Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 24.03.2010, 23:47:33
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Logica mea..:)..de bucatar..cand aveam 20 de ani..radeam de ceea ce credeam si faceam la 15..de cum ma purtam..si percepeam lumea din jurul meu..la 25..consideram ca la 20..am fost cam prostutz..si vedeam alt-fel..tot ceea ce am facut..iar in 70% din cazuri..daca ar fi fost sa revin asupra deciziei..nu asi fi lasat-o total la fel..acum..la 29..cred ca la 25 am facut lucruri poate necugetate la 25..si vad total alt-fel lumea din jurul meu..poate ca voi..si cei mai in varsta..aveti aceasta senzatie..referitor la ce ati simtit la 29 de ani..ma gandesc..ca nu se va opri aici..si cu avansarea in varsta..descoperim lucruri noi..care ne duc mai aproape de adevar..adevar..pe care..poate nu suntem in stare sa-l vedem acum..sau sa-l judecam..iar inchipuirea noastra..si ceea ce credem acum..fie si despre rai..sa fie total falsa..acum cred ca raiul ..este un loc..mai aproape de dumnezeu..unde aceia dintre noi care vor fi acolo..vor rade..uitand-use in urma..si rememorand ce credeau despre rai..va fi o revelatie mai mult ca sigur..Dumnezeu sa ne ajute!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 17:01:23