Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 16.09.2021, 12:25:19
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 170
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu m-ai nimerit mă,
Aveti on anumit fel de a lungi vorba, frazele sunt imbibate in cicalire, croiala logica a subiectelor este dezordonata, pare ca doriti sa transati direct un subiect dar il ocoliti cu o maiestrie plictisitoare, cand va citesc cu greu ma abtin sa nu adorm. Statistica arata ca in general femeile dupa ani multi de casatorie neimplinita, ajung la acest stadiu al cicalirii. Din aceasta statistica am dedus ca ati fi preoteasa, daca am gresit imi cer scuze. Sunt un simplu om pana la urma. Si va rog sa nu spuneti ca sunt misogin, pentru ca nu sunt e doar statistica. :)
Insa recunosc ca daca o discutie realemente nu se ridica la un anumit nivel rafinat, de unde pot savura esenta unei intelepciuni ascunse pana la acel moment de mintea mea frageda, o consider a fi plictisitoare si o pierdere de timp. Deci e si "vina" mea.
Reply With Quote
  #152  
Vechi 16.09.2021, 15:27:55
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Aveti on anumit fel de a lungi vorba, frazele sunt imbibate in cicalire, croiala logica a subiectelor este dezordonata, pare ca doriti sa transati direct un subiect dar il ocoliti cu o maiestrie plictisitoare, cand va citesc cu greu ma abtin sa nu adorm.
Nu te cred, văd că citești tot ce scriu, ba te mai bagi și în seamă pe unele subiecte cum a fost cel cu sportul pe care l-am inițiat, dacă te-ai plictisi ai trece peste, nici nu te-ai obosi să dai un răspuns.

Eu cred că ăsta e felul tău de a învăța, de a pune întrebări agasante, înțepătoare sau a plusa în afirmații absolute ca să obții o contrareacție și să-ți faci ponderarea părerilor după ce aflii și alte informații, până la urmă și „stilul frondă” poate fi un proces pedagogic de învățare.

Pe mine nu mă deranjează că sunt citit de câțiva oameni, mi se pare terapeutic scrisul, cum alții cântă, desenează, fac olărit etc.

Ție ți se pare interesant forumul din moment ce ți-ai făcut cont.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Statistica arata ca in general femeile dupa ani multi de casatorie neimplinita, ajung la acest stadiu al cicalirii. Din aceasta statistica am dedus ca ati fi preoteasa, daca am gresit imi cer scuze. Sunt un simplu om pana la urma. Si va rog sa nu spuneti ca sunt misogin, pentru ca nu sunt e doar statistica. :)
Ești și psiholog de amu ? Credeam că ești doar filosof, lasă că iei licența la filosofie și după mergi și la psihologie.

Da, știu părerea profesorului Sorin Lavric, senator AUR de Neamț și doctor în filosofie, fost discipol al lui Liiceanu, respectiv Sorinaccio declara că ”femeia nu are vocație filosofică..”

Eu am o explicație pentru asta, anume filosofia se îngemănează cu politica în sensul că unul(nu singurul!) dintre scopurile filosofiei e de a căuta un bine comun/social, filosofia a influențat procesul legislativ în istorie ex Hobbs, Toma D Aquino care sunt izvoare de filosofia dreptului, dar cum în trecut femeile nu prea au condus societăți filosofia ca și dreptul de a conduce cetatea au fost la pachet rezervate bărbatului.

Femeia specializată prin studii poate reține și preda filosofie, are bagajul intelectual pentru asta, dovadă femeile profesor universitar, dar nu e izvor de filosofie decât de perioadă mai modernă.

Iar până acum filosofia feministă e un rateu și un eșec care cultivă degradarea bărbatului, efeminarea lui, castrarea lui, stilul revanșard și cultivarea resentimentului, sunt femei care au încercat să substituie și rolul bărbatului și care au eșuat în creșterea copilului lor parte bărbătească, tocmai pentru că i-au cultivat un sentiment de ură față de bărbăție și o disociere cognitivă, eșecul lor în căsnicie l-au proiectat și copilului, în loc să fi încurajat dezvoltarea lui pe coordonatele psiho-genetice și pe atuurile specifice genului.

Dar nu știm care va fi contribuția femeilor în filosofie peste sute de ani, având în vedere că ele și conduc acum societăți.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Insa recunosc ca daca o discutie realemente nu se ridica la un anumit nivel rafinat, de unde pot savura esenta unei intelepciuni ascunse pana la acel moment de mintea mea frageda, o consider a fi plictisitoare si o pierdere de timp. Deci e si "vina" mea.
Păi ce să faci, nu sunt Mihai Neamțu sau Toader Paleologu să predau antreprenoriat educațional din marii clasici ai antichității și nu numai, alea erau oricum seminarii plătite.

Dar nici tu nu ești filosof, ești doar un tânăr mai studios față de generația ta, generația Z, dar asta îți poate crea impresii de superioritate, poate alții față de care te crezi superior au un simț mai practic decât tine, au o anumită perspicacitate, au inteligență emoțională mai bună și alte dexterități pe care tu nu le ai.

Dacă filosofia te face să devii mizantrop cred că ți-ai ratat vocația, Sorin Lavric spunea că un tânăr îndrăgostit de estetic și de frumos și-ar putea căuta răspunsuri în filosofie.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #153  
Vechi 03.12.2022, 16:44:46
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 389
Implicit

Uitati cum a trecut perioada nebuniei Covid, pasaport, etc....totul dupa cum ati vazut a fost doar un test. Nu a fost nici un semn al fiarei, dar s-a incercat incatusarea de libertate (un comunism usor global).

In China, la momentul actual sunt proteste peste tot in orase, din pricina "plandemiei"...si mai ales au inceput sa fie si contra comunismului. Doamne ajuta, poate scapa si ei de regimul totalitar din China (acolo Ortodoxia e interzisa, si crestinii sunt prigoniti, tipic clasic regimului Ceausist, cum a lucrat totu nea Nicu, de exemplu la inchisoarea din Maramures - Memorialul Durerii, unde au fost inchisi preoti ortodoxi (si catolici) chinuiti de regimul ateist Ceausist). Sa stiti ca am fost la Memorialul Durerii si am vazut ce a insemnat cu adevarat mizeria comunista, nu ma mira faptul ca si China se aseamana mult cu ce a fost la noi. In fine, am incheiat paranteza, revenind la Covid.

Ati vazut ca nu s-a intamplat nimic, nu a existat semnul fiarei in vaccin, a fost doar un simplu vaccin nimic mai mult si etc...pentru ca nu a venit vremea fiarei, inca. Suntem in vremurile predecesoare ale anticristului, mai e pana atunci. Tot existau discutii si discutii aici, nu s-a intamplat nimic.

Vroiam sa imi cer scuze fata de doamna Dobrin, aveam discutii intense, imi spunea sa nu mai plec din tara (ca eram navigator) in voiaje. Am ascultat-o precum si dupa alte persoane intalnite pe internet. M-am lamurit si cu voiajele (nu m-au prins). Asa ca acum sunt acasa, invat IT pe parte de development, si incerc sa fac munca de acasa online. Doar internet iti trebuie, asa nu mai ai nevoie de vaccin ca sa muncesti undeva....ba dimpotriva, totul a fost un big SCAM!

@Iorest , ti-am povestit intr-o postare cum ca preotul de la Topraisar (cat timp eram in pandemie) a spus ca nu o sa dureze mult cu "pandemia" si ca totul a fost o incercare. Ati vazut cum s-a terminat Covid capitol incheiat, ce incercari mai avem pan in viitor ma intreb?
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 03.12.2022 at 16:48:01.
Reply With Quote
  #154  
Vechi 03.12.2022, 18:08:35
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Uitati cum a trecut perioada nebuniei Covid, pasaport, etc....totul dupa cum ati vazut a fost doar un test. Nu a fost nici un semn al fiarei, dar s-a incercat incatusarea de libertate (un comunism usor global).
Avem o criză economică severă începută și de la acea pandemie, cheltuielile sanitare, nu s-a terminat, continuă în ceva mai rău.
Programul Național de Redresare și Reziliență izvorât chipurile pt echilibrarea după covid, e noua lesă pusă pe state, după ce Mecanismul de Control și Verificare MCV-ul s-a ridicat.

S-au angajat la niște chestii în numele nostru acolo în PNRR cu digitalizarea, identitatea digitală, ghișeul digital, posibil și cu lichidarea mineritului că poluează, s-au băgat elemente din Fit for 50, (reducerea cu 50% a emisiilor de carbon), deși România oricum și-a terminat industria, noi ultimii proști din Eu.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
In China, la momentul actual sunt proteste peste tot in orase, din pricina "plandemiei"...si mai ales au inceput sa fie si contra comunismului. Doamne ajuta, poate scapa si ei de regimul totalitar din China (acolo Ortodoxia e interzisa, si crestinii sunt prigoniti, tipic clasic regimului Ceausist, cum a lucrat totu nea Nicu, de exemplu la inchisoarea din Maramures - Memorialul Durerii, unde au fost inchisi preoti ortodoxi (si catolici) chinuiti de regimul ateist Ceausist). Sa stiti ca am fost la Memorialul Durerii si am vazut ce a insemnat cu adevarat mizeria comunista, nu ma mira faptul ca si China se aseamana mult cu ce a fost la noi. In fine, am incheiat paranteza, revenind la Covid.
Dacă ar pica comunismul în China ar ajunge și acolo să fie foarte mulți boschetari, ar scădea nivelul școlar și ar ajunge iarăși să fie mulți analfabeți, s-ar închide fabrici și locuri de muncă, ar divorța mulți, ar fi iarăși explozie de prostituție și festivaluri ale diversității, ar fi droguri, jocuri de noroc care distrug, frig în case, foamete, sărăcie.

Eu știam că s-a dat un decret de eliberare a deținuților politici în 1964:

https://www.memorialsighet.ro/decret...re-nr-3101964/

Iar Ceaușescu a dat un decret în 1988 de eliberare a unor mari categorii de deținuți, probabil dintr-aceia s-au aflat pe străzi la făcut dezordine în Decembrie 1989.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ati vazut ca nu s-a intamplat nimic, nu a existat semnul fiarei in vaccin, a fost doar un simplu vaccin nimic mai mult si etc...pentru ca nu a venit vremea fiarei, inca. Suntem in vremurile predecesoare ale anticristului, mai e pana atunci. Tot existau discutii si discutii aici, nu s-a intamplat nimic.

Sindromul morților subite, încă nu e gata toată treaba, se va trage linie abia peste câțiva ani, mor și preoți la 40 de ani care au fost implicați în vaccinare.

https://www.activenews.ro/stiri/Pari...iscopie-177474


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Vroiam sa imi cer scuze fata de doamna Dobrin, aveam discutii intense, imi spunea sa nu mai plec din tara (ca eram navigator) in voiaje. Am ascultat-o precum si dupa alte persoane intalnite pe internet. M-am lamurit si cu voiajele (nu m-au prins). Asa ca acum sunt acasa, invat IT pe parte de development, si incerc sa fac munca de acasa online. Doar internet iti trebuie, asa nu mai ai nevoie de vaccin ca sa muncesti undeva....ba dimpotriva, totul a fost un big SCAM!
Ce faci dacă pică curentul, black-out masiv, la ce-ți ajută netul, sau banii electronici pe card, sau o centrală care funcționează pe electric ?
Generatoare nu prea se mai găsesc, și cât ar rezista ?

Ce faci dacă vor limita viteza de net pt România, sau dacă rețele 5 g sunt prea puternice pt unii și își vor scoate net și tot din casă dacă sunt la ultimul etaj și au tulburări de somn și de dispoziție.

E clar că trebuie panouri solare dar se tot scumpesc vor ajunge 1500-2000 bucata cele mai rudimentare.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
@Iorest , ti-am povestit intr-o postare cum ca preotul de la Topraisar (cat timp eram in pandemie) a spus ca nu o sa dureze mult cu "pandemia" si ca totul a fost o incercare. Ati vazut cum s-a terminat Covid capitol incheiat, ce incercari mai avem pan in viitor ma intreb?
Încă nu s-a terminat, cred că încă mai sunt zone unde ai nevoie de vaccin, Australia, eu mă bucur că s-a redus presiunea, nu voi uita niciodată că jegul de PNL ne-a închis bisericile în 2020 de Florii și de Sfintele Paști și că un alt prim-ministru din același partid, ne-ar fi vrut pe toți plini de ser.
N-o să uit că PNL-USR au negociat PNRR-ul ăsta la Bruxelles cu piste de bicicletă făcutea de-aiurea unde nu au utilizatori dar fără linii feroviare noi, fără investiții pe panouri solare mai multe, fără investiții în infrastructură rutieră.

Cât despre perioadă, se ajunsese să fie oameni amenințați cu concedierea și mulți de frică s-au vaccinat, cineva cunoscut are dureri de mâini după așazisa imunizare nu mai poate să deschidă un capac de borcan fără ajutor.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #155  
Vechi 03.12.2022, 18:23:59
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 389
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ce faci dacă pică curentul, black-out masiv, la ce-ți ajută netul, sau banii electronici pe card, sau o centrală care funcționează pe electric ?
Generatoare nu prea se mai găsesc, și cât ar rezista ?
Black-out masiv va fi cand o sa ne intoarcem in epoca medievala, dar nu va mai fi tehnologie, si cine stie cata populatie va mai trai la ce cataclsime vor veni. Internetul va exista pana atunci!

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Încă nu s-a terminat, cred că încă mai sunt zone unde ai nevoie de vaccin, Australia, eu mă bucur că s-a redus presiunea, nu voi uita niciodată că jegul de PNL ne-a închis bisericile în 2020 de Florii și de Sfintele Paști și că un alt prim-ministru din același partid, ne-ar fi vrut pe toți plini de ser.
N-o să uit că PNL-USR au negociat PNRR-ul ăsta la Bruxelles cu piste de bicicletă făcutea de-aiurea unde nu au utilizatori dar fără linii feroviare noi, fără investiții pe panouri solare mai multe, fără investiții în infrastructură rutieră.

Cât despre perioadă, se ajunsese să fie oameni amenințați cu concedierea și mulți de frică s-au vaccinat, cineva cunoscut are dureri de mâini după așazisa imunizare nu mai poate să deschidă un capac de borcan fără ajutor.
De cand a inceput razboiul in Ucraina nici nu s-a mai mediatizat Covidul la televizor...eu ma refeream la restrictii si alte manarii cu pasaportul....ca vor inceta sa mai fie.

De acord cu tine PNL-USR mizerii, au vrut sa dea in mintea comunistilor ca nea Nicu, in legatura cu bisericile, dar asa usor...fara prigoana si tortura trupeasca asupra lor. Un comunism....usor.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #156  
Vechi 03.12.2022, 18:35:52
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 389
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Dacă ar pica comunismul în China ar ajunge și acolo să fie foarte mulți boschetari, ar scădea nivelul școlar și ar ajunge iarăși să fie mulți analfabeți, s-ar închide fabrici și locuri de muncă, ar divorța mulți, ar fi iarăși explozie de prostituție și festivaluri ale diversității, ar fi droguri, jocuri de noroc care distrug, frig în case, foamete, sărăcie.
Rasa galbena e mai ascultatoare si muncitoare decat restul lumii. Dar te contrazic la ceea ce ai spus aici. Lucrurile astea se intampla de mult in China. Eu am fost in China cand am fost navigator...sunt destul de avansati pentru un "comunism", dar fiind o tara pagana (budista cum se cred ei) , obiceiurile pagane sunt la moda acolo: prostitutia aproape legala (inclusiv sodomia - femei-barbat, daca ma intelegi ce zic), boschetari pe strazi la fel, festivaluri sunt, frig in case este, foamete este, saracie nu mai zic in zonele suburbane si la sate. Si jocurile de noroc exista acolo.

Nu stiu nimic de sistemul scolar, in schimb.

Toata zona China-Filipine-Tailanda-Singapore, au obiceiuri din astea non-ortodoxe, nu conteaza latura politica, ei sunt pagani. Dar ca turist e bine sa vizitezi locuri noi, dar sa nu faci ce fac ei .
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 03.12.2022 at 18:38:25.
Reply With Quote
  #157  
Vechi 03.12.2022, 19:11:40
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 389
Implicit

@Iorest, uite aici stire despre Klaus Schwab care lauda China ca fiind tara model pentru cum s-a comportat cu populatia. Un comunist ca si Schwab, care promoveaza Noua Ordine (Comunista) Mondiala, lauda o tara comunista precum China...nu e normal asa ceva, mai ales ca asta, papusa elitelor (sau chiar el e o elita), vrea sa faca ceva nasol in 2030.

https://www.thetrumpet.com/26493-wor...many-countries

Sunt mai multe surse pe net cu stirea asta...cauta si tu.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #158  
Vechi 03.12.2022, 20:21:46
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Rasa galbena e mai ascultatoare si muncitoare decat restul lumii. Dar te contrazic la ceea ce ai spus aici. Lucrurile astea se intampla de mult in China. Eu am fost in China cand am fost navigator...sunt destul de avansati pentru un "comunism",
Au câteva orașe ca în Occident, zgârie nori, tot ce vrei, au organizat și olimpiada de vară și cea de iarnă fără probleme, China e o superputere încă din Antichitate.
Problema era că la începutul anilor 1940 încă erau în Evul Mediu din cauza regalității și a corupției burgheze, comunismul i-a scos din analfabetism și i-a ajutat să facă saltul la economie competitivă.
I-au învățat să citească pt a le citi manifestele comuniste.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
dar fiind o tara pagana (budista cum se cred ei) , obiceiurile pagane sunt la moda acolo: prostitutia aproape legala (inclusiv sodomia - femei-barbat, daca ma intelegi ce zic), boschetari pe strazi la fel, festivaluri sunt, frig in case este, foamete este, saracie nu mai zic in zonele suburbane si la sate. Si jocurile de noroc exista acolo.
Eu nu cred că în China un om serios cu studii ajunge pe străzi sau nu-și găsește loc de muncă.
În România comunistă și repetentul de an avea repartiție, servici, familie, apartament, acum oameni cu două-trei facultăți lucrează subcalificat față de studiile lor sau unii ajung pe străzi fără să aibă vicii distrugătoare.

O fi acum cu pandemia, foame, dar China își produce cam tot ce are nevoie, intraseră în criză imobiliară pt că se construiau mai multe apartamente decât era cerere, din cauza politcii copilului unic.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu stiu nimic de sistemul scolar, in schimb.
Sistemul școlar e la ani lumină față de China regală care-i ținea în analfabetism, e clar că știu să-și selecteze bine vârfurile pt că altfel nu ar putea să învețe și să țină pasul cu noile tehnologii din piață.
Ăia nu-și fură căciula să bage incompetenți în domenii cheie economice.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Toata zona China-Filipine-Tailanda-Singapore, au obiceiuri din astea non-ortodoxe, nu conteaza latura politica, ei sunt pagani. Dar ca turist e bine sa vizitezi locuri noi, dar sa nu faci ce fac ei .
Poate în Thailanda sunt idioți care se mutilează genital, dar și aceia sunt o minoritate în poporul tailandez, China e mai austeră, nu cred că sunt parade lgbt, or fi cluburi de noapte și cam atât.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #159  
Vechi 03.12.2022, 20:48:07
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
@Iorest, uite aici stire despre Klaus Schwab care lauda China ca fiind tara model pentru cum s-a comportat cu populatia. Un comunist ca si Schwab, care promoveaza Noua Ordine (Comunista) Mondiala, lauda o tara comunista precum China...nu e normal asa ceva, mai ales ca asta, papusa elitelor (sau chiar el e o elita), vrea sa faca ceva nasol in 2030.

https://www.thetrumpet.com/26493-wor...many-countries

Sunt mai multe surse pe net cu stirea asta...cauta si tu.
E știre veche, nu cred că ei chinezii au ispita mesianismului global, apar în puține proorocii, antihristul nu cred că va fi chinez.
Mai degrabă ei sunt folosiți pt experiment, și apoi experimentul se exportă de grupul de la Davos și alți păpușari în mare parte indo-europeni în alte zone cum ar fi Europa.

Dacă în China va cădea comunismul va fi explozie de analfabetism, infracționalitate, depravare socială și mai mare decât ce e acum, își vor pierde și ei multe fabrici și locuri de muncă va fi ce a fost în România după ce a căzut comunismul, le va cădea moneda în cap cum a fost inflația aia de pe timpul lui Stolojan, probabil vor apărea jocuri piramidale de tipul FNI/Caritas, tot ce a fost mizerabil în democrația postdecembristă va fi și la ei.

Vor apărea președinți marionetă de tipul Iliescu, Constantinescu, Băsescu, Iohannis care-i vor vinde fără scrupule și-și vor înstrăina toate avuțiile naționale.

Se vor devaliza bănci și fonduri de investiții.

Posibil și convulsii sociale de tipul mineriadelor.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 03.12.2022 at 20:51:56.
Reply With Quote
  #160  
Vechi 03.12.2022, 21:47:07
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Black-out masiv va fi cand o sa ne intoarcem in epoca medievala, dar nu va mai fi tehnologie, si cine stie cata populatie va mai trai la ce cataclsime vor veni. Internetul va exista pana atunci!
Internetul va exista dar dacă tu nu ai curent să încarci laptopul și telefonul de unde intri pe internet ?
Dacă nu-ți merge electricul în casă care deschide și modemul și router-ul de unde te urci tu la satelit, datele mobile ok, dar telefonul ți se descarcă la un moment dat.

Franța se pregătește de black-out ?

https://r3media.ro/blackout-in-frant...i-anul-viitor/

Oprirea curentului în Franța ar putea începe de săptămâna viitoare după ce valul de frig va cuprinde nord-vestul Europei. Guvernul francez a informat deja autoritățile locale și, spun oficialii, spitalele vor funcționa normal. Școlile în schimb ar trebui să se închidă în zilele de blackout.


Isterie la Constanța, după anunțul lui Arafat cu blackout-ul. Oamenii au cumpărat toate generatoarele electrice: Este o întreagă nebunie! Au golit stocurile în totalitate

https://r3media.ro/isterie-la-consta...in-totalitate/

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
De cand a inceput razboiul in Ucraina nici nu s-a mai mediatizat Covidul la televizor...eu ma refeream la restrictii si alte manarii cu pasaportul....ca vor inceta sa mai fie.
Păi nu s-a mai mediatizat pt că trebuie mușamalizate furturile din pandemie, licitațiile trucate, cheltuielile inutile, ordinele ilegale ale lui Arafat de carantinare ale unor orașe, banii scurși spre presă de Ludovic Orban când era premier jegul ca să cumpere tăcerea.


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
De acord cu tine PNL-USR mizerii, au vrut sa dea in mintea comunistilor ca nea Nicu, in legatura cu bisericile, dar asa usor...fara prigoana si tortura trupeasca asupra lor. Un comunism....usor.
Ludovic Orban a dat niște amenzi în pandemie:

Mii de români sunt amendați zilnic pentru încălcarea regulilor impuse de ordonanțele militare. De la începutul stării de urgență, polițiștii au semnat peste 200.000 de procese-verbale, în valoare totală de mai mult de 400 de milioane de lei. România nu este singura țară unde amenzile sunt mari sau multe. Este însă printre puținele, alături de Bulgaria, unde nivelul amenzii este disproporționat de mare față de veniturile populației.

https://www.digi24.ro/stiri/actualit...europa-1296635

El petrecea ca porcul în Parlament în timp ce pe români îi amenda cu amenzi disproporționate:

Orban, către miniștri: Faceți controale la sânge și fiți fără milă cu cei care nu respectă regulile sanitare / Începeți verificările cu ministerele, sunt și funcționari care ignoră normele

https://www.hotnews.ro/stiri-coronav...ra-normele.htm

Nu-l uităm pe câinele de Iudovic cu I de la Iudă.

Iudovic Orban petrecere în Parlament

https://www.libertatea.ro/stiri/vide...lament-3569012

Chiar sunt de pe altă planetă cei care votează Forța Dreptei sau îl consideră pe Iudovic Organ un mare om politic și bărbat de stat.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare