Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.07.2012, 17:20:16
BebeGeo BebeGeo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 42
Smile Ascor si ProVita - vreau sa ma inscriu

Buna ziua!

Am 18 ani si mi-ar placea sa particip sa niste actiuni de voluntariat sau sa ma inscriu la o asociatie ortodoxa.
Am auzit ca tinerii studenti se pot inscrie la Ascor dar as vrea si eu niste detalii de la cineva care este la Ascor sau care a fost. Ce trebuie sa fac ca sa ma inscriu? Cu cine sa iau legatura?( am intrat si pe site-ul lor dar nu prea m-am lamurit) Apoi ce activitati se vor desfasura? Am vazut ca se organizeaza tabere, excursii, conferinte. Daca devin membru e obligatoriu sa particip la toate?

Stiu ca se face voluntariat si la Provita, asociate infiintata de parintele Nicolae Tanase. Daca este cineva pe aici care a facut voluntariat sau care e membru, imi poate da si mie cateva detalii? mentionez ca sunt din Bucuresti.

Va multumesc si Doamne ajuta!
__________________
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit. Sf Ioan Gura de Aur
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.07.2012, 17:35:04
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Dar pe internet, pe site-urile lor, nu găsești detaliile care te interesează?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.07.2012, 19:01:45
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tabara de Voluntariat "Impreuna pentru Valea Plopului" 9-22 iulie 2012

Inscrieri la:

[COLOR=#ff0000]Tel: 0742 032 624[/COLOR]

E-mail: ascor_bv@yahoo.com

Mai multe detalii pe site.

Oricum, poti trimite mail celor de la provita/ascor/ valea plopului si sa ii intrebi cum poti sa te alaturi, cum poti sa ajuti. Poate e cineva pe forum care ofera volunatariat si iti poate da mai multe detalii.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.07.2012, 20:02:35
BebeGeo BebeGeo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 42
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Dar pe internet, pe site-urile lor, nu găsești detaliile care te interesează?
Am gasit o adresa de mail dar eu vroiam inainte sa ma inscriu sa aflu de la cineva care a fost ,cum e, cam care sunt activitatile pentru ca trebuie sa le spun si parintilor mei :D
Cred ca pana la urma am sa trimit un mail dar inainte de a ma inscrie vreu sa aflu mai multe detalii.
__________________
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit. Sf Ioan Gura de Aur
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.07.2012, 21:39:53
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

-eu am fost cativa ani in ASCOR Brasov,si in primul rand ca sa te inscrii (depinde din ce oras esti) trebuie sa te duci la sediul lor,sau in primul rand ia legatura telefonic,sau pe mail cu ei,si apoi cred ca trebuie sa completezi un formular.Cred ca sunt mai multe categorii de membrii :membrii cu drepturi depline sa zic asa,pana la simplii simpatizanti ASCOR etc nu mai stiu pe de rost
-mie mi-a folosit ca am fost in ASCOR,am participat la slujbe organizate chiar la sediul lor,am participat la conferintele organizate de ei in cele 2 posturi mari de Paste si de Craciun,am fost la colindat,am fost cu ei la manastiri:Sambata...
-poti sa pictezi si icoane daca te pricepi,sunt tot felul de activitati,dar nu cred ca trebuie obligatoriu sa iei parte la toate,e si in functie de timpul tau
-e fain pt ca te intalnesti cu studenti si studente de varsta ta...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 05.07.2012, 15:25:44
BebeGeo BebeGeo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 42
Implicit multumesc

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-eu am fost cativa ani in ASCOR Brasov,si in primul rand ca sa te inscrii (depinde din ce oras esti) trebuie sa te duci la sediul lor,sau in primul rand ia legatura telefonic,sau pe mail cu ei,si apoi cred ca trebuie sa completezi un formular.Cred ca sunt mai multe categorii de membrii :membrii cu drepturi depline sa zic asa,pana la simplii simpatizanti ASCOR etc nu mai stiu pe de rost
-mie mi-a folosit ca am fost in ASCOR,am participat la slujbe organizate chiar la sediul lor,am participat la conferintele organizate de ei in cele 2 posturi mari de Paste si de Craciun,am fost la colindat,am fost cu ei la manastiri:Sambata...
-poti sa pictezi si icoane daca te pricepi,sunt tot felul de activitati,dar nu cred ca trebuie obligatoriu sa iei parte la toate,e si in functie de timpul tau
-e fain pt ca te intalnesti cu studenti si studente de varsta ta...
Multumesc foarte mult pentru informatii! Doamne ajuta!
__________________
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit. Sf Ioan Gura de Aur
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Taberele ASCOR RalucaG Stiri, actualitati, anunturi 24 29.12.2012 09:45:29
2 % catre Aosiatia Provita Valea Plopului georgeval Generalitati 3 30.03.2009 21:11:32
ASCOR Bucuresti Grigorie Stiri, actualitati, anunturi 103 28.10.2008 13:51:19
Maica Siluana si ProVita irina77 Resurse ortodoxe on-line 3 26.06.2008 23:18:03
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 13:04:07