Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 14.04.2017, 14:00:14
Carina Laura Carina Laura is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Mesaje: 56
Implicit

Da, va Multumesc fiecăruia in parte pentru cuvintele de incurajare, pt ca m-ati facut sa vad si alte fete ale situatiei in care suntem...daca as răspunde fiecăruia in parte as avea o postare prea lunga, si oricum detaliile nu schimba nimic...ce simt acum e un amalgam de gânduri si emotii, care probabil cu timpul se vor estompa si voi rămâne pe o singura cale, cea a purtarii crucii pe mai departe, a acceptării eincu tot ce e îngăduit de Dzeu. Nu as putea avea o conlcluzie deocamdată...au fost poate lucruri pe care nu le-am facut cum trebuia in sarcina, constienta sau nu, au fost si erori medicale care nu au depins de mine ci de alegerile medicilor...dar mai presus de toate cred ca a fost daca nu voia lui Dzeu, măcar ingaduinta Lui pt aceasta incercare.A fost o lectie si o pedeapsa pt păcate, a fost si o binecuvantare pt ca am reusit s-o botezam...Acum sper doar sa fie acesta un punct de cotitura înspre mai bine, in a ne indrepta greselile si patimile...si o continuare a vietii cu bucurie si recunostinta pentru puiul de lângă noi...si pt ingerasul din Ceruri. Va doresc tuturor Sărbători Binecuvântate, cu lumina si pace in suflete! Doamne ajuta!!!!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 14.04.2017, 16:14:30
simpllu simpllu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Mesaje: 1.796
Implicit

Da, a fost o mare binecuvântare faptul că ați reușit s-o botezați.
Sărbători cu pace și bucurie!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 14.04.2017, 16:29:26
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Da, a fost o mare binecuvântare faptul că ați reușit s-o botezați.
Mare, ca acum este in Rai si poate fi pomenita la Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si mai mult se poate de acolo din Rai ca prunca sa se roage pentru parintii sai.
„Ale Tale dintru ale Tale, Ție Îți aducem de toate și pentru toate”
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.05.2017, 01:24:22
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Stiu ca o sa-mi sara lumea in cap pt ca ofer un model de la catolici, dar poate te incurajeaza felul in care aceasta femeie si sotul ei au primit primul copil cu bucurie si nu au deznadajduit in nici o incercare, ci pe toate le-au primit ca din mana lui Dumnezeu.

http://www.culturavietii.ro/2012/12/...ntand-moartea/

Sau daca intelegi italiana/engleza ai povestea primei nasteri spusa chiar de ea si un mesaj la sfarsit:

http://www.chiaracorbellapetrillo.it...ift-of-life-1/
__________________
"Daca cineva mi-ar fi dovedit ca Hristos sta in afara adevarului, si daca in realitate adevarul ar sta in afara de Hristos,atunci as prefera sa fiu cu Hristos si nu cu adevarul" (Dostoievski)

"Daca Dumnezeu nu exista atunci totul este permis" (tot Dostoievski)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare