Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.01.2009, 02:00:32
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Hei Alicia ,nu te mai perpeli atat, ca-ti faci mai mult rau singura, decat ti-a facut el. Zici ca are o parere proasta despre tine ...si ca te uraste si asta pt ca-l iubesti. Pai gata cu suferinta ..fata draga ..ce faci arunci margaritare la porci ? Noaptea e un sfetnic bun si maine va fi mai bine.Nu-l suna nu mai cere explicatii nici maine ,nici peste o saptamana...gandeste ca poate i-ai cerut prea mult .
Reply With Quote
  #22  
Vechi 27.01.2009, 02:05:16
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Te duci la Sfantul Maslu ca sa te vindeci ca asta nu e dragoste e patima si te distruge daca nu o tratezi.
Iar in legatura cu durerile si alte de astea nu le mai baga in seama.
Nu o sa mori ci tocmai invers daca lasi netratata aceasta boala te distruge si nu e exclus sa mori de tanara cu zile.
Acolo la Sfantul Maslu te rogi la Domnul nostru Iisus Hristos si la Maica Domnului sa te vindece.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 27.01.2009, 03:11:54
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
Iubesc f mult pe cineva dar m-a parasit!
Poi cum adica tu alergi dupa caruta care nu te asteapta? eu zic sa cauti alta care fuge ea dupa tine.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 27.01.2009, 04:04:58
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Toata lumea stie ce e o deceptie in dragoste, cat doare si ca e trecatoare.
Cel mai bun lucru: nu te mai gandi la el si munceste pana iti "sar capacele"! Fa sport, fa curat in casa, numai fa ceva si ocupa-ti timpul. Il vei uita cat ai bate din palme. Dar stand si tanguindu-te, iti prelungesti durerea sfasietoare.
Si dragostea si deceptia fac parte din viata noastra.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 27.01.2009, 08:07:14
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

[COLOR=green]Dragostea, ca boală grea, se vindecă numai în pat.[/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #26  
Vechi 27.01.2009, 08:33:56
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

Altu alicia.....ce sa - i faci...e greu, dar sanatos....in ziua de azi nu prea mai exista dragoste....ci cat mai multi bani....totul e material....e trist, dar adevarat.....ce e interesant, e ca in in occident oamenii sunt satui de material...si au inceput sa mai iubeasca...dar greutatile vietii ii imping pe toti spre izolare...din pacate...sa ne rugam la Cel de sus!...Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 27.01.2009, 09:22:16
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
stiu k nu ma iubea pt ca el isi dorea o alta femeie mai buna cred k mine sti cand ma gandesc k o sa fie al alteia imi e mai rau dar incerc sa sufar in mine sa ma inchid in mine sa il pastrez in inima mea k pe o amintire frumoasa
Cristiboss56 are dreptate ca parca esti un copil care plange ca si-a pierdut jucaria,ba mai mult,sufera ca i-ar putea-o lua un alt copil.
Am vazut ca spui cuvinte mari precum dragoste adevarata...unde este dragostea adevarata in acest caz?Sau macar stii ce semnifica ea?
Dar tu,ce iubesti la acest om?
Reply With Quote
  #28  
Vechi 27.01.2009, 11:06:44
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

"shi daca nu vetzi fi ca shi aceshti mici copilashi ai Mei, cu nici un chip nu vetzi intra in imparatzia Cerurilor, caci Imparatzia Cerurilor este a celor ca ei" , "Lasatzi copiii sa vina la Mine" "Venitzi totzi cei ostenitzi shi impovaratzi shi disperatzi shi ingrijoratzi shi pierdutzi shi Eu va voi da Odihna sufletelor voastre" cam asha ceva ne spune sf Treime, citatele sunt inexacte, din memoria mea plina de rateuri,

"Of tu care ai parasit dragostea cea dintai cauta shi te pocaieshte" spune Hristos-Duhul unuia din ingerashii uneia din cele 7 Sfeshtnice ale Sale


eu ce pot sa-tzi spun:

Poi cine iubeshte shi laasa...
cine iuuuubeshte shi laasa...
Dumnezeu, deci Dumnezeu sa-i dea pedeapsa...
Duuumnezeu sa-i dea pedeapsa, (daca nu se pocaieshte de nimitnicia sa)

dar iata cantecul popular:

"Păi cine iubește și lasă,
Cine iubește și lasă,
Dumnezeu să-i dea pedeapsă,
Dumnezeu să-i dea pedeapsă,

Târâișul șarpelui
Și pasul gândacului,
Vâjâitul vântului,
Pulberea pământului,
Pulberea pământului.

Că furnica de-i furnică,
La trup mare, la cap mică,
Și la mijloc subțirică
De umblă pe sub pământ,
Tot se ține de cuvânt,
Tot se ține de cuvânt.

Hai, dar noi oameni botezațî,
Dar noi oameni botezați,
De cuvânt suntem lăsați,
De cuvânt suntem lăsați.

Că cine iubește și lasă
Dumnezeu să-i dea pedeapsă
Târâișul șarpelui
Și pasul gândacului,
Vâjâitul vântului,
Pulberea pământului."
Reply With Quote
  #29  
Vechi 27.01.2009, 18:59:54
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Alicia, incearca sa-ti imaginezi ca tu esti cea care nu iubeste, iar el se face carpa in fata ta numai sa-l accepti cu orice pret. Cum l-ai privi?
Reply With Quote
  #30  
Vechi 27.01.2009, 23:37:07
andrei_b25 andrei_b25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2009
Mesaje: 27
Implicit

Alicia, daca te ajuta cu ceva sa sti ca nu esti singura care sufera din dragoste. Si eu am fost parasit si singura concluzie la care am ajuns e ca asa a vrut Dumnezeu. De ce asa a vrut Dumnezeu, nush exact, crede-ma ca nush exact, poate sa-mi puna rabdarea la incercare, poata sa-mi puna dragostea la incercare, poate sa o aduca si pe ea pe calea cea buna, poate sa ma apropie mai mult de El...astea sunt momentele care ne definesc cel mai bine, momentele in care suferim, depinde de noi cum le valorificam. Poti sa fugi (sa faci orice numa sa uiti) sau poti sa stai sa suferi, sa lasi durerea sa se consume singura si sa te rogi la Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste.
Oricum parerile noastre nu prea conteaza pt tine in momentu asta, pt ca tu sti una si buna acuma: il vrei pe el, oricum ar fi :). Dar na, cand mai ia si el cate o pauza din mintea ta, mai iei si tu cate o parere de pe forum.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care fapta este mai grea decat toate ? mihele_m Intrebari utilizatori 2 24.08.2011 22:07:46
Lupta grea tigerAvalo9 Generalitati 71 16.08.2011 21:22:54
viata`i grea. ioanhodean Generalitati 20 14.07.2008 23:42:11
epilepsia: o boala obisnuita sau o boala demonica? pacifistul Generalitati 4 18.05.2008 21:24:49
Boala maria55 Generalitati 17 17.12.2006 12:35:46