ pe strada.
Plus, editarea audio si video e in continuu progres.
  #19  
Vechi 02.03.2009, 01:59:49
Irinageorgeta Irinageorgeta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: romania
Mesaje: 8
Implicit

Criss Angel este iluzionist, nu magician. Foloseste tot felul de trucuri bine puse la punct iar credibilitatea oamenilor ii aduc bani. Nimic din ce arata nu este imposibil. Totul e spectacol. Intradevar, ceea ce face el nu arata ca ar avea tangente cu Dumnezeu sau cu credinta, dar pe om nu il intereseaza decat sa iasa in evidenta prin ce stie si ii place si sa aiba castiguri financiare in urma acestor treburi ale sale. In realitate este un om simplu cu familie, cu iubita si prieteni, dar are gusturi macabre, un fan gothmetal, dark metal, rock, tatuaje, motociclete etc etc si are un caine/sau pisica foarte foarte urat. Iubesc foarte mult animalele dar nu as creste un animal ca al sau. A studiat multe lucruri legate de domeniul sau de activitate asa ca stie ce face.
ps: cred ca crucea pe care o poarta mereu e de forma. apoi nu stiu cum sa ma exprim, dar nu da bine cruce la gat cu tricou negru inscriptionat cu nu stiu ce trupa rock. am observat ca oamenilor de genul acesta le place sa imbine obiecte antitetice din punct de vedere spiritual. E ciudat, dar fiecare cu calea sa.
  #20  
Vechi 02.03.2009, 02:01:50
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Sfintilor le asculta Dumnezeu rugaciunile si face Dumnezeu diverse minuni cu ei si prin ei.
Uneori face minuni lucrand prin ei si fara sa il roage sfintii.
"Doamne oare nu in numele Tau am facut minuni? Nu in numele Tau am scos demoni? si le va zice lor: Duceti-va de la Mine, blestematilor, NU VA CUNOSC PE VOI!"
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
n-am venit sa aduc pace, ci sabie roman2010 Generalitati 14 10.09.2010 16:07:28
Un nou venit o problema in plus! cezar73gl Calugarul 13 02.12.2008 15:07:11
un ajutor bine venit danhd Stiri, actualitati, anunturi 2 04.10.2006 13:44:06