Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 26.12.2015, 17:43:24
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Unii spun ca Al treilea razboi mondial se va derula in trei etape: criza economica, criza culturala prin care se cauta despartirea omului de Dumneazeu si abia apoi urmeaza razboiul sangeros..Din pacate, acest tazboi cultural purtat impotriva lui Hristos este hranit chiar cu patimile noastre. Se creeaza cadru legal pentru cei pătimași din interor, iar cei din exterior doar urmaresc daca totul decurge conform planului si acorda sprijin cui trebuie.

Valul de ,,refugiați" reprezinta cireasa pe tort care va desavarsi criza cultuala ce se acentueaza si in tarile ortodoxe. Nu e gluma. Ori suntem cu Hristos, ori ne alăturăm dușmanilor Lui!".
Nu prea sunt refugiati in tari ortodoxe...
Reply With Quote
  #132  
Vechi 26.12.2015, 18:28:21
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Nu prea sunt refugiati in tari ortodoxe...
Refugiati nu prea sunt pe nicaieri. In schimb, sunt imigranti clandestini care sunt primiti ca si cand ar fi legali. Intr-un mod prea suspect de usor, daca e sa ne aducem aminte prin ce lagare aveau de patimit romanii emigranti inainte de intrarea in UE.

Oscilez intre o explicatie simpla: prostia e de vina. Potrivit regulei lui Murphy: "cand prostia ar putea explica ceva, nu mai este necesara cautarea altei explicatii". Cealalta varianta are de-a face cu o conspiratie care, daca ar fi adevarata, ar arata ca Aghiuta considera ca e coapta vremea sa-si dea jos masca de pe figura.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #133  
Vechi 26.12.2015, 18:39:01
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Refugiati nu prea sunt pe nicaieri. In schimb, sunt imigranti clandestini care sunt primiti ca si cand ar fi legali. Intr-un mod prea suspect de usor, daca e sa ne aducem aminte prin ce lagare aveau de patimit romanii emigranti inainte de intrarea in UE.

Oscilez intre o explicatie simpla: prostia e de vina. Potrivit regulei lui Murphy: "cand prostia ar putea explica ceva, nu mai este necesara cautarea altei explicatii". Cealalta varianta are de-a face cu o conspiratie care, daca ar fi adevarata, ar arata ca Aghiuta considera ca e coapta vremea sa-si dea jos masca de pe figura.
Problema a fost ca au fost multi si deodata. E destul de greu si scump de gestionat o asemenea situatie, sa-i dai afara pe toti ilegalii. Numai in Germania au ajuns mai mult de un milion in ultimele luni.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 26.12.2015, 19:25:45
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Unii spun ca Al treilea razboi mondial se va derula in trei etape: criza economica, criza culturala prin care se cauta despartirea omului de Dumneazeu si abia apoi urmeaza razboiul sangeros..Din pacate, acest tazboi cultural purtat impotriva lui Hristos este hranit chiar cu patimile noastre. Se creeaza cadru legal pentru cei pătimași din interor, iar cei din exterior doar urmaresc daca totul decurge conform planului si acorda sprijin cui trebuie.

Valul de ,,refugiați" reprezinta cireasa pe tort care va desavarsi criza cultuala ce se acentueaza si in tarile ortodoxe. Nu e gluma. Ori suntem cu Hristos, ori ne alăturăm dușmanilor Lui!".
Si tie de ce iti este frica pana la urma ?
Reply With Quote
  #135  
Vechi 26.12.2015, 19:26:36
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Problema a fost ca au fost multi si deodata. E destul de greu si scump de gestionat o asemenea situatie, sa-i dai afara pe toti ilegalii. Numai in Germania au ajuns mai mult de un milion in ultimele luni.
Ce inseamna ilegali ?
Reply With Quote
  #136  
Vechi 26.12.2015, 20:03:40
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Ce inseamna ilegali ?
Cei care sunt pe teritoriul unei tari fara sa aiba autorizarile necesare pentru acest lucru.
Reply With Quote
  #137  
Vechi 26.12.2015, 20:26:55
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Cei care sunt pe teritoriul unei tari fara sa aiba autorizarile necesare pentru acest lucru.
Pai si daca eu stat le fac rost de autorizatie sau schimb legea ca asa am
interes ce mai inseamnna ilegal ?
Reply With Quote
  #138  
Vechi 26.12.2015, 20:30:16
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Pai si daca eu stat le fac rost de autorizatie sau schimb legea ca asa am
interes ce mai inseamnna ilegal ?
Atunci, prin definitie, nu mai este ilegal
Reply With Quote
  #139  
Vechi 26.12.2015, 20:32:43
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Atunci, prin definitie, nu mai este ilegal
adica prin definitie , ilegal este un termen al carui sens il pot dau eu stat
in functie de interesele mele.
Reply With Quote
  #140  
Vechi 26.12.2015, 20:53:04
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
adica prin definitie , ilegal este un termen al carui sens il pot dau eu stat
in functie de interesele mele.
Pai da. Asta e definitia. Dar nu cred ca Germania are vreun interes in refugiati. Mai degraba, n-au ce face altceva.
Reply With Quote
Răspunde