Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.12.2009, 08:17:12
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit O mare rugaminte odata cu aceasta Sfanta mare sarbatoare

Mai intai Craciun fericit!tuturor membrilor si adm acestui forum.
Am o mare,mare rugaminte,faceti ca Nasterea Domnului sa nasca lucruri si ganduri bune.
Am vazut deschise in ultimu timp multe topicuri bune,de care avem nevoie,dar imediat ele se transforma in mesaje f multe fara de folos,va rog pentru aceste mesaje scrie-ti pe privat si raspunde-ti scurt si direct la subiect pe forum,fiti mai concreti,nu ne ajuta cu nimic atatea mesaje fara rost,din contra cei ce ne viziteaza forumu se retrag dezamagiti cand vad ca de la 2 cuvinte se ajunge la n mesaje ce nu isi au rostu.
Cred ca e mult m-ai simplu se spune-m simplu :odata doar iarta-ma,sa ne rugam pentru romania cu rugaciunea cutare,sau sa trecem pe sf liturghie cutare si cutare care lucru,caci asa va fii ascultat acolo SUS ,multi se vor alatura cu tot sufletul lor,caci nimic nui mai crestineste zic eu decat o rugaciune din suflet,o liturghie data la fel pentru binele tuturor crestinilor.
Sper din suflet ca nimeni sa nu se supere si daca am suparat prin acest topic imi cer iertare,si sa nu ma intelege-ti gresit,caci nu ma refer doar la acele 2 minunate topicuri,sant mult mai multe ,mult binevenite,deci am cerut asta tuturor,am rugat sincer din suflet.
Sper ca vorbele mele sa nu raneasca nici un suflet in aceasta dimineata de craciun ci din contra sa le faca sa gandeasca de 2 ori inainte de a scrie un mesaj si unde l-ar scrie.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.12.2009, 13:42:40
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Fii binecuvantata, Mara!Sunt de acord cu tine, cu cele scrise aci.Lecturand postarile de pe multele topicuri , am gandit ca este nevoie de un autocontrol in comentarii, evitandu-se discutiile contradictorii.
Sarbatorile Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos sa transforme pestera rece din sufletele noastre in Palat Ceresc in care sa-L tinem pe tron pe Domnul si nu in "paiele" reci si ude ale pacatelor noastre.Iertare pentru eventualele suparari pricinuite.Cu noi este Dumnezeu !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 25.12.2009, 16:04:10
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

În această sfântă și minunată zi de Crăciun gândul meu s-a îndrepta în timpul Sfântei Liturghii și spre acei pe care i-am cunoscut și i-am îndrăgit pe acest minunat forum.
Mi se pare corect ca înainte de a posta pe un topic sau a deschide un thrend să rugăm pe Dumnezeu să ne lumineze și să ne curățească inima de răutate,de invidie,de ironie și să ne ajute să zidim prin cuvintele pe care le lansăm în eter.
În spatele cuvintelor sunt oameni mai tineri sau mai bătrâni,mai frumoși sau mai urâți unii purtând povara unor suferințe pe care doar ei le cunosc,cu mai multă sau mai puțină pregătire, oameni singuri care vor să comunice, frați de-ai noștri plecați prin lumea largă.
Toți avem nevoie de un sfat,de o vorbă caldă de un suflet iubitor care să ne aline durerile sau neliniștile noastre.
Timpurile sunt grele și vremurile tulburi.Să fim uniți și să apărăm credința noastră ortodoxă.Să fim așa cum Sfinții Părinți și biserica ne învață.
Crăciun fericit tuturor.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 25.12.2009, 18:06:19
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Draga mea Dorina

Cu riscu sigur ca te voi supara ,iti spun ca am pus acest topic cu aceasta mare rugaminte tocmai pentru a incerca sa nu m-ai confunda-ti topicurile.
Deci daca doream urari si ganduri de la tine sau alt membru puneam alt titlu,te rog deci din suflet citeste ,reciteste titlu si apoi scrie mesaju.
Multumesc pentru intelegerea ce sper s-o gasesc la tine si la toti membri.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 25.12.2009, 19:30:40
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Cu riscu sigur ca te voi supara ,iti spun ca am pus acest topic cu aceasta mare rugaminte tocmai pentru a incerca sa nu m-ai confunda-ti topicurile.
Deci daca doream urari si ganduri de la tine sau alt membru puneam alt titlu,te rog deci din suflet citeste ,reciteste titlu si apoi scrie mesaju.
Multumesc pentru intelegerea ce sper s-o gasesc la tine si la toti membri.
Este firesc să avem în mesajele pe care le postăm astăzi și urarea de "Crăciun fericit" cu care de altfel și tu ai început postarea ....
Reply With Quote
  #6  
Vechi 25.12.2009, 20:51:27
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

Craciun fericit bunii mei prieteni!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.12.2009, 22:23:11
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Craciun fericit si dumneavoastra, Parinte Adrian.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.12.2009, 23:35:45
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Iertare pentru off-topic! La aceasta ora pe B1 TV, la "TRENUL VIETII" este ceva f. interesant pt toata lumea. Merita urmarit!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O mare rugaminte! Basileus Pictura si Sculptura Bisericeasca 2 23.04.2015 20:14:47
Sf. Andrei este sarbatoare cu rosu/mare in general? sophia Diverse Sarbatori 3 13.11.2009 12:07:58
Mare rugaminte mariro Generalitati 18 24.01.2007 17:13:10