Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 14.05.2012, 14:13:51
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Chiar daca nu stiam cum le-a facut pe toate, o parte din trucuri le mai vazusem, tot nu am ramas in dubii, nu exista dubiu ca sunt niste abureli. Nu tine de diavoli, paranormal, hipnoza sau alte balarii, e pur si simplu fraiereala pe fata, cu concursul pro tv care muta imaginea pe juriu sau public atunci cand gogu trebuia sa faca ceva vizibil.
Reply With Quote
  #62  
Vechi 14.05.2012, 14:32:09
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Eu acum vreo 3 saptamani m-am uitat prima oara la "Romanii au talent",si asta din pura intamplare,fiind la cineva acasa si neavand incotro. A fost totodata si ultima oara. Ce atata disperare,oare chiar nu exista nimic mai interesant la TV? Mai e si ceva copiat,o emisiune plagiata,de pe urma careia unii se imbogatesc pe spinarea naivitatii acelor gura-casca ce privesc seara de seara aceasta "minunatie". Mai pot spune ca au existat totusi (din ce am vazut atunci) si persoane mult mai talentate si mai merituoase decat penibilul asta de asa-zis magician. Este un iluzionist,totul e un teatru,voi chiar credeti ca are vreo putere? In cazul asta inseamna ca voi sunteti mai posedati decat el! Nu-mi vine sa cred cum in anul 2012 mai exista persoane ce cred in asa ceva si sunt atat de usor de manipulat. Aveti internet,folositi-l! Uitati-va mai degraba la magicianul mascat,trucurile lui sunt muuult mai bune si mai ales sunt si dezvaluite (tot de el)! Slava Domnului ca exista youtube (na' ca am zis-o si p'asta),asa ca nu mai exista trucuri de "magie" nedescoperite!

Uitati-va deci si la altceva,nu doar la telenovele,romanii au talent,schimb de mame,nora pentru mama si alte porcarii de genul,regizate si facute doar pentru a chinui si batjocori unii oameni pentru cateva sute de lei,in timp ce altii se imbogatesc de pe urma lor si a voastra!

Un sfat: aruncati-va televizorul,mai mult va face rau!
Reply With Quote
  #63  
Vechi 14.05.2012, 15:01:22
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
@Mirela: mai lejer, că nu împarte din premiu cu nimeni!
ba da ba da il imparte cu mine, Marele X din orasul Y, de asta ii iau apararea ...

Pur si simplu nu suport oftica si invidia oamenilor care nu stiu sa aprecieze munca omului ... asa cum un doctor salveaza vieti pentru ca asta e meseria lui, asa si un magician e un om pur si simplu normal, mic, mare, oricum ar fi, face spectacol prin a pacali lumea, pentru ca asta e meseria lui. si nimik mai mult.
Reply With Quote
  #64  
Vechi 14.05.2012, 15:05:58
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
ba da ba da il imparte cu mine, Marele X din orasul Y, de asta ii iau apararea ...

Pur si simplu nu suport oftica si invidia oamenilor care nu stiu sa aprecieze munca omului ... asa cum un doctor salveaza vieti pentru ca asta e meseria lui, asa si un magician e un om pur si simplu normal, mic, mare, oricum ar fi, face spectacol prin a pacali lumea, pentru ca asta e meseria lui. si nimik mai mult.
Problema este că la "Românii au talent" se presupune că ar trebui să se producă amatori, nu profesioniști.

În rest, îi dau dreptate lui Raoul: să-l mai lăsăm pe Gogu și lingurile lui întru ale lor, și să ne vedem de altele, cum ar fi discuțiile despre creștinism....
Reply With Quote
  #65  
Vechi 14.05.2012, 15:49:28
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
Pur si simplu nu suport oftica si invidia oamenilor care nu stiu sa aprecieze munca omului ... asa cum un doctor salveaza vieti pentru ca asta e meseria lui, asa si un magician e un om pur si simplu normal
1. Nu era vorba de invidie.
2. Nu e magician,ci iluzionist. Magicieni NU exista.
3. Deacord cu tine,sa-i apreciem munca. Dar nu vezi ca deja unii crestini il idolatrizeaza? Altii au fost pur si simplu hipnotizati parca de aceasta emisiune comerciala? Ba unii il vad pe acest Gog diavolul in persoana... Nu ti se pare grav,si mai ales revoltator??


Sa vina la mine,sa-i dau eu o moneda de 50 de babi din buzunarul meu si sa vad daca o mai indoaie. Sau sa-mi rupa o lingura din vesela nea de bucatarie,una aleasa de mine aleatoriu. Aceste trucuri le poate face doar la TV si cu ajutorul unei intregi echipe,altfel ar fi scos din simple pariuri de strada nu 120.000 de euro,ci milioane. Dar ce vreti,omu nu are puteri oricand
Reply With Quote
  #66  
Vechi 14.05.2012, 15:55:44
eugenb's Avatar
eugenb eugenb is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.07.2009
Mesaje: 41
Trimite un mesaj prin MSN pentru eugenb Trimite un mesaj prin Yahoo pentru eugenb
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Odata am mers si eu la un spectacol in care, printre altele, s-a prezentat un numar de levitatie. Sala era mica, iar eu stateam in picioare, in spate.

Oarecum speriata de mediul in care ma aflam, am inceput sa spun ,,Tatal nostru'' in gand. Persoana care urma sa leviteze s-a cam fastacit si i-a spus facut semn alteia care statea in sala sa vina sa stea in fata mea. Eu ma rugam, dar eram atenta la ce se petrece. Am vazut cum persoana de pe scena a aratat spre mine. Imediat dupa ce persoana din sala s-a asezat in fata mea, numarul de levitatie a inceput.
Dvs va aflati acolo intr-un loc din care puteati vedea "smecheria" lor (de ex.: fundalul scenei era de culoare inchisa astfel ca permitea folosirea unui dispozitiv - tot de culoare inchisa (iluzie optica - nu se vedea din sala), care il ridica pe "actorul principal" in aer, deci acel dispozitiv era "nevazut" de spectatori din acea sala). Simplu!

Last edited by eugenb; 14.05.2012 at 16:00:03.
Reply With Quote
  #67  
Vechi 14.05.2012, 16:10:34
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Mama ei de levitatie...

http://www.youtube.com/watch?v=VfE_Y-XE69g

http://www.youtube.com/watch?v=IUFUq...feature=fvwrel



V-ati uitat la prea multe filme probabil. Si evitati-le pe cele horror sau cu subiecte paranormale,deja va afecteaza negativ din cate vad.
Reply With Quote
  #68  
Vechi 14.05.2012, 17:58:30
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Sa vina la mine,sa-i dau eu o moneda de 50 de babi din buzunarul meu si sa vad daca o mai indoaie.
Raoul, am inteles ca nu te-ai uitat prea mult, poti gasi pe internet daca vrei sa spui ceva in cunostinta de cauza. Chiar asta s-a intamplat cu moneda, prezentatorul i-a dat o moneda din buzunar si a indoit-o.
Reply With Quote
  #69  
Vechi 14.05.2012, 18:12:39
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Zi tu in cunostinta de cauza. Numai teistii sunt in cunostinta de cauza, din cate am observat.
dar ce te arunci asa de tare doar ti-am si dat exemplu viu.din ce scriai combateai darurile unor preoti vazatori cu duhul,si tu fiind ca o persoana teribila caruia nimeni nu-i poate descoperii dedesupturile vietii tale.
intrebare: oare chear esti ortodx consacrat?, sau doar cu numele?, ca prea o dai pe trucuri.

Last edited by mihaila_alin; 14.05.2012 at 18:21:51.
Reply With Quote
  #70  
Vechi 14.05.2012, 18:20:26
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Raoul, am inteles ca nu te-ai uitat prea mult, poti gasi pe internet daca vrei sa spui ceva in cunostinta de cauza. Chiar asta s-a intamplat cu moneda, prezentatorul i-a dat o moneda din buzunar si a indoit-o.
Exista un dispozitiv numit Quantum Bender 2.0 , e destul de scump, cu el se poate indoi orice moneda.

http://www.iluzionist-shop.ro/ro/pro...-t-sheets.html
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42