Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.03.2016, 21:24:52
Emanuel971 Emanuel971 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.03.2016
Mesaje: 39
Implicit Lupta cu malahia

Buna seara!O sa fiu direct,am 18 ani si sunt chinuit de diavol cu pacatul malahiei de aproape 9 ani.Nu am fost invatat,a venit de la diavol.Am stiut de prima data ca este un pacat caci am simtit o tristete in sufletul meu,dupa cativa ani mi s-a confirmat banuiala.Am mai avut tentative de a ma lasa dar fara prea mare succes.De craciunul trecut m-am spovedit si cu gandul la sfanta impartasanie m-am oprit aproape 2 luni dar am cazut iar.M-am spovedit,m-am abtinut o luna pana acum cateva zile cand am cazut iar,am simtit o durere in suflet greu de descris,ultima data am cazut iar in pacat acum vreo ora,dar AJUNGE,nu ii voi mai permite diavolului sa ma faca de rusine in fata Tatalui meu,am decis,nu voi mai manca nimic o saptamana,ma voi spovedi iar de voi cadea iar nu voi mai manca nimic 10 zile.Va promit ca nu voi mai cadea iar,il voi face pe diavol de ocara,o sa ca tin la curent(asa imi e mai usor sa imi respect promisiunile).V-as ruga,daca imi puteti da rugaciuni foarte puternice catre Dumnezeu.Multumesc (am facut acest post pentru ca asa mi-e mai usor sa respect promisiunile facute,sper ca nu supar pe nimeni)
Reply With Quote