Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 04.11.2010, 16:17:36
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

pozele in care ne aratati cat de bine invata fetita dvs. , includ si un caiet in care sunt scrise cateva propozitii.A invatat deja tot alfabetul????????????????? Dat fiind faptul ca este in cl. -1-E cam devreme totusi!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 04.11.2010, 16:22:06
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Dar nu ar fi mai bine ptr. dvs. sa locuiti in Pardina? Nu mai platiti chirie si banutii aceia arfi folositi ptr. copii!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 07.11.2010, 09:48:32
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Buna ziua tuturor........

Imi pare rau Iulia ca treceti prin clipe grele ,cu siguranta Dumnezeu va v-a fi de ajutor ca si pana in aceste momente si nu va v-a lasa sa razbiti ,cu ajutorul lui Dumnezeu ve-ti trece si peste aceste momente ca pana acum ,rugati-va lui si la toti sfintii dar mai ales lui Domnul nostru Iisus Hristos pentru ajutor si El va v-a trimite ajutorul de unde nu va asteptati .Imi dau cu parerea si spun ca fetita stie atat de mult pentru clasa 1 datorita parintilor care ii are si mai ales copii sarmani si necajiti invata si sunt cu mult respect in ziua de astazi .Sa ma iertati daca am gresit cu ceva dar eu am vazut fetita si cat timp am stat pe pat micuta mia scris pe o foaie ,,sarumana si bine ati venit la noi acasa ,,, sa va de-a Dumnezeu multa sanatate si sa va ajute sa treceti si peste aceste momente dificile care va apasa am sa ma rog pentru voi sa fi-ti bine si cineva sa se indure si de voi ,multa stima doamnei Iulia-clau-edi ca este alaturi de voi ,va sarut si va imbratisez cu drag ,Domnul nostru Iisus Hristos sa va ajute cu toti sfintii .
Reply With Quote
  #24  
Vechi 07.11.2010, 14:48:17
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de istina Vezi mesajul
Imi pare rau Iulia ca treceti prin clipe grele ,cu siguranta Dumnezeu va v-a fi de ajutor ca si pana in aceste momente si nu va v-a lasa sa razbiti ,cu ajutorul lui Dumnezeu ve-ti trece si peste aceste momente ca pana acum ,rugati-va lui si la toti sfintii dar mai ales lui Domnul nostru Iisus Hristos pentru ajutor si El va v-a trimite ajutorul de unde nu va asteptati .Imi dau cu parerea si spun ca fetita stie atat de mult pentru clasa 1 datorita parintilor care ii are si mai ales copii sarmani si necajiti invata si sunt cu mult respect in ziua de astazi .Sa ma iertati daca am gresit cu ceva dar eu am vazut fetita si cat timp am stat pe pat micuta mia scris pe o foaie ,,sarumana si bine ati venit la noi acasa ,,, sa va de-a Dumnezeu multa sanatate si sa va ajute sa treceti si peste aceste momente dificile care va apasa am sa ma rog pentru voi sa fi-ti bine si cineva sa se indure si de voi ,multa stima doamnei Iulia-clau-edi ca este alaturi de voi ,va sarut si va imbratisez cu drag ,Domnul nostru Iisus Hristos sa va ajute cu toti sfintii .
Ma asteptam sa-mi raspunda mamica fetitei. Eu nu contest faptul ca sunt si copii inteligenti , care cunosc toate literele alfabetului inante de vreme ,dar caietul acela este corectat de o invatatoare dupa cate am vazut ! Deci????????????????//
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.11.2010, 09:52:28
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Va multumesc

Va multumesc doamna Cristina doamna Iulia ,doamna Cristina dumneavoastra mai bine ca oricine stiti ca fetita stie sa scrie si sa citeasca si intradevar prea mult pentru varsta asta este inainte mult fata de clasa 1 si este caietul ei de teme a avut o tema sa povesteasca din imagini povestea lui pinochio si a vrut sa o scrie pe caiet asa cum stie ea desi nu era necesar ,doamna invatatoare a fost mandra de ea mai mult eu ca stie si sunt foarte mandra ca stie foarte bine si ea note foarte bune la scoala nu este nici singura mai este un baietel si o fetita in clasa care stie sa citeasca si sa scrie nu este ceva de mirat copii in ziua de azi stiu foarte multe fata de noi cand eram de varsta lor imi pare rau ca raspund greu dar nu pot sa intru mereu sa scriu dupa cum pot as fi vrut sa stau la sat dar fara nici un servici si asa cer foarte multe si sunt trei copii eu am incredere in bunul Dumnezeu ca va fi bine si pentru noi odata fiecare sufera si au necazuri eu imi doresc pentru copii mei cum fiecare isi doreste numai sanatate si tot cei mai bun in viata asa cum fiecare parinte isi doreste pentru copilul lor ,va multumesc si sper din suflet sa nu va suparati ca nu am raspuns atat de repede dupa cum as fi vrut in viitor eu voi poza si carnetul de note al fetitei si lucrarile ei si le voi pune aici ,atat pot sa spun ma mandresc cu copii mei sunt viata mea fara ei nu as putea vedea viata mai frumoasa desi ne este greu si ne chinuim cum ne chinuim zi de zi ma rog neincetat zi de zi la Maica Domnului ,la toti sfintii si la bunul Dumnezeu cu Domnul nostru Iisus Hristos sa ne ajute sa ne crestem copii asa cum este dat sai crestem de la bunul Dumnezeu mai greu mai bine cu Dumnezeu inaite mergem si cu credinta va doresc din suflet sanatate si numai bucurii ,Dumnezeu sa va fie de ajutor in tot ceea ce faceti ,amin.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.11.2010, 09:55:37
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Imi cer iertare

Va doresc tuturor celor care poarta numele de Gabriel ,Gabriela ,Gabi ,Mihaiela ,Mihai si toate numele de la sfintii Mihail si Gavril tot binele din lume si la multi ani fericiti sa va dea bunul Dumnezeu si Maica Domnului.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.11.2010, 10:08:29
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emiliulia Vezi mesajul
Va multumesc doamna Cristina doamna Iulia ,doamna Cristina dumneavoastra mai bine ca oricine stiti ca fetita stie sa scrie si sa citeasca si intradevar prea mult pentru varsta asta este inainte mult fata de clasa 1 si este caietul ei de teme a avut o tema sa povesteasca din imagini povestea lui pinochio si a vrut sa o scrie pe caiet asa cum stie ea desi nu era necesar ,doamna invatatoare a fost mandra de ea mai mult eu ca stie si sunt foarte mandra ca stie foarte bine si ea note foarte bune la scoala nu este nici singura mai este un baietel si o fetita in clasa care stie sa citeasca si sa scrie nu este ceva de mirat copii in ziua de azi stiu foarte multe fata de noi cand eram de varsta lor imi pare rau ca raspund greu dar nu pot sa intru mereu sa scriu dupa cum pot as fi vrut sa stau la sat dar fara nici un servici si asa cer foarte multe si sunt trei copii eu am incredere in bunul Dumnezeu ca va fi bine si pentru noi odata fiecare sufera si au necazuri eu imi doresc pentru copii mei cum fiecare isi doreste numai sanatate si tot cei mai bun in viata asa cum fiecare parinte isi doreste pentru copilul lor ,va multumesc si sper din suflet sa nu va suparati ca nu am raspuns atat de repede dupa cum as fi vrut in viitor eu voi poza si carnetul de note al fetitei si lucrarile ei si le voi pune aici ,atat pot sa spun ma mandresc cu copii mei sunt viata mea fara ei nu as putea vedea viata mai frumoasa desi ne este greu si ne chinuim cum ne chinuim zi de zi ma rog neincetat zi de zi la Maica Domnului ,la toti sfintii si la bunul Dumnezeu cu Domnul nostru Iisus Hristos sa ne ajute sa ne crestem copii asa cum este dat sai crestem de la bunul Dumnezeu mai greu mai bine cu Dumnezeu inaite mergem si cu credinta va doresc din suflet sanatate si numai bucurii ,Dumnezeu sa va fie de ajutor in tot ceea ce faceti ,amin.
Dumnezeu sa va ajute sa invatati a pescui. DOAMNE-AJUTA!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 11.11.2010, 00:42:43
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Da Doamne minte la tot omul

,,,Cine ar fi trebuit sa corecteze ,nu invatatoarea ???? Daca este si este un copil destept , este ceva rau in asta ???? .....Imi cer iertare ... Luat-i numerele de telefon al invatatoarei si educatoarei si sunati sa-i intrebati de evolutia copiilor! Sanatate sa va dea Dumnezeu sa va cresteti copii sai nu mai puneti la suflet ,rugati-va neincetat la bunul Dumnezeu si Domnul nostru Iisus Hristos care a patimit pentru noi pacatosii iar ajuorul va veni deoarece sunteti oameni minunati si-mi doresc sa fiti mai bine cunoscuti la suferinta care o aveti cu cata dragoste va cresteti pruncii ,ii educati ,si invatati .,va imbratisez cu caldura Cristina .
Reply With Quote
  #29  
Vechi 11.11.2010, 09:24:43
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

ce sa facem , unii cu mai multa minte [asa ca dvs.] ,altii cu mai putina [asa ca mine]!Cred ca asa supravietuim noi [cei mai saracuti cu inteligenta], pe langa dvs. cei mai "mintosi"! I ertati-ma. Dar lui Emil si Iuliei tot le doresc sa invete a pescui!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 11.11.2010, 15:34:53
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit

Ma bucur draga Iulia ca aveti asa un sprijin moral cum este Istina. Nu mai dati atentie rautatilor de pe forum...In momentele voastre de grea cumpana, rugati-va in continuare Lui Dumnezeu si Sfintei Sale Maici, care este suparata numai pe aceia care nu-i cer niciodata nimic, asa cum spunea Parintele nostru drag, Arsenie Papacioc. Aveti 3 copilasi, ingeri de copii, frumosi si destepti. Vi i-a daruit Dumnezeu asa ca sa aveti o alinare, caci treceti prin prea multe greutati si sunteti loviti din toate partile.
Astea sunt timpurile..., asa cum se spune si-n apocalipsa, vor fi vremuri grele si se va inrai lumea..., iata ca au venit acele vremuri.
Felicitari pentru felul in care v-ati educat copii, si pentru ca ti-ai dat interesul ca fetita ta sa stie literele si cifrele inca dinainte de a merge la scoala. Sa va dea Dumnezeu sanatate si intelepciune, si sa va trimita persoane blande si cu intentii bune, care sa poata eventual sa va intinda o mana de ajutor, si nu din acelea care sa va "loveasca" .
Istina iti multumesc ca te interesezi de soarta acestor sarmani.
Va pup si va imbratisez cu drag.
Multa sanatate!
Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 14:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 12:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 22:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 19:57:39